

Суспільство
ЄС створить платформу для відбудови України після війни
Європейський Союз створить платформу для відновлення України, що об’єднає всіх партнерів.
Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у своєму твіттері.
«Відбудова України – це завдання поколінь. У центрі уваги: перспективна реконструкція, впроваджена в належне управління. Через це наші дії ґрунтуватимуться на прагненнях і бажаннях українського народу», – зазначила очільниця Єврокомісії.
За її словами, Євросоюз вже запропонував уряду України створити платформу для визначення напрямку відбудови, яка б зібрала разом усіх партнерів. Важливе місце в ній посідатиме Україна.
The platform will shape the strategic orientations and priorities.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) July 4, 2022
The focus: future-proof reconstruction, embedded in good governance.
Because our action will be driven by the aspirations and desires of the Ukrainian people. pic.twitter.com/yjR9CxB6e4
«Крім нашого досвіду ми хотіли б привнести зовнішній досвід. Тому канцлер Олаф Шольц і я у тісній співпраці з нашими міжнародними партнерами після літа організуємо міжнародну конференцію високого рівня. Ми хочемо зібрати разом блискучі уми та провідних світових експертів у сфері реконструкції», – додала фон дер Ляєн.
Вона також запевнила, Єврокомісія «ніколи не робила цього раніше в такому масштабі».
Нагадаємо, Єврокомісія скасувала митні збори та ПДВ на всі товари, що імпортуються до ЄС та призначені для надання гуманітарної допомоги українцям.
Раніше ми повідомляли, що країни Європейського Союзу вирішили надати Україні 9 мільярдів євро фінансової допомоги.
Фото: pixabay.com.
Суспільство

До третьої річниці виходу оборонців Маріуполя з «Азовсталі» заклади з різних міст України підтримали ініціативу родин військовополонених — кампанію «Три роки полону».
Про це повідомили в інстаграмі Асоціації родин захисників «Азовсталі».
Мета акції — нагадати про понад дві тисячі українських військових, які досі перебувають у російському полоні або вважаються зниклими безвісти.
Учасники кампанії оформлюють вітрини, розміщують постери з написом «Три роки полону» та публікують дописи в соцмережах, щоб підтримати родини полонених і не дозволити суспільству забути про героїв.
Читайте також: «Пам’ятаємо»: у Криму активісти вшанували жертв геноциду кримськотатарського народу (ФОТО)









Нагадуємо, що Анджеліна Джолі на гала-вечорі в Каннах згадала українську письменницю Вікторію Амеліну.
Фото: інстаграм Асоціації родин захисників «Азовсталі»
Суспільство

13-та бригада Нацгвардії «Хартія» провела ще одну інноваційну операцію на фронті — цього разу за участі наземного роботизованого комплексу.
Про це повідомили в соцмережах «Хартії».
Пораненого військовослужбовця за допомогою НРК евакуювали на відстань 12 км до точки зустрічі з медичною групою.
Операція відбулася на північ від Харкова в зоні відповідальності «Хартії» за участі батальйону оперативної підтримки.
Читайте також: ЗСУ посилюють оборону роботами-вогнеметниками українського виробництва
Раніше, наприкінці 2024 року, «Хартія» вже провела першу повністю роботизовану операцію без участі людей, використовуючи тільки наземні роботи та безпілотники. Хронологію цієї унікальної місії можна побачити у фільмі «Рух почався» на YouTube та стримінгових сервісах MEGOGO, SweetTV і Київстар ТБ.
Нагадуємо, що СБУ знищила російську РЛС і склади у Чорному морі (ВІДЕО).
Фото ілюстративне. Джерело: Міністерство оборони України
Суспільство

Служба безпеки України та Національна поліція відзначили нагородами двох підлітків з Кривого Рогу, які повідомили про спробу російських спецслужб їх завербувати.
Про це повідомили в СБУ.
За даними правоохоронців, представники фсб намагалися залучити юнаків 14 та 17 років до диверсійної діяльності — зокрема, до підпалів автомобілів Сил оборони України. Для цього їм надсилали інструкції та пропонували грошову винагороду. Підлітки не виконали завдання й передали інформацію українським спецслужбам.
Читайте також: Херсонські випускники масово проігнорували російський ЄГЕ


Факт спроби вербування зафіксували а межах інформаційної кампанії «Спали фсбшника». Отримана інформація дозволила ідентифікувати причетних осіб та зупинити спробу втілення диверсії.
Як повідомляє СБУ, з 2024 року правоохоронці викрили понад 600 осіб, які співпрацювали з ворогом. У відомстві українців закликають не ігнорувати підозрілі звернення в мережі та своєчасно повідомляти про можливі загрози.
Нагадуємо, що у Криму активісти вшанували жертв геноциду кримськотатарського народу (ФОТО).
Фото: Служба безпеки України