Суспільство
ЄС надасть 1,2 млн євро на розмінування України
Європейський Союз додатково виділить 1,2 млн євро на розмінування України.
Про це повідомив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.
За його словами, кошти будуть спрямовані через Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
«ЄС продовжуватиме свою непохитнку підтримку. Ми надамо 1,2 млн євро на розмінування України. […] Нам потрібен новий порядок безпеки в Європі, після того, як Росія повністю зламала той, який у нас був», – заявив Боррель.
The @OSCE institutions and operations continue their efforts to bring stability in this grim environment. The EU will continue its steadfast support to the organisation.
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) December 1, 2022
We will provide €1.2 million for OSCE demining activities in Ukraine.
Thanks to @PLinOSCE for their work. pic.twitter.com/jtPeOcejNg
Він також закликав Європу об’єднатися проти війни, яку Росія розв’язала на території України.
«Росія повернула війну в Європу. Вона кидає Україну в холод і темряву, і, крім жорстокого нападу на Україну та її народ, продовжує дестабілізувати ситуацію у Грузії та Молдові. Нам потрібно об’єднатися проти цього.», – додав Боррель.
Russia has brought war back to Europe. It is throwing Ukraine into cold & darkness, and beyond its brutal attack on Ukraine and it’s people continues its deeply destabilising role in Georgia’s breakaway regions and Transnistrian region of Moldova. We need to be united against it. pic.twitter.com/0X70sfdPp1
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) December 1, 2022
Раніше ми повідомляли, що Європарламент і Європейська асоціація міст запустили кампанію «Генератори надії», аби допомогти Україні.
Крім того, Норвегія виділила 2 млрд норвезьких крон (понад $195 млн) на закупівлю газу для України.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі