Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як змінилась українська ІТ-сфера під час війни: досвід релокації харківської компанії AltexSoft

Опубліковано

AltexSoft – технологічна консалтингова компанія, яка вже 15 років створює унікальні IT-рішення для бізнесів. До повномасштабного вторгнення компанія об’єднувала понад триста співробітників у семи країнах світу. 

Наразі в AltexSoft п’ять центрів розробки. Перший офіс з’явився в Харкові. Саме звідти після повномасштабного вторгнення команда евакуйовувалася до Івано-Франківська та інших областей на заході країни. Про релокацію, формати роботи, підготовку до зими та зміни в сфері ІТ ШоТам розповіла Vice President of Operations компанії Ольга Гусарова.

Цьогоріч AltexSoft відсвяткувала п’ятнадцятирічний ювілей

Компанію AltexSoft створив в Харкові наш СEO Олександр Медовой. Це був приватний бізнес, що спершу існував у форматі компанії «сімейного типу»: Олександр сам наймав людей, сам проводив співбесіди. Поступово компанія розширилася до понад трьохсот осіб. Сьогодні у нас працюють експерти у сферах Travel Tech, Data Science, UI/UX, Business Analysis та Software Engineering. 

В Україні ми маємо офіси в Харкові, Кременчуці та Львові, але значна частина людей сьогодні працює віддалено з різних куточків країни та з-за кордону. Зокрема маємо працівників в Європі, Азії, США та Австралії. Один із наших найбільших закордонних офісів розташований у Тбілісі. 

Ми – консалтингова компанія з найглибшою експертизою у travel, аналізуємо запит клієнта та надаємо комплексне рішення. Наші клієнти  локалізовані у країнах Західної Європи та Близького Сходу, Австралії, Японії та США.  Спеціалісти AltexSoft відіграють значну роль у поточних трансформаційних проєктах компаній, а також допомагають створювати нові софтверні продукти цілковито на основі власного досвіду.

Пишаємось, що причетні до проєктів, що розвивають ІТ-сферу

Вісім років тому ми організували конференцію зі штучного інтелекту AI Ukraine. Вона стала місцем зустрічі та осередком обміну досвідом для спеціалістів цього напрямку. Масштабність заходу швидко зростала і на п’ятому році існування ми зібрали понад 1000 учасників. 

Кілька років ми організовували цю подію в Києві, адже в Харкові просто не було приміщення, яке могло вмістити всіх охочих. Торік ми проводили AI Ukraine в онлайн-форматі, а цьогоріч, на жаль, довелося все скасувати через війну. Ця конференція – наша гордість, адже вона дає великий поштовх в розвитку AI-напрямку в Україні. 

Охоче ділимося досвідом та навчаємо новачків

Ми вирішили навчати новачків, щоб згодом долучати їх до роботи в компанії. А тому створили курс AltexSoft Lab в Кременчуці. Ми шукали людей, які були зацікавлені в навчанні, проводили для них вступну співбесіду з англійської мови та оцінювали технічний рівень. Навчання тривало кілька місяців, залежно від напрямку. Після цього ми проводили інтерв’ю і брали на роботу студентів, які добре засвоїли навчальний матеріал. З кожного випуску до нашої команди стабільно долучалися близько 10 осіб від кожного напрямку – Frontend, QA, .Net. 

Коли почалась пандемія, ми почали проводити курси онлайн і долучати до них студентів з усієї України. А після того, як провели дослідження та впевнились в потребі на ринку, ми відкрили офіс у Тбілісі й паралельно запустили міжнародний AltexSoft Lab.

Цьогоріч курс AltexSoft Lab відбувався вже в зовсім новому форматі – набирали більш досвідчених людей, ментори організували індивідуальний підхід, після співбесіди давали поради, що людині потрібно довчити самостійно. Після успішного тестування нових учасників долучали до тренувального, а згодом – комерційного проєктів.

Ми готувались до війни, хоча не хотіли в це вірити

Ми піклуємось про наших співробітників, тому комунікували з людьми та заздалегідь оновили план можливої евакуації. Ми вже користувалися ним у 2014 році, коли  евакуювали офіс у Сєвєродонецьку, тому подібний сумний досвід у нас вже був. У січні провели опитування серед колег щодо їхніх планів у разі загострення на фронті. Тож мали чіткі списки охочих виїхати з небезпечних місць і заплановані локації. 

24 лютого ми просто реалізували наш план. Зателефонували співробітникам, знайшли автобуси і спакували офісну техніку. Виїхати мали наступного ранку, тому багато працівників лишились ночувати в приміщенні офісу: там товсті бетонні стіни та цокольне приміщення, є велика конференц-зала з кухнею. Колеги приходили з дітьми, батьками, іншими родичами, приносили ковдри й каремати. 

Читайте також: Конвертують ґвару в допомогу. Релоковані айтівці створили застосунок, що дозволяє донатити на ЗСУ без грошей

Вранці додалися колеги на авто. І десь о сьомій ранку ми централізованою колоною рушили в кременчуцький офіс, який зробили перевалочним пунктом, аби поїсти і поспати. Усі наші офіси облаштували всім необхідним для ночівлі колег, їхніх сімей та друзів (купили спальники, каремати, засоби гігієни, їжу тощо). Приймали всіх, не зважаючи на те, чи це родичі наших працівників, чи просто сторонні люди. Через певний час такими ж колонами вивозили людей до Івано-Франківська та Львова.

Паралельно з автобусною евакуацією ми організовували виїзди колон машин за маршрутами, які прокладали залежно від ситуації на дорогах – враховували безпеку, наявність нових руйнувань, можливість заправитися, затори тощо. 

Такими способами вивезли не тільки наших співробітників та їх рідних, а усіх, хто потребував допомоги. Люди охоче доєднувалися, адже було страшно вирушати у невідомість поодинці. Приблизно за місяць з початку вторгнення нам вдалося евакуювати близько двох тисяч людей.

Іноді наші колеги були змушені виїжджати самостійно з дуже небезпечних місць. Наприклад, Олег в перший день повномасштабної війни поїхав до родичів в Куп’янськ – і вже через два дні опинився в окупації. З ним не було зв’язку два тижні, ми дуже хвилювались, а потім він зателефонував і розповів як довелося рятуватися. 

Нас врятувала мобільність та налагоджена комунікація

Під час пандемії ми перевели всю нашу інфраструктуру і сервіси у хмару та налагодили роботу в ремоут-форматі. Ми були мобільними й це дуже допомогло вижити зараз, адже змогли відновити свою операційну діяльність вже через 3 дні після повномасштабного вторгнення. Усі домовленості перед нашими клієнтами ми чесно виконали без затримок.

Бути на зв’язку з колегами нам допоміг внутрішній телеграм-канал «Тільки нікому». Там ми публікували всі наші новини, доносили найважливішу інформацію. Вже декілька років цей канал – голос компанії, де ми вітаємо колег з днем народження, знайомимося ближче одне з одним, розповідаємо про здобутки тощо. 

Після початку повномасштабної війни ми започаткували нову рубрику – «Як ти». Там ми запитуємо в працівників, як вони виїхали, де зупинились, як облаштувались і як зараз почуваються. Наш канал дуже допоміг в перші дні, бо там ми тримали людей в курсі всього, що відбувається. 

Раз на місяць ми організовуємо зустрічі з нашим СЕО Олександром Медовим під назвою Ask the СEO, де він розповідає про справи в компанії, вітає новачків чи розповідає про важливі зміни. Після вторгнення він робив ці зустрічі майже щодня – розповідав, що ми зробили впродовж дня, скількох людей вивезли, де облаштувались тощо. Це дуже підтримувало людей.

Ми активно працюємо в соціальній сфері

AltexSoft є одним з основних донорів волонтерської організації «Вулик», яку створив наш Employer Branding & Communications Director Євген Рисов. З перших днів він керував евакуацією колег з Харкова й допомагав виїхати друзям та рідним, а згодом став надавати гуманітарну допомогу тим, хто її потребував – переважно літнім людям. Зараз члени команди «Вулик» продовжують евакуацію з Харкова, привозять їжу та ліки місцевим.

На п’ятнадцятиріччя нашої компанії ми провели благодійний аукціон, на якому серед лотів були вишиті та мальовані картини, посуд ручної роботи, що створили  наші колеги. Навіть марки від Укрпошти, які підготували спеціально до ювілею. Серед цікавих лотів також були речі, які нам передали військові з 17-ї танкової бригади, яку ми постійно підтримуємо з забезпеченням. Зокрема прапор з їхніми підписами. 

Найбільш емоційним моментом аукціону для мене став вчинок нашого колеги з Азербайджану. Він купив марки від Укрпошти і надіслав їх нашому СЕО Олександру Медовому. Хлопець засудив дії росіян та попрохав Олександра відправити йому листа з цією маркою, сповіщаючи про перемогу. Мріємо всією командою, щоб це сталося якнайшвидше.

Усі кошти, отримані з аукціону, ми переказали на потреби військових, зокрема добровольчого підрозділу «Хартія», в якому служить харківський художник Гамлет Зіньківський. А також на рахунок організації «Вулик» та на потреби постраждалим від війни тваринам через службу UAnimals.

У Франківську нас гостинно прийняли на «Промприладі»

Спочатку ми планували поїхати до Львова, бо там вже був офіс ще з 2014 року. Проте розуміли, що всі разом розміститися у Львові не зможемо. Наші дівчата-рекрутерки шукали житло і побачили, що у Франківську з цим дещо краща ситуація. Згодом один з наших співробітників допоміг знайти офісне приміщення в місцевому закладі «Промприлад.Реновація». 

Тут нам виділили приміщення, щоб люди могли зупинитись на кілька днів, поки не знайдуть нове житло. Це приміщення стало нашим хабом на певний час. Поступово люди роз’їхались, знайшли собі постійне житло, а тому на «Промприладі» ми залишили лише невеличкий коворкінг. Переважно всі працюють віддалено, проте ми все одно облаштовуємо офіси, бо ситуації бувають різними.

Розуміємо, що зима буде важкою, тому готуємось 

Ми знайшли новий коворкінг з усім необхідним в Івано-Франківську. Львівський, кременчуцький та київський хаби облаштували генераторами, купили старлінки, там є ковдри і вода, тож можна працювати. 

Зрозуміло, що людей в компанії багато, і ці три приміщення не вирішать всіх потреб, але ми над цим працюємо. У нас є колеги, які переїхали у віддалені села на заході країни. Вдома вони вже все підготували для роботи – мають і старлінки, і акумулятори з авто, тому діляться з нами своїм досвідом. Зараз ми закликаємо людей бути свідомими і підстраховувати себе. Ми також готуємо списки коворкінгів, де є генератори, аби мати на увазі, в яких містах зможемо продовжувати якісно працювати в екстреній ситуації.

Вражає єдність наших людей в таких умовах

Звісно, усім стало важче, і ІТ-сфера не є винятком. Мене дуже захоплює наша єдність і я щиро пишаюсь нашими людьми. Коли хтось з працівників пише в чат, що збирає кошти для когось з рідних чи знайомих на фронт, то такі запити закриваються до кінця того самого дня.

Наш керівник жартує, що деякі члени команди на такі збори надсилають навіть більше, ніж заробляють самі. Це дуже класно, що наші люди багато працюють і розуміють, що ці гроші можна спрямувати на перемогу. Кожен із нас має робити свій вклад, і лише так ми переможемо. Та найбільша подяка – нашій армії, а ми в тилу маємо підтримати її всіма способами.

Нашій компанії дуже допомогла чесність. Ми тримали наших клієнтів в курсі всього, що відбувається. Писали про всі кроки та плани, тому нам довіряли. Звісно, хтось відмовився від співпраці, але багато хто лишився і дуже нас підтримав цим рішенням. Якщо ми казали, що вивеземо працівників і швидко відновимо роботу – нам вірили, хоча мали підстави цього не робити.

Нам також допомогло те, що співробітники підстраховували одне одного. Були випадки, коли працювали навіть в дорозі чи вночі, бо хтось не встигав зробити свою частину. Якщо я в безпеці і маю таку можливість, то роблю і свою роботу, і роботу свого колеги. Це дуже допомогло, бо ми таким способом виконали всі зобов’язання перед клієнтами.

Плани після перемоги 

Ми хочемо зберегти наш бізнес в Україні та прагнемо зберегти робочі місця для тих, хто зараз тут. З перших днів компанія виплатила додаткову допомогу працівникам, які того потребували. Плануємо і далі допомагати нашій армії та брати участь в інших проєктах, які працюють для нашої перемоги. Наприклад, спільно з компанією «ІТ Cluster» ми купували машини швидкої допомоги на Харківщину. 

Коли ми переможемо, я впевнена, що долучатимемось до проєктів відбудови країни. Для нас це дуже важливо. Хочемо і далі розвивати мережу офісів, адже до повномасштабної війни планували більше розвивати видимість нашої компанії на міжнародному ринку.

З початком пандемії ми почали практикувати віддалений формат роботи. Коли ситуація трішки налагодилась – запровадили змішаний варіант, і от він був для всіх дуже зручним. Багатьом людям сподобалось працювати дистанційно та збиратися в офісі на тімдні. Після Перемоги ми будемо враховувати всі побажання та обставини й, найвірогідніше, будемо комбінувати різні формати роботи. Розуміємо, що хтось з працівників переїхав та осів в новому місці. Усім, хто переїхав саме до Івано-Франківська, а це близько тридцяти людей, дуже сподобалось це місто. Воно компактне, є дуже красиве озеро та парки для прогулянок, поруч гори. 

На благодійному аукціоні на честь ювілею наш СЕО придбав картину сучасного харківського художника Гамлета Зіньківського. Олександр сказав, що ця картина для нашого харківського офісу, тож висітиме там після перемоги України.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі