

Суспільство
З Костянтинівки врятували трьох собак, яких збиралися приспати: тваринам шукають дім
Волонтери з фонду «12 вартових» дізналися, що місцевому лікарю з Костянтинівки зателефонували із запитом приспати трьох собак. Причиною назвали евакуацію. Чотирилапих забрали, але через переповнений притулок їм шукають місце для перетримки.
Про це повідомили на сторінці благодійного фонду.
Евакуація та собаки
Як з’ясували волонтери, собаки жили з хлопцем-одинаком. Коли хазяїн пішов воювати, за домашніми улюбленцями доглядали дві жінки. Вони три роки годували собак, аж поки не почалася евакуація. Коли жінки звернулися до хазяїна, що робити з чотирилапими, він дозволив їх евтаназувати. Довгий час сусідки військового не наважувалися це робити. Спершу вони зателефонували у лікарню, але зрештою дочекалися волонтерів.
Читайте також: UAnimals евакуювали з Донеччини собаку, який зник восени, та возз’єднали його з власницею (ВІДЕО)
Собакам шукають дім
Наразі притулок переповнений, тому для песиків шукають місце перетримки. Волонтери готові забезпечувати тваринам корм за умов тривалої перетримки:
«Ми поки ще не забрали цих собак. Нам немає куди, приблизно зовсім. Ми розуміємо, що ці собаки — не кандидати на усиновлення. Шукаємо для них місце, якщо таке існує».
Нагадуємо, що «Домівка врятованих тварин» розігрує електрокар за донати.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка фонду «12 вартових»
Суспільство

Напередодні ударів армії США по об’єктах ядерної програми Ірану українські дипломати та представники ГУР евакуювали 176 людей з Ізраїлю, серед яких 133 — громадяни України.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Команда Головного управління розвідки Міністерства оборони разом із Міністерством закордонних справ організувала евакуацію з Тель-Авіву до Каїру, під час якої вивезли 133 громадян України, а також громадян Молдови, Латвії, Азербайджану та США.
«Ми з родиною були у Тель-Авіві у відпустці, поїхали, щоб трішки перемкнутися від війни, однак застали там такий самий жах: вибухи, обстріли. Я зайшла на сайт посольства, подала заявку на евакуацію. І ось усього за кілька днів після цього ми повертаємося в Україну», — розповіла одна з евакуйованих з Ізраїля жителька Київщини.
Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7
У ГУР зазначили, що водночас триває операція з евакуації громадян із території Ірану до Азербайджану.
Нагадаємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

20 червня журналіста проєкту «Крим.Реалії» (видання «Радіо Свобода») Владислава Єсипенка звільнили після понад чотирьох років російського ув’язнення. 10 березня 2021 року ФСБ затримала Єсипенка в Сімферополі за звинуваченням у шпигунстві на користь України та зберіганні «саморобного вибухового пристрою».
Про це повідомили у виданні «Радіо Свобода».
Що відомо про журналіста
У 2022 році підконтрольний РФ суд у Криму засудив його до п’яти років ув’язнення та штрафу 110 000 рублів. Протягом перших 27 днів журналістові не дозволяли зустрічатися з незалежними адвокатами, а в колонії він зазнавав фізичних і психологічних тортур.
Правозахисні організації, Національна спілка журналістів України та міжнародні партнери неодноразово вимагали його звільнення.
За цей час Єсипенко став лауреатом кількох престижних відзнак: Free Media Award (2022), Freedom to Write Award від PEN America (2022), Національної премії імені Ігоря Лубченка та отримав стипендію імені Левка Лук’яненка для українських політв’язнів.
Читайте також: «Тут — Україна!»: активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО)
Зустріч з родиною
Владислав Єсипенко прилетів до Праги, де його зустріли дружина Катерина та донька Стефанія. За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, він пройде медичне обстеження та реабілітацію після понад чотирьох років ув’язнення в Росії.
«Я щасливий, що я — вільна людина і вільний журналіст… Я дуже вдячний усім, хто допомагав і підтримував мене, коли я був у в’язниці. Передовсім, це моя сім’я, “Радіо Свобода” і дуже багато людей з усього світу… У російських тюрмах сидить ще дуже багато українських патріотів, яких треба також повертати додому. І не тоді, коли закінчується у них строк, а значно раніше», — сказав Єсипенко по прибутті в Прагу.
Нагадаємо, що в Києві відновили мурал з цитатою Катерини Гандзюк, який невідомі замалювали.
Фото обкладинки: сайт «Радіо Свободи»
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги