Ви читаєте:
Євросоюз продовжив ще на рік «транспортний безвіз» для України
4хв на читання
Назад
Євросоюз продовжив ще на рік «транспортний безвіз» для України
4хв на читання

Євросоюз продовжив ще на рік «транспортний безвіз» для України

20 Червня 2024, 15:41
Анна Семьонова
Поділилися
0

Україна та Євросоюз продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень ще на рік із можливістю пролонгації.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

«20 червня у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач та комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян підписали продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС», – ідеться в повідомленні.

Таким чином, угода діятиме щонайменше рік з можливістю автоматичного пролонгування до кінця 2025 року.

Крім пролонгування угоди, оновлений документ передбачає низку зобов’язань як для українських, так і для європейських перевізників.

Зокрема, всі водії повинні будуть мати документи, що підтверджують наявність ліцензії на перевезення. Крім того, всі вантажівки, що виконують перевезення відповідно до умов угоди, повинні бути спеціально промаркові.

Читайте також: ПриватБанк буде видавати пільгові кредити на будівництво газової генерації

Ще одним із нововведень є наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що виїжджають з України порожніми за товаром в країни ЄС.

Йдеться в документі і про створення спеціальної робочої групи для аналізу впливу “безвізу” на ринок. Вона включатиме представників України та ЄС.

За словами Деркача, ця угода потрібна не лише Україні, вона також має позитивний вплив і на ринок ЄС, що підтверджують цифри.

«Наприклад, якщо порівнювати минулий рік із 2021-им, імпорт з боку ЄС до України зріс на понад 45%. Експорт вітчизняних товарів саме дорогами вдалось збільшити на 45%”, – наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, вперше з 2022 року Україна запустила поромне сполучення в Грузію.

Фото: ЄС

Європейський Союз транспортний безвіз
Назад

Євросоюз продовжив ще на рік «транспортний безвіз» для України

Поділилися
0
По темі
Читайте також

Перший козак-бариста. Історія українця, який навчив Європу пити каву

Якщо ви любите смакувати каву по-віденськи в улюбленій кав'ярні, то точно маєте знати, що її рецепт придумав...
28 Листопада 2025
01:00
Чи знали ви, що сцена Львівської опери має легкий нахил, що створює глибшу перспективу для глядача?

Чи знали ви, що сцена Львівської опери має легкий нахил, що створює глибшу перспективу для глядача?

14 годин тому
02:30
Українська музика, яка була створена в еміграції

Українська музика, яка була створена в еміграції

14 годин тому
Як у чернігівському ліцеї облаштували сучасний профорієнтаційний хаб
03:15