

Суспільство
Які українські компанії є лідерами з експорту молокопродуктів?
Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства представив топ-експортерів молочної продукції. Це стало відомо з офіційного сайту Ради з питань експорту продовольства.
Рада з питань експорту продовольства – це громадська спілка, яка допомагає виробникам сфери харчової промисловості здобувати нові ринки збуту та закріплюватися на традиційних, надає аналітичну інформацію та консультує щодо можливостей та умов торговельної діяльності за кордоном.
Україна входить до ТОП-10 світових експортерів молокопродукції. Найпопулярнішими товарами молочної галузі, яки йдуть на експорт є вершкове масло, сири, згущене молоко та вершки, сироватка, йогурти та кефіри.
Хто є основними лідерами?
До трійки лідерів з експорту молочної продукції входять компанії “Доменік”, “Комо” та “Рошен”.
Читайте також: Два українських заводи експортуватимуть молоко у Малайзію
Якими є рейтинги в залежності від певного продукта?
Компанія “Доменік” експортувала найбільше вершкового масла у 2018-му році: її частка у загальному експорті масла становила 10,9% На другому та третьому місцях опинилися “Славія” (8,4% ) та “Рошен” (8,2%) відповідно.
Лідером серед експорту сирів у минулому році стала компанія “Комо”, яка експортувала 23,7% усіх українських сирів. Друге місце з експорту сирів посіла компанія “Лакталіс” з часткою 14,8%. Третє місце з часткою 12,6% займає “Шостка”.

Читайте також: Україна експортувала рекордну кількість м’яса птиці: куди і за скільки
Найбільше згущеного молока та вершків на іноземні ринки поставила компанія «Рошен» – 22,20%. Також до трійки увійшли “Ічнянський молочно-консервний комбінат» (14,40%) та «Білоцерківська агропромислова група».

Рейтинг експорту сироватки очолює «Комо» (21,8%), за ним «Фуд девелопмент» (14,2%) та «Золотоніський маслоробний комбінат» (14,2%).

Беззаперечним лідером серед експортерів кефіру та йогуртів став «Лакталіс-Україна» – 42%. На другому та третьому місцях опинилися «Фуд девелопмент» та “Клуб Сиру” – 14,1% та 11,4% відповідно.

Нагадуємо, що Україна потрапила до ТОП-10 світових експортерів молочної продукції.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ