Суспільство
Європол створив робочу OSINT-групу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні
Європол створив нову Оперативну робочу групу для надання допомоги в поточних розслідуваннях основних міжнародних злочинів, скоєних в Україні після вторгнення в країну російських збройних сил у лютому 2022 року.
Про це повідомили у пресслужбі Європолу.
Робоча група має на меті допомогти ідентифікувати підозрюваних та їхню причетність до військових злочинів, злочинів проти людяності чи злочинів геноциду, скоєних в Україні, шляхом збору та аналізу розвідданих із відкритих джерел (OSINT).
З початку війни OSINT доступна в Інтернеті на безпрецедентному рівні, головним чином завдяки зростанню важливості Інтернету та соціальних мереж. Така розвідувальна інформація може значно допомогти слідчим у перевірці та реєстрації випадків військових злочинів.
Через величезну кількість інформації, яка доступна в Інтернеті, і вплив основних міжнародних злочинів на світову спільноту в цілому, міжнародна співпраця є неоціненною.
Дивіться відео: Український журналіст після полону навчає колег документувати воєнні злочини
Створеною групою керують відділ боротьби з міжнародними злочинами голландської поліції (Nationale Politie) і Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (Bundeskriminalamt) за підтримки Європолу та його проєкту аналізу основних міжнародних злочинів (AP CIC).
🚨 Europol sets up OSINT taskforce to support investigations into war crimes committed in Ukraine.
— Europol (@Europol) November 21, 2023
🌍 14 countries agreed to assign a dedicated OSINT capacity to support prioritised requests from Ukraine, other countries & the @IntlCrimCourt.
More ⤵️ https://t.co/cPbt7uhNOO pic.twitter.com/1Y1RJnuKyI
Наразі 14 країн погодилися призначити спеціальні OSINT-підрозділи робочій групі для підтримки пріоритетних запитів від України, інших країн та Міжнародного кримінального суду.
Група також може звертатися за підтримкою та співпрацею з боку нечленів Групи, агенцій ЄС, неурядових організацій або приватних компаній.
Країни-учасниці: Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Литва, Нідерланди, Португалія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Норвегія, Великобританія, Сполучені Штати Америки.
Нагадаємо, Україна отримала від США броньовані авто для документування воєнних злочинів росіян.
Також США передали Україні дрони Skydio для документування воєнних злочинів.
Фото: asisonline.org.
Коментарі