Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Єврокомісія виділила Україні 500 мільйонів євро допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейська комісія виділила Україні перший транш з четвертої програми макрофінансової допомоги. Розмір допомоги складає 500 мільйонів євро.

“Дуже важливий сигнал незмінної підтримки Євросоюзу в умовах останніх викликів з боку російського агресора”, — заявили в Адміністрації Президента.

Разом з новим траншем допомога, виділена Євросоюзом Україні з 2014 року зросте до 3,3 млрд євро. Це найбільший обсяг коштів, виділений Європейським союзом країні, яка не є його членом.

Читайте також: Україна отримає мільярд євро кредиту від ЄС

Наприкінці червня Євросоюз остаточно затвердив 1 мільярд євро макрофінансової допомоги для України, яку буде спрямовано на покриття фінансових потреб України та підтримку економічної стабілізації і програми структурних реформ.

Нагадаємо, 14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду та меморандум про надання 4-ї програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро. Верховна Рада України ратифікувала меморандум 8 листопада 2018 року.


Суспільство

Гвардійці знищили на Дніпрі човен з окупантами (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На річці Дніпро одеські гвардійці знищили човен разом з живою силою, повідомили на фейсбук-сторінці бригади.

«Немає місця окупантам ні на землі, ні на воді українській. Бійці 11-ї бригади ім. Михайла Грушевського Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України на Дніпрі дроном-камікадзе знищили моторний човен противника з особовим складом», — наголосили військові.

Зазначається, що разом із човном ліквідовано 5 окупантів.

Читайте такожЧому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво

Гвардійці також оприлюднили відео, на якому зафіксована ювелірна робота українських бійців. Зокрема, видно, як човен маневрує річкою, потім стається вибух та плавзасіб зупиняє рух. Після цього ворожий човен, судячи за все, пішов на дно.

Про бригаду

11-та бригада імені Михайла Грушевського — військове з’єднання Національної гвардії України чисельністю в бригаду. Місце дислокації — м. Одеса. Перебуває у складі Південного оперативно-територіального об’єднання. Бригада має назву на честь Михайла Грушевського — українського історика, голови Центральної Ради УНР (1917—1918).

Нагадаємо, бійці 22-ї ОМБр точним пострілом знищили ворожий склад БК.

Також ми розповідали, як «Примара», «Кач» і «Бублік» на БМП Bradley знищили одразу два ворожі танки.

Фото: facebook.com/3012NGU.

Читати далі

Суспільство

У ГУР опублікували кадри звільнення Кліщіївки (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Розвідники 4-ї служби ГУР брали участь у звільненні Кліїщіївки на Донеччині.

Про це повідомили у телеграм-канал Головного управління розвідки Міністерства оборони України, опублікувавши кадри боїв за населений пункт.

«Звільняємо рідну землю!», — наголосили в ГУР.

Читайте також«Реставрація або як хатинка прабабусі ожила знову»: історія жінки, яка відновлює село і береже культурну спадщину

Нагадаємо, 18 вересня тоді ще заступник міністра оборони Ганна Маляр підтвердила звільнення Кліщіївки Донецької області. Раніше про повернення села під контроль Сил оборони повідомляли самі військові. Тоді ж з’явилося відео одного з боїв за Кліщіївку.

15 вересня стало відомо, що українські бійці під час штурмових дій звільнили Андріївку в Донецькій області.

Фото: ГУР МО.

Читати далі

Суспільство

Генштаб показав, як у Британії українські воїни проходять психологічну смугу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Великій Британії інструктори з Австралії в межах навчальної операції «Інтерфлекс» допомагали українським військовим відпрацьовувати підготовку до проактивних дій під час проходження психологічної смуги посеред густих лісів.

Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України та опублікував відповідне відео.

Зазначається, що саме такий підхід сповідують австралійські інструктори цієї багатонаціональної навчальної місії, що реалізується на полігонах Великої Британії.

На відео австралійський інструктор за допомогою перекладачки мотивує українського воїна швидше проходити психологічну смугу.

Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво

Це низка перешкод, які плазом має здолати військовослужбовець. Шлях супроводжується гучними імітаційними звуками — вибухами з міномета, кулеметною чергою і задимленням.

За одним із поворотів окопу воїна зустрічає ворог, якого слід знешкодити й роззброїти. Наприкінці на армійця очікує «поранений» – макет людини більш як 50 кілограмів завважки. Постраждалому слід надати першу медичну допомогу, а потім разом із товаришем донести в укриття.

Відомо, що у січні 2023 року контингент Австралійських сил оборони до 70 військовослужбовців прибув до Об’єднаного Королівства, щоб приєднатися до країн-партнерів, які готують українських новобранців під керівництвом Великої Британії.

Нагадаємо, українці пройшли курс підготовки у Британії під керівництвом канадських інструкторів.

Також ми повідомляли, як українські морські прикордонники пройшли навчання у Сполучених Штатах.

Фото: Генштаб ЗСУ.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Христина Драгомaрецька з Подільська на Одещині від початку повномасштабної війни допомагає тваринам у власному притулку...

Суспільство3 дні тому

Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Колишня слідча та оперуповноважена у справах неповнолітніх Тетяна Зезюлькіна, коли вийшла на пенсію, присвятила себе...

Суспільство3 дні тому

Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Весілля – це не тільки особливий день для пари, але й космічні, а часом непідʼємні...

Суспільство4 дні тому

«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Григорій Сковорода колись казав, що запорука щастя людини у сродній праці. Це точно про героїню...