Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

З’явилось відео пусків керованих ракет Х-29Т з модернізованого МіГ-29

Опубліковано

З’явилось відео випробувань з бойового застосування керованого ракетного озброєння Х-29Т типу «повітря-поверхня» з модернізованого літака МіГ-29 МУ2.

Про це пише Українській мілітарний портал.

Бойові пуски є наступним етапом льотно-конструкторських випробувань модернізованого літака МіГ-29 МУ2 з комплексом керованого ракетного озброєння.

Читайте також: Причина №14, чому варто підтримати #ШоТам: ми допомагаємо відродити українську спадщину

Випробування розпочалися цього року та проводяться Державним науково-дослідним інститутом випробувань та сертифікації озброєння і військової техніки.

Пуски ракет Х-29Т з борта МіГ-29МУ2 – 28. 05. 2020

Сьогодні, в четвер, 28-го травня, на сайті військового інформаційного інтернет-видання "Український мілітарний портал" (MIL.IN.UA) з'явилась стаття про початок випробувальних пусків керованих авіаційних ракет Х-29Т класу "повітря – поверхня" з телевізійною голівкою самонаведення з борта модернізованого легкого фронтового винищувача МіГ-29МУ2. Прочитати дану статтю Ви можете за цим посиланням – https://mil.in.ua/uk/news/rozpochalys-pusky-h-29t-z-mig-29-mu2 .Дані пуски виконували сьогодні зранку по наземним учбовим цілям на авіаційному полігоні Повурськ в Ковельському районі. Самі пуски відбувались у небі над с. Черськ у Маневицькому районі, яке межує з полігоном і в якому проживає активіст Організації Волинських Авіалюбителів "ОВАЛ✈️" Taras Nazaruk, який і зняв на відео ці унікальні моменти.На даному відео, знятому Тарасом, видно, як пара легких фронтових винищувачів МіГ-29, у якій ведучим є модернізований легкий фронтовий винищувач МіГ-29МУ2, робить два захода на ціль. Під час першого захода ведучий виконує пуск ракети Х-29Т з точки підвіски під лівою консоллю крила, а під час другого захода – з точки підвіски під правою консоллю крила. При цьому ведений літак, який під час першого пуску іде в лівому пелензі від ведучого, а під час другого – в правому пелензі, імовірно є навчально-бойовим винищувачем МіГ-29УБ (двомісна навчально-бойова модифікація, так звана "спарка"), із задньої кабіни якого відеооператор здійснює відеозйомку обох пусків. Отже, маємо надію на те, що по завершенню даних випробувань офіційні військові джерела інформації викладуть у відкритий доступ ефектне відео з даними пусками, зняте в повітрі з кабіни літака. 🙂

Geplaatst door Організація Волинських Авіалюбителів «ОВАЛ»/Луцький Аероклуб «Крила Волині» op Donderdag 28 mei 2020

«Дані пуски виконували сьогодні зранку по наземним учбовим цілям на авіаційному полігоні Повурськ в Ковельському районі. Самі пуски відбувались у небі над с. Черськ у Маневицькому районі, яке межує з полігоном і в якому проживає активіст Організації Волинських Авіалюбителів “ОВАЛ”», — розповідають на сторінці авіалюбителів.

Довідка

Авіаційна ракета Х-29 належить до класу ракет «повітря-земля» малого радіусу дії. Призначена для знищення військової техніки, оборонних споруд (опорні пункти, штаби, контрольно-спостережні пункти, тощо), об’єктів інфраструктури (мости, бетонні злітно-посадкові смуги), а також кораблів та суден водотоннажністю до 10 тисяч тонн.

Розробкою в 1970-х роках займались НВО «Молния» та НВО «Вымпел», прийнята на озброєння радянської армії у 1980-у році.

Залежності від модифікації використовує різні системи самонаведення. У Х-29Л – напівактивна лазерна 24Н1, в Х-29Т – пасивна телевізійна «Тубус-2». Вага бойової частини – 320 кг, дальність застосування – від 2 до 10 км у Х-29Л та від 3 до 12 у Х-29Т.

Читайте також: Морпіхи провели навчання з авіацією на прибережній зоні (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, пілоти Севастопольської бригади провели навчання у складних метеоумовах.

Головне фото: mil.in.ua.

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

«Це неймовірно цінно!»: з окупації та росії повернули ще 11 українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.

Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.

Кого вдалося повернути

Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.

Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.

«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.

Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство3 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології7 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології1 тиждень тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...