Економіка і бізнес
З українських портів експортували вже понад 1,7 млн тонн агропродукції
За перший місяць роботи «зернового коридору» з українських морських портів експортували 1,7 млн тонн аграрної продукції.
Про це повідомили на фейбук-сторінці Міністерства інфраструктури України.
«З 1 серпня, коли стартувала реалізація «зернової ініціативи», з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний” відправлено 1,72 млн тонн агропродукції. Усього протягом серпня з розблокованих портів вийшло 68 суден, порти призначення яких розташовані у 18 країнах світу», – йдеться в повідомленні.
За аналогічний період час через Дунайські порти експортовано майже 1,6 млн тонн, залізницею – близько мільйона тонн, а автотранспортом – понад 600 тис. тонн.
Загалом у серпні через розблоковані та Дунайські порти, залізницею та автотранспортом було експортовано близько 5 млн тонн агропродукції. Це рекордний показник з початку повномасштабного вторгнення рф.
За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, у вересні Україна планує вийти на показник не менше трьох мільойнів експортованої агропродукції. А всіма видами транспорту у міністерстві планують експортували не менше 8 млн тонн.
Про зерновий коридор
22 липня Україна підписала договір із Туреччиною та ООН про розблокування експорту українського зерна. Заступник іністра інфраструктури Мустафа Найєм наголосив, що підписання угоди – це не «жест доброї волі» росіян, а вимушена поступка, на яку окупанти змушені піти після того, як ЗСУ вибили їх з острова Зміїний.
Угода України укладена саме з Туреччиною і ООН, а не з Росією. Росія зі свого боку підписала аналогічний договір. Угода передбачає, що контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, крім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде.
Нагадаємо, у понеділок, 8 серпня, з одеського порту «Південний» вийшло перше з початку повномасштабної війни судно з українським зерном — балкер SACURA, що прямує до Італії.
Також ми повідомляли, що Польща та Україна спільно реалізують проєкт із будівництва трубопроводу, що транспортував би українську рослинну олію до польського порту Гданськ.
Фото: pixabay.com.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі