Суспільство
Євродепутати схвалили законопроект щодо збільшення виробництва боєприпасів для України
Депутати Європейського парламенту проголосували за законопроєкт щодо збільшення виробництва боєприпасів і ракет у країнах Євросоюзу для України.
Про це повідомили у пресслужбі Європарламенту.
Закон спрямований на прискорення поставок боєприпасів і ракет Україні та на підтримку поповнення арсеналів зброї європейських держав.
Зазначається, що проєкт нового закону набрав 446 голосів євродепутатів. 112 утрималися і проти проголосували 67 парламентаріїв.
Про що закон?
Йдеться про нарощування за союзного фінансування в 500 млн євро виробничих потужностей ЄС для вирішення поточної нестачі оборонної продукції, зокрема:
- боєприпасів класу «земля-земля»,
- артилерійських снарядів,
- ракет та їхніх компонентів.
Ефективність цього регламенту передбачається оцінити до середини 2024 року з урахуванням розвитку контексту безпеки.
«За результатами може бути розглянуто питання щодо продовження цих заходів і виділення додаткового бюджету», — йдеться у документі.
Читайте також: «Наші байки звільняли Херсон, а сьогодні тестуються Укрпоштою». Як це – розвивати стартап під час війни? Бренд електровелосипедів Bayka
Повідомляється, що тепер Європарламент готовий до переговорів із другим законодавцем Євросоюзу — а саме Радою ЄС. Депутати сподіваються досягти угоди якомога швидше. Після цього в липні 2023 року відбудеться остаточне голосування щодо цього закону.
Паралельно депутати Європарламенту працюють над підсиленням європейської оборонної промисловості за допомогою спільного Закону про закупівлі (EDIRPA), щоб підтримати співпрацю між державами-членами на етапі оборонних закупівель для заповнення найбільш нагальних і критичних прогалин.
Нагадаємо, Пентагон закупить для України установки Gepard на $118 мільйонів.
Окрім того, 1 червня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $300 млн.
Фото: europarl.europa.eu.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі