

Економіка і бізнес
Ювелірні кондитерські та ательє: де купити оригінальні прикраси від українських виробників
Ви все ще впевнені, що красиві ювелірні вироби коштують всі гроші світу? І що унікальні прикраси виробляють тільки старовинні ювелірні будинки Європи?
Приємно вас здивуємо: нове покоління українських майстрів не поступиться за професіоналізмом і красою виробам європейських конкурентів.
Вони називають свої магазини ювелірними кондитерськими або ательє, вони не збираються приборкувати грані природних каменів, але підлаштовуються під них. І вони ж проводять ювелірну психотерапію.
Подивіться на вироби від нової генерації українських ювелірів, і подумайте: може, все ж поквапилися з мріями про каблучку від Tiffany & Co?
Secret Garden. Ювелірна терапія і золотий зліпок душі

“Прикраси Таємного Саду створені, щоб красиво нагадувати про те, що для тебе важливо, і повертатися в дорогоцінне Тут і Зараз”, – пише на Інстаграм-сторінці бренду засновниця Христина Ігнатова. А кожна із чарівних сережек-крапельок чи каблучка із весняно-зеленим хризолітом – це нагадування про важливі речі для жінки, які часто поглинає буденность, каже вона.
Христина – в минулому працювала в сфері IT, сьогодні – чинна психотерапевтка. Але ким вона була завжди – так це ювеліром.
Першу свою каблучку дівчина зліпила ще у чотири рочки.
Мені так сподобалося, як на це відреагували дорослі! Потім я завжди щось для себе створювала – з ялинкових прикрас, із будь-яких матеріалів. Пам’ятаю, як мені робили зауваження вчительки – ну, мої прикраси й справді для третього класу були надто бунтарські, – усміхається Христина.
Сьогодні ювелірному бренду Secret Garden вже майже п’ять років і він успішно працює з Харкова на всю Україну. Христина каже, особливим попитом серед покупців користуються срібні пташки – модель, з якої починалась саме ювелірна історія дівчини.
Натхнення Христина черпає з внутрішніх станів – своїх і інших людей. А у цьому році вона спробувала поєднати практику психотерапевта і ювеліра.
Одна з послуг бренду – це зустріч з людиною. Із допомогою душевної бесіди з нею, пізнання її в неформальному колі я створюю справжній знімок душі – лиш в дорогоцінному металі.
Якщо ви захопились підходом засновниці Secret Garden до роботи, то майте на увазі, що можете стати частиною команди ювелірної майстерні. Прямо зараз Христина шукає собi вiрну помiчницю, проджект-менеджера, професійного sales-менеджера та фотографа.
Blacksea Jewelry. Скандинавська лаконічність і гармонія з природою

Каблучки з кристалами, немов з печери гірського троля, шматок моху-малахіту, оправлений в срібло — від кожної прикраси Blacksea Jewelry віє загадковим лісом та туманними фіордами.
Ювелірному бренду Blacksea Jewelry всього 1,5 роки, а заснувало його подружжя Дар’я та Володимир Чернови. Чому саме “чорне море” у назві?
“Це просто поєднання наших з чоловіком прізвищ. Мій чоловік — Чернов, а я — Заморська. І в школі над нами всі жартували, що ми Чорноморські “, — посміхається Дар’я.
Подружжя за професією — програмісти. Чоловік залишився у своїй професії, а от Дар’я вирішила стати ювеліром. Всього, що вміє, навчилась сама та з консультацій з професіоналами.
Там місто підлаштовується під природу, а не навпаки. Так само і ми: спочатку використовували оброблені камені, а тепер намагаємося лише підкреслити природні фактури, форми. Природа не створює ідеально рівних граней, в ній є недосконалість і це прекрасно.
Чорне море у назві, а у виробах — скандинавська шана до природи. Саме у цих суворих і холодних країнах Дар’я з чоловіком шукають натхнення.
Найбільш охоче у Blacksea Jewelry беруть кристали кварцу, які виглядають, ніби ключ у інші світи.
PENINSULA. Станьте співавтором власної прикраси

Ювелірне ательє PENINSULA було створене у лютому 2018 року, а сьогодні вони вже планують виходити на міжнародні ринки.
Один із співвласників каже, що це перше в Україні ювелірне ательє. Бо поєднують текстильні елементи з ювелірними виробами. А ще їх прикраси, як і у звичайному ательє, можна максимально персоналізувати, підібравши метал, колір тросиків та розмір виробу за власними уподобаннями.
Крім того, у PENINSULA створюють прикраси з огляду на інтереси своїх покупців.
Ми намагаємося під кожну соціальну роль людини випустити свій образ. Для художників – це палітра, для мандрівників – срібний або золотий літачок, – кажуть засновники бренду.
Крім того, що на сайті можна самостійно змоделювати прикрасу особисто для себе, у PENINSULA вам допоможуть ще зробити гравіювання і обрати упаковку для виробу. Фактично, покупець створює прикрасу повністю під себе.
Зараз у бренду дуже багато грандіозних планів: вони патентують нові розробки в ювелірному мистецтві, але поки тримають інтригу. А ще потихеньку стають глобальним ювелірним брендом.
“У своїх колекціях ми спираємося не тільки на моду і тенденції, а ще і намагаємося робити те, що ближче людям ментально. У цьому сила нашого бренду”, – говорять у PENINSULA .
Patisserie Jewelry. До ювелірної кондитерської — за солодкими враженнями

Бренд Patisserie Jewelry був створений Світланою Ча приблизно чотири роки тому, і за цей час вона випустила вже 11 колекцій. Маючи тільки освіту культуролога і маркетолога, засновниця бренду вирішила займатися ювелірними прикрасами через бажання творчої самореалізації.
“Я вважаю, що всі прикраси, що жінка купує або їй дарують, вона повинна хотіти носити. Прикраси не повинні просто лежати і чекати того самого важливого моменту в нашому житті. Важливий момент — він тут і зараз. Саме це прекрасна можливість розповісти і проявити себе, а не предмет розкошів. Всі ми різні, відчуваємо себе кожен день по-різному, тому і прикрас в ювелірному гардеробі може бути багато і різних”, – каже Світлана Ча.
В умовах тенденції на недорогі прикраси дизайнерка бренду, майстриня і засновниця Світлана Ча бере на себе ініціативу і відповідальність щодо створення унікальних ексклюзивних виробів, тому всі прикраси ручної роботи і лімітовані.
Назва Рatisserie Jewelry (або Ювелірна Кондитерська) — це гра слів, яка відображає концепцію бренду і виражає мистецтво насолоди життям, і наповнення її тільки вартими уваги подіями, предметами, зокрема, прикрасами. Це усвідомлений вибір між індивідуальним і масовим, суєтою і розміреністю, отриманням задоволення від якості, а не кількості.
Прикраси Рatisserie Jewelry, каже Світлана, для тих, хто бачить і хоче отримати від прикрас щось більше, ніж просто оздоблення.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay