Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Заява про шлюб, обмін водійського та витяг про несудимість. У «Дію» додають 6 нових сервісів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

«Дія» анонсувала шість нових сервісів, які незабаром з’являться в мобільному застосунку. Серед них – заява про шлюб, розмитнення автівки та обмін водійського посвідчення.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Зараз у роботі десятки нових сервісів, які поступово будуть у застосунку. Частина з них проходить бета-тестування. Наша команда доопрацьовує всі деталі й уже найближчим часом послугами зможуть скористатися мільйони українців», – зазначив Федоров.

Заява про шлюб

Серед анонсованих сервісів – можливість подати заяву про шлюб безпосередньо в мобільному застосунку. За словами міністра, отримання послуги триватиме до 15 хвилин. Це з урахуванням часу на вибір формату церемонії, місця, часу й інших деталей.

Як це відбуватиметься на практиці? Хтось один із партнерів може заповнити заяву в Дії, а інший – підписати її електронним підписом. Тож без вашої згоди подати заяву на шлюб точно не вийде.

Заміна посвідчення водія

Для всіх, хто користується тимчасовим посвідченням водія, хто втратив, пошкодив чи змінив прізвище в документі, буде доступна заміна посвідчення водія. Послуга працювала в застосунку з 2021 року, але через повномасштабне вторгнення в цілях безпеки деякі реєстри не працювали.

«Зараз ми працюємо над тим, щоб повернути заміну посвідчення водія в Дію. До того ж удосконалюємо послугу, щоб замінити права можна було не лише з ID-карткою, а й із закордонним паспортом чи посвідкою на постійне або тимчасове проживання для іноземців. Також важливе оновлення — отримати права можна у форматі digital first. Тобто користуватися лише цифровим аналогом без пластикового посвідчення», – пояснив міністр.

Скасування належного користувача

Восени в застосунок повернули шеринг авто. Цією послугою вже скористалися понад 87 тисяч разів. Наразі міністерство працює над тим, щоб у додатку була можливість скасувати належного користувача. Це зможе зробити як власник авто, так й ініціювати сам належний користувач.

Раніше потрібно було особисто йти в сервісний центр МВС, писати заяву або чекати, поки вийде термін дії шерингу авто, на який його призначили.

Витяг про несудимість

Також Мінцифра тестує один із найпопулярніших документів серед українців — витяг про несудимість. Щорічно його отримують близько мільйона людей. Він необхідний при оформленні на роботу, усиновленні дитини чи в інших життєвих ситуаціях.

Якщо ваші дані є у відповідних реєстрах, отримати витяг у «Дії» зможете протягом кількох хвилин. Уся необхідна інформація підтягнеться автоматично й нічого не потрібно вводити вручну.

Судові рішення

Також у застосунку тестують судові рішення. Завдяки цьому сервісу українцям не потрібно буде ходити до суду, аби дізнатися рішення судової справи. Отримати відповідний документ можна буде в кілька кліків. До того ж він буде підписаний електронним підписом судді й матиме таку саму юридичну силу, що й паперовий документ.

Розмитнення авто

За словами Михайла Федорова, це одна з найбільш очікуваних послуг у Дії. Профільний комітет парламенту вже підтримав зміни до законодавства. Тепер їх залишилося допрацювати й ухвалити. Після цього українці зможуть розмитнити авто в кілька кліків у застосунку.

Що зміниться? Розрахунок митного збору відбуватиметься за новою системою, яка повністю виключить людський фактор. У додатку потрібно буде ввести всього три характеристики: рік виготовлення авто, тип двигуна, його об’єм або потужність. Далі система автоматично розрахує вартість розмитнення. На відміну від чинної зараз формули, вартість авто не враховуватиметься.

Нагадаємо, на порталі «Дія» стали доступними 5 нових послуг з усиновлення. Ці послуги мають спростити та пришвидшити процес усиновлення.

Окрім того, у «Дії» з’явилася функція перевірки нотаріальних документів за QR-кодом.

Фото: diia.gov.ua.

Технології

Американсько-українська компанія Firefly Aerospace підписала контракт із NASA на $112 млн

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Американсько-українська аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, що займається комплексними космічними перевезеннями, підписала контракт із NASA на $112 мільйонів.

Про це повідомили на сайті підприємства Firefly Aerospace.

Контракт розрахований до 2026 року і передбачає доставку корисного вантажу на місячну орбіту та зворотний бік Місяця.

Відомо, що компанія використовуватиме свій космічний корабель Blue Ghost, щоб спочатку вивести супутник на орбіту Місяця, а потім доставити два дослідницькі корисні вантажі на зворотний бік Місяця.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

«У цій місії дебютує унікальний двоступеневий космічний корабель Firefly Blue Ghost, який пропонує NASA та іншим клієнтам кілька варіантів розгортання, оскільки ми спільно будуємо інфраструктуру для поточних операцій на Місяці та дослідження планет», — сказав Білл Вебер, генеральний директор компанії Firefly Aerospace.

На фото: візуалізація Firefly’s Blue Ghost

Доставлені корисні вантажі сприятимуть місячним дослідженням та інфраструктурі у поєднанні з дорожньою картою NASA від Місяця до Марса.

Читайте також: Україна приєдналася до проєкту NASA з освоєння космосу

Перед посадкою на Місяць транспортний корабель компанії Blue Ghost розгорне супутник Європейського космічного агентства Lunar Pathfinder на місячну орбіту, щоб забезпечити зв’язок для майбутніх космічних кораблів, роботів і людей-дослідників.

Після приземлення на зворотному боці Місяця місячний посадковий апарат Blue Ghost буде забезпечувати безперебійний зв’язок для дослідження Місяця.

Першу місію планують запустити в 2024 році. Вона доставить 10 корисних вантажів від NASA і два комерційні корисні вантажі.

Про Firefly Aerospace

У 2017 році компанію Firefly Space Systems викупив український бізнесмен Максим Поляков. Офіси Firefly Aerospace розташовані в американському Остіні і Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні. Компанія розробляє ракети-носії, космічні апарати і послуги, щоб забезпечити найкращу в галузі доступність, зручність і надійність для державних і комерційних клієнтів.

Нагадаємо, американсько-українська компанія Firefly Aerospace підписала контракт зі SpaceX.

Також ми повідомляли раніше, українська команда здобула перемогу в хакатоні від NASA.

Фото: fireflyspace.com.

Читати далі

Технології

Нацбанк упроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний банк України запроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ», дослідно-промислова експлуатація якої розпочалася з 2021 року.

Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

Зазначається, що впровадження системи забезпечить:

  • автоматизацію основних функцій архіву,
  • оцифрування архівних документів,
  • легкість та зручність доступу до них працівників.

Надалі Нацбанк планує поширення цієї інформаційної системи в банках і фінансових установах з метою інтеграції й поліпшення їх взаємодії з регулятором, іншими органами державної влади.

Що передбачено?

  • проведення пілотного проєкту з Укрдержархівом, Мін’юстом і Мінцифри щодо взаємообміну електронними архівними документами;
  • вивчення можливості обміну спільно з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб архівних документів в електронній формі на зберігання через наявні електронні канали зв’язку шляхом створення нового онлайн-модуля «Особистий кабінет фондоутворювачів».

Окрім того, у планах Нацбанку вдосконалення механізмів оброблення та захисту архівних документів, що містять інформацію з обмеженим доступом, налагодження обміну досвідом із банками, які мають або створюють такі архіви, а також у частині інтеграції та взаємодії з органами держвлади та установами.

Читайте такожЯк продавати на Etsy в 2023? 10 дієвих (і не дуже) варіантів для українського бізнесу

Водночас планується вивчення можливості спільно з банками, учасниками ринку небанківських фінпослуг, які не мають відповідних рішень, запровадження онлайн-кабінету з доступом для передання електронних архівних документів із перспективою створення галузевого держархіву НБУ.

Наголошується, що Національний банк готовий дослухатися до пропозицій щодо розбудови та упровадження проєкту. Пропозиції можна надсилати на електронну пошту НБУ до 15 травня 2023 року.

Відзначимо, що реалізація проєкту передбачена стратегією НБУ до 2025 року і стратегією розвитку фінсектору України до 2025 року,

Нагадаємо, Національний банк України став центробанком року за версією Central Banking Awards.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запрацював національний банкоматний роумінг.

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Технології

ДТЕК запускає в роботу Тилігульську вітроелектростанцію

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Група ДТЕК завершує будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції, повідомили у пресслужбі компанії.

За інформацією, уже навесні 2023 року 19 вітротурбін почнуть генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України.

У компанії зазначили, що реалізація проєкту дозволить зробити перший крок у досягненні цілей ініціативи «30 до 2030», мета якої мати в Україні 30 ГВт встановлених потужностей відновлюваної енергетики до 2030 року.

ДТЕК розглядає можливість завершення будівництва станції й виходу її на повну проєктну потужність Тилігульської ВЕС у 500 МВт.

Нині триває пошук варіантів для подальшої реалізації проєкту, зокрема переговори з міжнародними донорами та партнерами.

Читайте також: Чиновники не подбали про доступність? Маєте шанс це виправити. Перевірте, чи зможете зробити своє місто більш інклюзивним (ТЕСТ)

«Попри всі виклики, за рік війни, ДТЕК збудував для країни додаткові 114 МВт зеленої генерації. Вже навесні запрацює нова вітростанція на 19 турбін» – розповів генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Також він наголосив, що досягнення цілі в 30 ГВт зеленої енергетики до 2030 року є амбітною метою України, про яку ДТЕК заявляв торік у Давосі.

Нагадаємо, у Вінниці молоді науковці створили гібридну сонячну електростанцію.

Раніше ми повідомляли, що на Тернопільщині вітроелектростанції будуватимуть одразу чотири громади.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 години тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство11 години тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство1 день тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство3 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...