

Суспільство
Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС
Європейський парламент проголосував за резолюцію, у якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС, визнавши у такий спосіб європейську перспективу України.
Про це повідомили на сайті Європарламенту.
Відповідний документ під назвою «Російська агресія проти України» було проголосовано у вівторок у рамках позачергового засідання Європарламенту, скликаного через російську агресію проти України. Проголосувало 676, із них за – 637, проти – 13, утрималося – 26.
«(ЄП) Закликає інституції ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз та на основі заслуг, а тим часом продовжувати працювати над її інтеграцією в єдиний ринок ЄС відповідно до Угоди про асоціацію», – йдеться в резолюції.
4 принципи для ЄС
Президентка Європарламенту Роберта Метсола встановила чотири важливі принципи для майбутнього Європейського Союзу.
Газ
По-перше, Європа більше не може залежати від кремлівського газу. «Нам потрібно подвоїти наші зусилля для диверсифікації наших енергетичних систем у напрямку Європи, яка більше не підпорядковується автократам. Це посилить нашу енергетичну безпеку».
Готівка
По-друге, Європа більше не може вітати кремлівську готівку і робити вигляд, що немає жодних умов. «Олігархи Путіна та ті, хто його фінансує, більше не повинні мати можливість використовувати свою купівельну спроможність, щоб ховатися за респектабельним покриттям у наших містах, громадах чи наших спортивних клубах».
Оборона Європи
По-третє, інвестиції в нашу оборону повинні відповідати нашим реаліам. Європа повинна рухатися, щоб мати реальний Союз безпеки та оборони.
Дезінформація
По-четверте, важливо боротися з кремлівською дезінформаційною кампанією.
ЄС і Україна
Подякувавши президенту України Зеленському за те, що він показав світові, що означає розправити плечі, президентка Мецола сказала, що Європарламент визнає європейську перспективу України.
«Як чітко зазначено в нашій Резолюції, ми вітаємо заявку України на отримання статусу кандидата і будемо працювати для досягнення цієї мети. Ми повинні разом дивитися в майбутнє», — йдеться у повідомленні.
Також Європейський парламент буде домагатися заборони будь-якому представнику Кремля в’їзд до Європи.
«Агресорам і розпалювачам війни не місце в Будинку демократії», — наголосили у резолюції.
Перед будівлею Європарламенту зібралися громадяни та всіляко підтримували Україну, вигукуючи гасла, що Україна — це Європа та співаючи національний гімн.
🔴 LIVE: Gathering in front of the @Europarl_EN in Brussels in support of #Ukraine 🇺🇦.
— Roberta Metsola (@EP_President) March 1, 2022
Europe is with Ukrainians today. We will be with you tomorrow. We will not leave your side. https://t.co/1Oq8WQW4d1
Нагадаємо, раніше, Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.
Фото: newsmaker.md.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ