Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Systema elektronnykh torhiv areshtovanym maynom SETAM Systema elektronnykh torhiv areshtovanym maynom SETAM

Економіка

За допомогою blockchain в Україні продали майна на 7 млрд гривень

Опубліковано

Підтримай ШоТам

За три роки функціонування Системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ), в основі якої лежить технологія blockchain, провели понад 47 тисяч аукціонів та виручили близько 7,2 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Зазначається, що реалізація майна через систему blockchain дозволила збільшити ціну продажу лоту у середньому на 12%.

Що продавали?

Найбільші надходження система отримала від продажу об’єктів нерухомості — понад 5,5 мільярдів гривень за 6,8 тисячі аукціонів. Найбільша кількість аукціонів була з приводу продажу транспортних засобів — 12,47 тисячі, за які СЕТАМ отримав понад 1 мільярд гривень.

“Великий успіх у продажах — це результат співпраці з нашими партнерами: ДВС, банками, АРМА та Держгеокадастром. Ми вдячні їм усім за плідну роботу. Разом будемо йти уперед, до нових рекордів”, — зазначив директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

Читайте також: Як електронні торги за землю полегшать роботу фермерам

Вартість найдорожчого лоту, проданого через СЕТАМ, склала 195 мільйонів гривень.

Що варто знати про СЕТАМ?

Держпідприємство СЕТАМ Міністерства юстиції України (OpenMarket) – це засіб реалізації майна через мережу Інтернет. У листопаді 2018 року OpenMarket спільно з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, розпочали співпрацю з реалізації арештованого майна.

Аукціон також вийшов на ринок землі. До продажу на спеціальному майданчику land.setam.net.ua у вересні 2018 року були запропоновані права оренди на ділянки. Середній стартовий розмір річної орендної плати по першим виставленим ділянкам становив 8,3% від їх нормативної грошової оцінки.

Торгівля арештованим майном відбувається у формі аукціону. Учасники обирають певний лот і торгуються за нього. На сайті СЕТАМу лоти погруповані за рубриками: “Нерухомість”, “Транспорт”, “Електроніка”, “Мода/стиль”, “Будівництво і обладнання”, “Товари для дому”, “Канцелярські товари” та “Інше”.

На сайті продаються різноманітні речі: від сім карток та степлерів до нерухомого майна.

Що таке Blockchain?

Спосіб зберігання даних або цифровий реєстр будь-яких операцій, упорядкованих у блоки за ланцюговим принципом, отримав назву Blockchain (англійською “block” — блок, “chain” — ланцюг).

Поняття “блокчейн” упроваджене у 2008 році, а рік по тому ним же реалізована відповідна технологія в рамках цифрової валюти — біткоіна. Це стало першим успішним практичним вирішенням давньої інформаційної проблеми: як забезпечити довіру між сторонами до отриманої інформації без залучення зовнішніх гарантів — банків, посередників тощо. Це спосіб для окремої групи людей самостійно керувати своєрідною віртуальною “книгою обліку”, і будувати відносини на взаємній довірі (приміром, відкритої інформації про стан рахунку), а не довіряти управління своїми грошима іншим

 

Підтримай ШоТам

Реклама

Економіка

У Маріуполі запустять новий асфальтобетонний завод

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Маріуполі планується відкрити новий асфальтобетонний завод, завдяки якому вдасться удвічі збільшити кількість ремонтів доріг.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Зазначається, що нинішній завод виробляє 35-40 тисяч тонн асфальту. Запуск нового дозволить збільшити кількість виробленого асфальту до 80 тисяч тонн.

«Це дасть можливість збільшити кількість ремонтів доріг. Якщо сьогодні це близько 12 кілометрів, то зі збільшенням обсягів виробництва зможемо робити 20-25 кілометрів», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Наголошується, що в місті ухвалена концепція, згідно з якою всі дороги поділені на три категорії:

  • перша – основні проспекти і магістралі. Тут ремонти роблять підрядні організації,
  • друга – під’їзні дороги до проспектів,
  • третя категорія – внутрішньоквартальні.

«Ключове завдання – мінімум удвічі збільшити ремонт дорожнього покриття. Таким чином, за 10 років ми повністю відремонтуємо дороги першої та другої категорії. Також на 60% «закриємо» дороги третьої», – підкреслили у повідомленні.

Читайте такожУлюбленці компанії Disney. Як українські 3D-пазли з дерева Ugears закохали в себе весь світ

Крім того, КП «Автодор» посилюється новою технікою. Цього року було придбано п’ять одиниць автотранспорту. Це унікальний гудронатор, призначений для перевезення і рівномірного розподілу нагрітих рідких речовин під час ремонту доріг. Його вартість – 3,5 млн грн. Крім того, самоскиди для перевезення сипучих вантажів.

Нагадаємо, у Маріуполі капітально відремонтували Набережну.

Усі фото: mariupolrada.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

У Маріуполі капітально відремонтували Набережну

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Маріуполі завершили капітальний ремонт дороги по вулиці Набережній, що зв’язує Лівобережний та Центральний райони.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Уздовж магістралі встановили огорожу. Зазначається, що оновили близько трьох кілометрів дороги. Був повністю знятий старий шар асфальту і покладений новий. Також замінені бордюри. Встановлено нові знаки і нанесена пластикова розмітка.

Гарантія дорожнього полотна – 10 років. На ділянці повністю відновлена ​​зливова система. Покладені додаткові труби та встановлені решітки. У планах – облаштування пішохідного тротуару і велодоріжки.

Читайте такожДати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

Огорожу, встановлену уздовж дороги, дозволить скоротити швидкість їзди автомобілів і мінімізувати аварійність.

До облаштування Набережної підійшли комплексно. Це не тільки капітальний ремонт, але і вся необхідна дорожня інфраструктура. Наголошується, що ділянка стала більш комфортною і безпечною, як для водіїв, так і для пішоходів.

Нагадаємо, світовий банк надасть $39 млн на будівництво лінії швидкісного трамваю у центрі Києва.

Усі фото: mariupolrada.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Сербська компанія проінвестує будівництво потужного вітропарку на Херсонщині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На території Дар’ївської територіальної громади Херсонської області сербська компанія CWP Global має намір інвестувати у будівництво вітропарку потужністю 73 МВт. Компанія вже почала роботу над впровадженням проєкту.

Про це повідомили у пресслужбі Херсонської облдержадаміністрації.

Віцепрезидент CWP Global Мая Туркович наголосила, що Херсонська область має значні перспективи для розвитку альтернативної енергетики, зокрема вітрової. Саме тому компанія вже розпочала роботу над впровадженням проєкту з будівництва вітропарку.

Читайте також: Дати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

За результатами обговорень погоджено подальші кроки спільної взаємодії інвестора та місцевої влади.

Про інвестора

Міжнародна компанія CWP Global розробила, профінансувала та реалізувала проєкти об’єктів у сфері відновлювальної енергетики загальною потужністю 1525 МВт на 3 млрд євро. Нині розробляє проєкти загальною потужністю 1400 МВт в Європі через CWP Europe і 2000 МВт у Австралії через CWP Renewables. Компанія діє у Сербії, Болгарії, Монако, Румунії та Австралії (Сідней).

Нагадаємо, американська VR Capital інвестує €75 млн у вітропарки Одещини.

Як ми повідомляли раніше, за Дністровським лиманом збудували вітроелектростанцію.

Головне фото: enext.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі