

Суспільство
ЄС виділяє 1 млрд євро на вивезення зерна з України
Країни Євросоюзу і міжнародні партнери виділяють 1 млрд євро у рамках ініціативи «Шляхи солідарності» для вивезення українського зерна.
Про це повідомили у Єврокомісії у п’ятницю, 11 листопада.
Зазначається, що «Шляхи солідарності», завдяки яким вже експортовано понад 15 млн тонн української сільгосппродукції, досягають межі своєї пропускної спроможності на тлі високих логістичних витрат.
«Задля підтримки і подальшого збільшення пропускної спроможності “Шляхів солідарності” ми мобілізуємо значні інвестиції через різні чинні програми ЄС та національні програми», – йдеться у повідомленні.
Єврокомісія терміново виділяє 250 млн євро грантів для розвитку «Шляхів солідарності», а у середньостроковій перспективі – ще 50 млн євро на розширення їхньої пропускної спроможності через фонд Об’єднуючи Європу.
Крім того, до кінця 2023 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) планує інвестувати до 300 млн євро у проекти, які відповідають цілям «Шляхів солідарності». Таку ж суму вкладе протягом 2022–2023 років Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Читайте також: Нарешті вдома. Що ти знаєш про український Херсон та його боротьбу?
Також до 100 млн доларів у 2023 році надасть група Світового банку на ремонт і відновлення залізничної та автомобільної інфраструктури, пошкодженої воєнними діями.
«Ми також закликаємо наших міжнародних партнерів надати подальшу фінансову підтримку цим заходам, які мають важливе значення для України, Молдови і глобальної продовольчої безпеки», — зазначили у Єврокомісії.
Про проєкт «Шляхи солідарності»
Проєкт «Шляхи солідарності» був створений у квітні 2022 року з метою покращення експорту української агропродукції на тлі блокування українських портів.
Нагадаємо, Україна запустила «Дунайський зерновий шлях».
Також ми повідомляли, що українські аграрії зібрали вже 26,4 млн тонн зерна нового врожаю.
Фото: world-grain.com.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ