Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Ярослава Магучіх відкрила сезон 2025 року першим «золотом»

Опубліковано

Ярослава Магучіх здобула перемогу на змаганнях зі стрибків у висоту Udin Jump Development в італійському місті Удіне. Для спортсменки це був перший виступ у цьому році.

Про це повідомили в «Суспільне Спорт».

Результат Ярослави Магучіх

Ярослава Магучіх пропустила перші чотири позначки та почала з висоти 1,91 метра. На цій висоті з боротьби вже вибули шість спортсменок з десяти.

За призові місця разом із Магучіх змагалися чемпіонка Італії Ідеа П’ьєроні, чемпіонка Європи U18 Ліліанна Баторі та срібна призерка чемпіонату Європи U20 Елізабет Пігела.

Читайте також: Чи пробували купити книгу наосліп? Ці дівчата зробили бізнес на таємних обкладинках

За «золото» українська легкоатлетка боролася з угоркою Ліліанною Баторі. Магучіх змогла з першої спроби перестрибнути планку на висоті 1,94 метра, а угорській спортсменці не вдалося здолати цю позначку.

Цьогоріч українка розпочинає третій сезон поспіль із першого місця на міжнародних змаганнях.

Нагадаємо, що Ярослава Магучіх встановила світовий рекорд у стрибках у висоту, здолавши позначку 2,10 метра. Також ми писали, що вона стала першою українською легкоатлеткою, яка здобула дві медалі на Олімпійських іграх.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НОК України

Спорт

Історичне сходження: українські військові з бойовими пораненнями піднялись на Кіліманджаро

Опубліковано

Четверо українських військових із протезами нижніх кінцівок та військова, яка пережила бойові поранення, піднялися на найвищу точку Африки — вершину гори Кіліманджаро (5 895 м). Військові долучилися до проєкту «Друге дихання», у межах якого створюють фільм про сходження на гору.

Про це повідомили організатори проєкту.

Хто піднявся на Кіліманджаро

До експедиції долучилися:

  • Ольга «Висота» Єгорова (SurmaTeam);
  • Владислав «Шатя» Шатілов (Державна прикордонна служба України);
  • Роман «Добряк» Колесник (Третя окрема штурмова бригада);
  • Михайло «Грізлі» Матвіїв (Окремий загін спеціального призначення «Омега»);
  • Олександр «Рагнар» Міхов (Окремий загін спеціального призначення «Омега»).

«Незважаючи на виснаження, біль та хворобу частини команди, військові змогли підняти шестиметровий прапор України на вершині Кіліманджаро як символ незламності українського народу. Щоб висловити свою підтримку, альпіністи з різних країн світу, які також були в цей момент на піку, допомогли військовим розгорнути прапор на знак солідарності з боротьбою України за справедливість, тим самим демонструючи свою підтримку з боку світової спільноти», — написали в «Другому диханні».

Фото: «Друге дихання»

Як проходила експедиція

Усі військові готувалися до цієї експедиції чотири місяці. У межах підготовки вони бігали, їздили на велосипеді, ходили в гори, а Роман Колесников у грудні 2024 року здійснив сходження на Говерлу.

Загалом експедиція на Кіліманджаро тривала шість днів: чотири дні підйому та два дні спуску. Група підіймалася поступово. Учасники сходження зупинялися в адаптаційних таборах на різних висотах, щоб зменшити симптоми гірської хвороби, яка може виникати через перепади тиску, фізичне навантаження та розріджене повітря.

«Сходження на Кіліманджаро стало одним із найскладніших випробувань у моєму житті. Ми зіштовхнулися з усіма можливими проявами висотної гіпоксії. Але командна підтримка — неймовірна сила. Коли ми розгорнули український прапор на вершині, я плакала. В цей момент думала про тих, хто залишився вдома, хто загинув у бою. Було важко повірити, що ми це зробили», — сказала Ольга «Висота» Єгорова.

Читайте також:

Мета проєкту

«Друге дихання» ініціював американець українського походження, філантроп та засновник благодійного фонду «Якщо не зараз, то коли» Геннадій Газін.

«Цей проєкт є природним продовженням моїх інтересів. Моя любов до гір стала важливою частиною життя, і я з радістю поєдную альпінізм із благодійними ініціативами. Досвід складних сходжень та небезпечних для життя ситуацій надихнув мене ще більше цінувати кожну мить і підтримувати тих, хто мужньо захищає свою землю», — зазначив Геннадій Газін.

Українські захисники та захисниця підійнялися на Кіліманджаро, аби показати іншим військовим, які пережили порання чи ампутацію, що після цього життя не втрачає сенс. Після поранення воно змінюється, але все одно можна жити наповнено, займатися спортом і навіть підійматися на верхівки гір.

Читайте також: Українські та британські ветерани перетнуть Атлантику. Про експедицію вже знімають фільм «Океан нескорених»

Документальний фільм

Після сходження знімальна група створить повнометражну документальну стрічку. Ведучим і співпродюсером стрічки став Олександр Педан, а головним оператором — Сергій Михальчук, який зняв багато відомих стрічок, зокрема, «Довбуш». До команди творців долучилася і Маша Кондакова — французько-українська режисерка документальних і художніх фільмів.

Стрічку представлять восени 2025 року в кінотеатрах України та світу. За героями проєкту можна слідкувати на сторінках проєкту в інстаграмі та фейсбуці.

Нагадаємо, що письменник Раян Голідей надсилає увесь прибуток з українських перекладів у «Повернись живим».

Фото: «Друге дихання»

Читати далі

Спорт

Українські військові почали сходження на Кіліманджаро: деталі експедиції (ФОТО)

Опубліковано

На найвищу точку Африки підіймаються четверо військових із протезами нижньої кінцівки та одна захисниця, яка двічі отримувала бойові поранення. Їхню експедицію фільмує знімальна група, яка після сходження створить стрічку «Друге дихання».

Про це повідомили організатори проєкту.

Хто підіймається на Кіліманджаро

Усі військові готувалися до цієї експедиції чотири місяці. У межах підготовки вони бігали, їздили на велосипеді, підіймалися на вершини українських гір, а Роман Колесников у грудні 2024 року піднявся на Говерлу.

До експедиції долучилися:

  • Ольга Єгорова (SurmaTeam);
  • Владислав Шатілов (Державна прикордонна служба України);
  • Михайло Матвіїв (Окремий загін спеціального призначення «Омега»);
  • Роман Колесник (Третя окрема штурмова бригада);
  • Олександр Міхов (Окремий загін спеціального призначення «Омега»).

На гору разом із героями підіймаються професійні гіди, лікар та туристичні партнери.

Читайте також: Український VR-тренажер для реабілітації отримав Global Impact Award у Давосі

Мета проєкту

Українські захисники та захисниця підіймаються на Кіліманджаро, аби показати іншим військовим, які пережили порання чи ампутацію, що після цього життя не втрачає сенс. Після поранення воно змінюється, але все одно можна жити наповнено, займатися спортом і навіть підійматися на верхівки гір.

Читайте також: Українські розробники створили застосунок для підтримки людей, які втратили кінцівки

Перший день сходження

Організатори вказують, що в перший день всі почуваються добре і пройшли маршрут за графіком. Сходження починалося на висоті 1800 метрів, і за день військові піднялися на висоту 2700 метрів.

«Перший день сходження пройшов чудово! Ми відразу зрозуміли, що це нелегко. Буквально за 20 хвилин стало ясно: клімат, температура, вологість усе зовсім інакше. Тому вирішили не поспішати й обережно підходити до гори, зловили свій темп і йшли у комфортному режимі. Основна складність у тому, що я з протезом, а в цьому кліматі він швидко стає вологим, ще й через сильне тертя від протеза шкіра починає пекти. Загалом, хоч маршрут і складний, це не зупиняє, а мотивує продовжувати наш шлях далі!» — поділився Роман «Добряк» Колесник.

Читайте також: Українські та британські ветерани перетнуть Атлантику. Про експедицію вже знімають фільм «Океан нескорених»

Знімальна група

Після сходження знімальна група створить повнометражний документальний фільм. Ведучим і співпродюсером стрічки став Олександр Педан, а головним оператором — Сергій Михальчук, який зняв багато відомих стрічок, зокрема, «Довбуш». До команди творців долучилася Маша Кондакова — французько-українська режисерка документальних і художніх фільмів.

Стрічку представлять восени 2025 року в кінотеатрах України та світу. Слідкувати за експедицією можна в інстаграмі проєкту «Друге дихання» за посиланням.

Довідка про проєкт

«Друге дихання» (Second Wind) — український документальний медійний проєкт, частиною якого стане фільм про п’ятьох військовослужбовців, які сходять на Кіліманджаро. Проєкт фінансує благодійний фонд «Якщо не зараз, то коли».

Нагадаємо, що український ветеран піднявся на Кіліманджаро після ампутації та встановив рекорд.

Фото: організатори проєкту

Читати далі

Спорт

В Україні вперше проводять чемпіонат з інклюзивного самбо (ФОТО)

Опубліковано

Чемпіонат України з інклюзивного самбо організували на Львівщині. Він проходить у межах основної програми змагань зі спортивного та бойового самбо.

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Під час чемпіонату спортсмени змагаються в трьох вікових категоріях. Загалом до події долучилися близько 800 борців з України.

У секції спортсменів з інвалідністю змагаються зокрема й ветерани російсько-української війни.

Читайте також: Як коти-побратими допомагають військовим на фронті (ФОТО)

«Бажаю всім учасникам змагань впевненості у своїх силах, наснаги, бойового духу та незабутніх емоцій. А національній збірній України, яку сформують за результатами змагань, гідно представити нашу державу на Чемпіонаті Європи, який відбудеться у квітні на Кіпрі»‚ — написав Максим Козицький.

Нагадаємо, що фільм про чемпіонку з паверліфтингу Анну Куркуріну вийшов на Takflix.

Фото: фейсбук-сторінка Максима Козицького

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 день тому

Ремонтував техніку знайомому, а потім співпрацював із «Запоріжсталлю»: історія успіху підприємців із Сум

Випускники інженерного факультету Сумського державного університету Віталій Липовий і Дмитро Казнієнко успішно розвивають власні підприємства:...

Культура2 дні тому

Чи пробували купити книгу наосліп? Ці дівчата зробили бізнес на таємних обкладинках

«Детектив, у якому все одразу очевидно, а потім не зрозуміло, що в біса відбувається» або...

Суспільство3 дні тому

Що насправді стоїть за незламністю: відверто про волонтерство від жінок, які керують фондами й ГО

На початку повномасштабного вторгнення засновниця «Клубу Добродіїв» Марія Тодорчук мала маленьку дитину, діти засновниці фонду...

Технології1 тиждень тому

Охоронець у смартфоні. Як працює перший український сервіс для захисту жінок «KATERYNA»

Майже кожна жінка переживала цей страх, коли вночі поверталася додому та чула кроки незнайомого чоловіка...