Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Яких спеціалістів шукають на виробництво – дослідження OLX

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Карантинні обмеження змінили ринок праці — за результатами опитування OLX серед власників малого и середнього бізнесу у вересні, 54% роботодавців перевели свої бізнеси на віддалену або частково віддалену зайнятість. Але на галузь виробництва це майже не впливало: навіть під час локдауну заводи та фабрики працювали, а на спеціалістів робітничих спеціальностей існує стабільний попит.

Кого шукають частіше, а у кого більші зарплати?

В Україні найбільше необхідні швачки: працедавці розмістили 732 вакансії з їх пошуку. Багато роботи є і для зварників — їх шукали у 267 оголошеннях. Окрім того, також потрібні оператори виробництва (256 оголошень) та різноробочі (229 оголошень). Не вистачає і спеціалістів зі збирання меблів — 208 вакансій.

Найбільший заробіток на виробництві пропонують обвалювальникам м’яса (18 000 грн/міс). В середньому на 500 гривень менше платять чоботарям (17 500 грн). Менеджери з продажів можуть претендувати на оплату 16 000 грн. А збиральникам меблів готові платити приблизно 15 000 грн на місяць.

Читайте також: У Кременчуці з`явиться тренувальний центр для підготовки на гелікоптери Airbus

У яких регіонах України найбільш активні пошукачі?

Найбільший інтерес до виробничих вакансій виявляють працівники у містах-мільйонниках. Наприклад, найактивніше відгукуються на пропозиції у Київській області – майже 4 380 відгуків.

У Дніпропетровській області теж активно шукають роботу на виробництві – 2 900 відгуків. Те ж стосується і Харківщини. Область входить в трійку регіонів з найактивнішими пошукачами в промисловій сфері – 2 700 відгуків. У п’ятірці – Одеська та Запорізька області.

На ринку промисловості попит збігається з пропозицією. Працівників також найчастіше шукають у великих областях. Найбільше — у Київській області. При цьому у всіх регіонах користуються попитом стали швачки. Окрім них, є потреба в операторах та зварниках.

На Харківщині теж потрібні робочі руки, зокрема оператори та різнороби. А у промисловій Дніпропетровській області працедавці розмістили більше оголошень про пошук операторів та вантажників. На Одещині зі всіх виробничих вакансій майже половина — для швачок. У Запорізькій області серед вакантних місць найбільше — для зварників та різноробів.

«За даними Держстату, у жовтні 2020 року обсяги промислового виробництва в країні скоротилися на 3,9% у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року, а порівняно з вереснем 2020 – зросли на 5,8%. Якщо говорити про скорочення у галузях, найменше воно торкнулося виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 7,6%, а також виробництва харчових продуктів, напоїв – на 2,7%. У той же час зросли обсяги виробництва м’яса. Все це обумовлює високий попит на обвалювальників та швачок в країні», — коментує керівник напряму OLX Робота в Україні Марія Абдулліна.

Фото – depo.ua

Економіка

Український сервіс для оренди житла Bird запускається у Варшаві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український безкоштовний iOS-додаток для пошуку та оренди квартир Bird виходить на польський ринок і запускається у Варшаві.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.

Зазначається, що сервіс розрахований для українців, які нині живуть у Польщі.

«Налаштовуємо фінальні пікселі й довідфільтровуємо квартири», – йдеться у дописі Bird.

За даними dev.ua, у додатку буде доступна функція «бабчин ремонт», що допомагає шукати житло за інтерʼєром та меблями. У сервісі також буде можливість обрати інтерʼєр.

Про застосунок

Bird — додаток для iPhone, що допомагає знайти квартиру в Києві за допомогою 3D-мапи, а також розпізнає фейкові оголошення й попереджає про них користувача.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

До 2022 року додаток працював лише в Києві, але потім запустився в Лондоні та Львові. Нині ним користуються 300 тисяч людей.

У застосунку можна самостійно обвести район, де насамперед цікавить оренда житла, переглянути наявні варіанти та підписатися на оновлення.

Нагадаємо, автобусний лоукостер FlixBus запустив нові маршрути з Києва до Польщі.

Також українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави.

Фото: facebook.com/birdrent.

Читати далі

Економіка

ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів у партнерстві з Експортно-кредитним агентством (ЕКА).

Про це повідомили у пресслужбі банку.

Зазначається, що в ПриватБанку вже стартував прийом заявок програму підтримки клієнтів-експортерів.

Етапи програми підтримки

На першому етапі партнерства з ЕКА ПриватБанк фінансуватиме українських товаровиробників, клієнтів малого, середнього та корпоративного бізнесу на придбання сировини та матеріалів з метою виконання експортних контрактів.

За умовами програми, ЕКА страхуватиме ризики банку за виданими кредитами на виконання зовнішньоекономічних контрактів.

Максимальна сума такої позики може становити 5 мільйонів гривень, термін кредитування – до 1 року, застава – майнові права за експортним контрактом та порука власника.

Поєднання програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить клієнтам банку кредитуватися за пільговими відсотковими ставками.

Читайте також«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Відзначається, що ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством про співпрацю в рамках програми портфельного страхування ризику банку за кредитами, які будуть видані на виконання експортних контрактів.

Портфельне страхування виданих кредитів на виконання експортних угод зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року з метою широкої підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.

Нагадаємо, Україна отримала дозвіл на експорт саджанців яблуні, сливи та аличі до країн ЄС.

Також ми повідомляли, що українських бджіл і бджолопакети експортуватимуть до Канади.

Фото: business.diia.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У вівторок, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у твітері.

Зазначається, що це допомога із загального пакета допомоги на 18 млрд євро.

Голова Єврокомісії наголосила, що підтримка Європи не лише допомагає Україні захищатися під час війни, а ще й ставить її на шлях до ЄС.

Дивіться відеоІван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини

«Сьогодні ми виплатили ще €1,5 млрд Україні. Наша підтримка допомагає Україні функціонувати, захищаючись. Вона також твердо ставить Україну на її шлях до ЄС, підтримуючи реформи – наприклад, ефективне управління та фінансову стабільність. Разом ми пишемо європейське  майбутнє України», — написала фон дер Ляєн.

Відзначимо, що у грудні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про макрофінансову допомогу Україні на 2023 рік розміром 18 млрд євро. Згідно з повідомленням Ради ЄС, сума кредиту, який нададуть Україні 2023 року, становитиме 18 млрд євро з 10-річним пільговим періодом.

Нагадаємо, про те, що Євросоюз виділить Україні другий транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, стало відомо на минулому тижні.

Також ми повідомляли, що Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.

Фото: english.almayadeen.net.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 години тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство2 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство4 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...