Освіта
Європейський подарунок від Литви: як Бородянський ліцей відновили після того, як у ньому жили росіяни
«Страшний кошмар, від якого не можна було прокинутися»
«Неначе зупинився час. Світ був як у тумані. Перші сирени — це страшний кошмар, від якого не можна прокинутися. Коли згадую це все, виникає тільки тривога та глибокий-глибокий сум. Але водночас під натиском стресу в українців прокинулася така неймовірна сила в душі! І це давало поштовх рухатися далі», — каже Сніжана.
«Я живу на центральній вулиці, і 26 лютого танки вже їхали по ній. Ми абсолютно не були готові й не розуміли, що відбувається. А 28 лютого о 15:45 пострілами з танку повністю зруйнували мій будинок».
Росіяни влаштували собі спальню і цілили з танка
«Російські солдати постягували з людських домівок подушки, матраци, каструлі, їжу, компоти з погребів і жили тут. Усе потрощили. У нас школа була оснащена інтерактивними дошками, комп’ютерами, ноутбуками. Вони наскільки це все порозбивали, що ми не впізнали свою школу».
Справжній європейський подарунок
«Нас дуже виручали електронні версії підручників, адже дітки виїжджали без речей. Учні ходили в пункти незламності, роздавали інтернет через мобільний зв’язок на комп’ютер — викручувалися ще більше, ніж ми», — пригадує Сніжана.
«Ми думали, що нам зроблять косметичні ремонти та якусь техніку придбають, але ми й мріяти не могли про таку відбудову. Це дійсно європейський подарунок нашій громаді, нашим дітям і вчителям».
Вчителі мають силу, яка може змінювати світ
«STEM-підхід — це інтеграція дисциплін (математики, природничих наук, технологій та інженерії), щоб показати учням, як розв’язувати проблеми. Я дуже люблю дізнаватися щось нове та впроваджувати це в навчання для дітей. Аби вони не просто щось прочитали, написали чи зробили, а щоб процес дійсно викликав у них інтерес».
«У нас залишилася одна маленька мета — досягти енергоефективності нашого закладу. Я впевнена, що в нас це вийде. Ми отримали міжнародне ім’я — Литовсько-український ліцей, — тож хочемо нести цю назву, щоб наші учні були справді європейськими та гідними нашої країни».
Освіта
Олена Калюжна
Після 12-річного досвіду роботи бухгалтеркою пішла вивчати UX-дизайн
Повернулися додому і зрозуміла: щось треба змінювати
«На той час моєму молодшому сину було три з половиною роки. Постійні сигнали тривоги, звуки вибухів, які йому доводилося чути, позначились на його психоемоційному стані. Пам’ятаю, як на переповненому вокзалі я весь час тримала його на руках, боялась відпустити, щоб не загубити. Для дитини це був великий стрес».
Мріє менторити тих, хто потребує натхнення
«Ми живемо в селі, роботи тут багато: треба доглядати й город, і сад, і квітник. Через навчання часу на це завжди не вистачає. Але мені дуже пощастило з чоловіком — він усе розуміє, підтримує мене. Без його допомоги впоратись було б значно складніше».
Тетяна Романів
Після 11-річного досвіду роботи інженеркою в будівельних компаніях закінчила курс Illustration Beginning
Новий пріоритет — можливість працювати віддалено
«На курсі зрозуміла, як важливо мати час для себе»
«Мені з дитинства подобалося малювати. Я розглядала те, як намальовані мультфільми, та намагалася повторити. Я ніколи не навчалась у художній школі, але коли побачила набір на курс для ілюстраторів-початківців у Projector Foundation, то вирішила податись — зовсім не вірила, що мене відберуть, але пройшла! Чоловік мене в цьому дуже підтримував».
Про фонд
Коментарі
Освіта
Укриття для 200 школярів
Про UNITED24
Коментарі
Освіта
Що робитимуть учасники
- житимуть один рік з можливістю продовження;
- вчителюватимуть у місцевих школах;
- організовуватимуть додаткові заняття для надолуження освітніх втрат;
- влаштовуватимуть позакласні активності та важливі проєкти для дітей і громади.
Мета проєкту
Як приєднатися до програми
- мати ступінь бакалавра або магістра будь-якої спеціальності (не обов’язково педагога);
- мати впевнені знання одного зі шкільних предметів (будьте готові пройти тест);
- бути готовим переїхати до маленького села чи громади на час програми.
Коментарі