

Можливості
Як здобути безоплатну профтехосвіту: можливості для всіх
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Завдяки реформі професійна освіта в Україні нині відповідає потребам сучасного ринку праці та забезпечує випускників якісними знаннями й навичками для успішного працевлаштування.
Учениці 2 курсу Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Надії Гаркуші 16 років. Вона здобуває професію малярниці-штукатурниці, плиточниці. Надія вступила до Центру після 9 класу і вже твердо знає: роботу матиме завжди, у які б турбулентні часи ми не жили. Усе завдяки сучасному підходу до профтехосвіти в Україні.
Дівчина розповідає, що з дитинства більше любила бавитися конструкторами «Lego», ніж ляльками.
«Це велика можливість – навчатись тут, це було моє прагнення, мені було цікаво», – розповідає Надія. Уже нині дівчина планує працювати за фахом та навчатися далі.
Будівельні професії будуть популярними, переконана вона.
«Відбудуємо Україну цими руками, зробимо краще, ніж було».

Три причини обрати профтехосвіту
По-перше, професійно-технічна освіта надає учням конкретні практичні навички та знання, які дозволять їм у майбутньому стати кваліфікованими робітниками в різних галузях промисловості, сільського господарства та послуг. Це забезпечить стабільність на ринку праці та зменшить безробіття.
По-друге, здобуття професійно-технічної освіти є важливим для розвитку національної економіки та забезпечення конкурентоспроможності країни на світовому ринку. Кваліфіковані робітники можуть допомогти підприємствам досягти високої продуктивності та поліпшити якість продукції.
По-третє, професійно-технічна освіта є доступною та швидкою формою підготовки фахівців. Це дає змогу забезпечити потребу ринку праці у кваліфікованих робітниках у короткі терміни.
Війна і профтехосвіта
Робітничі професії важливі для України як після перемоги у війні, так і нині.
Після перемоги ми потребуватимемо значних зусиль для відновлення зруйнованих ударами ракет та снарядів будівель, доріг, мостів, транспортної й комунікаційної інфраструктури та інших об’єктів. Цього можна досягнути лише за великої кількості кваліфікованих робітників, які зможуть ремонтувати будівлі та будувати нові об’єкти.
Можливості для молоді
Про те, як здобути профтехосвіту, розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Марина Рябко.
Читайте також: Як хендмейд-виробникам почати свій шлях у міжнародному eCommerce? Покрокова інструкція
«Нині у Центрі навчається 385 людей. Через війну теоретичні знання учні здобувають дистанційно. А практичні навички відточують у майстернях», – каже Марина Рябко.

Центр обладнаний укриттям, куди персонал та учні переходять під час повітряної тривоги.



Освіта без дискримінації
У Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі навчаються учні, які вступили сюди після 9 та 11 класу. Серед них є 54 дитини з особливими освітніми потребами.
«Це діти, які прийшли до Центру після закінчення або спеціальних навчальних закладів, або шкіл, в яких вони навчалися за індивідуальним графіком. Тут вони здобувають професію навіть без атестата про загальну середню освіту», – розповідає Марина Рябко.
За її словами, для вступу необхідно написати заяву і пройти співбесіду – торішня вступна кампанія відбувалася за спрощеною процедурою через повномасштабне вторгнення рф в Україну.
Також продовжувати освіту можуть учні училищ із тимчасово окупованих територій України. Після цього випускники мають взяти довідку у Центрі та довчитися або отримати диплом у закладі, де розпочинали навчання.
У Центрі впроваджено елементи дуальної освіти – учні опановують теоретичний матеріал у закладі освіти з педагогом, а практичні навички здобувають на виробництві. Так, Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі співпрацює з підприємствами міста, де й відбувається виробниче навчання та практика учнів профтеху.
Опанувати нову професію, підвищити кваліфікацію у Центрі можуть і дорослі. Для цього є короткострокові курси за спеціальностями:
- електрогазозварник;
- кухар;
- муляр;
- монтажник гіпсокартонних конструкцій;
- робітник зеленого будівництва;
- монтажник санітарно-технічних систем та устаткування;
- монтажник систем утеплення будівель, продавець непродовольчих товарів.
Курси тривають до чотирьох місяців. Здобути таку освіту можна і безоплатно. Для цього треба звернутися до Центру зайнятості, який надасть ваучер, і за навчання сплатить підприємство, яке потребує працівників, або держава.
Як обрати фах: подальші перспективи
Випускники Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі отримують диплом державного зразка. Щоб ліпше зрозуміти особливості професії у грудні 2022 року у закладі відкрили Центр кар’єри професійної орієнтації.
«Головна мета Центру кар’єри – допомогти абітурієнтам та абітурієнткам обрати “свою” професію. Ми запрошуємо старшокласників, вони приходять невеликими групами по 5-10 людей. Кожен із них може побачити перспективи власного розвитку та скласти хоча б приблизний бізнес-план. Адже робітнича професія – це не лише працювати на заводі, усі бачать нові можливості: хтось у ресторанному бізнесі, хтось у будівельному. Центр підштовхує до цілі», – говорить заступниця директора Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Марина Рябко.
А ще в Центрі кар’єри заздалегідь можна дізнатися, де учні проходитимуть виробничу практику.
«Профтехосвіта в Україні розвивається, оновлюється. Саме зараз оновлена освіта за будівельними спрямуваннями буде дуже потрібною на шляху відбудови нашої України. Це будуть як нові професії з енергоощадження, так давно відомі: електрогазозварювальники, муляри й тинькарі, люди, які своїми руками відновлять Україну», – резюмує заступниця директора Центру.
Олена Смоліна, Софія Скиба
Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії у межах програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Програма має на меті надати підтримку у впровадженні реформи профосвіти та модернізації інфраструктури обраних навчальних закладів. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Європейського Союзу, його держав-членів та Програми.
Фото: unsplash.com

Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дія.Бізнес запускає безоплатну освітню програму для підприємців, які планують створювати або взяти участь в міжнародних проєктах з відбудови та реконструкції України.
Про це повідомили на сайті Дія.Бізнес.
Про програму
Програма Ukraine Rebuilding Task Force створена для підвищення навичок малих та середніх підприємств у пошуку та побудові співробітництва з міжнародними компаніями та інституціями щодо відбудови України з акцентом на цифровізації та сучасних know-how в розвитку бізнесу.
Зазначається, що під час програми кожен учасник створить план інтернаціоналізації власних проєктів та зможе взяти участь в розробці спільного бізнес-плану з партнерами по програмі та закордонним ментором.
Для кого
Програма розраховна на українських підприємців, фахівців та керівників компаній і організацій, які працюють у таких секторах:
- архітектура та містопланування;
- інжиніринг;
- консалтинг;
- будівельна галузь.
Також у програмі можуть взяти участь переселенці та жінки, які працюють або працювали у відповідних галузях.
Читайте також: На Київщині українок запрошують на безоплатні курси перекваліфікації
Чого навчають
В межах програми проведуть вісім навчальних модулів за темами:
- Міжнародний сектор відбудови України та його основні учасники. Аналіз їхніх інтересів та потреб у співпраці в Україні. Вибір спеціалізації.
- Моделі міжнародного співробітництва (body lease, franchise, licensing, FDI, joint venture, M&A, co-op, agents, platforms, tendering).
- Розробка стратегій бізнесу відбудови: інтенсивність та стандартизація, управління попитом.
- Дизайн послуг для міжнародного ринку. Цифровізація. Інновації в послугах відбудови. Створення пілотного концепту.
- Стратегії ціноутворення. Управління коливаннями попиту. Управління рентабельністю.
- Надання послуг на міжнародних ринках. Подолання перешкод при вході на ринок. Міжнародне управління якістю послуг.
- Маркетинг та продаж послуг на міжнародному рівні. Брендування та storytelling. Створення усвідомлення та довіри. Управління ключовими клієнтами.
- Підготовка виходу на міжнародний ринок. План продажів. План витрат. План грошового потоку. Окупність інвестицій.
Як взяти участь
Зареєструватись на участь у програмі можна до 22 серпня 2023 року на сайті Дія.Бізнес. Сама програма триватиме з вересня 2023 року до червня 2024.
Нагадаємо, ГО «Горизонт змін» запрошує представників громадських та волонтерських організацій на безоплатний онлайн-курс «SММ та копірайтинг».
Окрім того, в Україні запускають інтенсивну навчальну програму Export Consultants Mastery для експортних консультантів.
Фото: unsplash.com
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПРООН оголошує грантовий конкурс для громадських організацій, які допоможуть зробити зруйновані війною громади Харківщини безпечнішими та більш згуртованими.
Про це повідомили на сайті ПРООН.
Про конкурс
Цей конкурс оголошено задля усунення факторів, що негативно впливають на стан громадської безпеки та соціальної згуртованості у громадах Харківської області.
Головні завдання конкурсу:
- Створення робочих груп із громадської безпеки та відновлення (покращення взаємодії діяльності робочих груп, моніторинг виконання рішень, підтримка адвокаційної діяльності тощо).
- Підтримка лідерства та розвиток людського потенціалу (проведення семінарів/тренінгів для активістів та волонтерів, підтримка волонтерських ініціатив тощо).
- Висвітлення результатів діяльності робочих груп у медіа (створення інформаційних ресурсів, залучення медіапартнерів тощо).
Зауважимо, що конкурс розрахований на 6 цільових громад Харківської області: Первомайська, Солоницівська, Зміївська, Нововодолазька, Балаклійська та Савинська громади.
Для кого
Конкурс розрахований на громадські та волонтерські організації, які відповідають таким вимогам:
- мають досвід роботи від трьох років відповідно до тематики конкурсу;
- мають підтверджений досвід роботи із щонайменше двома проєктами за тематикою конкурсу;
- мають відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації;
- мають досвід модерування процесів, що сприяють розвитку в громадах.
Читайте також: В Україні стартує програма з обміну досвіду для громад, які приймають ВПО
Як взяти участь
Для того, щоб взяти участь потрібно надіслати проєктну пропозицію на електронну пошту [email protected] із темою повідомлення: UN_RPP_3_2023_1_CS: «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та відновлення у партнерських громадах Полтавської, Харківської та Миколаївської областей».
Шаблони форм можна завантажити на сайті ПРООН.
Дедлайн
Повний аплікаційний пакет необхідно подати до 12: 00 23 червня 2023 року.
Нагадаємо, благодійний фонд «Мережа 100 відсотків життя Рівне» оголосив терміновий конкурс грантів для надання допомоги на Херсонщині.
Окрім того, програма USAID «Мріємо та діємо» оголошує грантовий конкурс проєктів, спрямованих на підсилення навичок кібергігієни та протидії кібербулінгу серед молоді.
Фото: unsplash.com
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Громадська організація «Горизонт змін» запрошує громадських активістів та волонтерів на 5-денний ретрит у Холодному Яру.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці ГО.
Про ретрит
Під час ретриту учасники попрацюють над посиленням власної психологічної стійкості в умовах війни, зможуть емоційно відновитися, набратися сил та енергії.
«В атмосфері єднання з природою ви зможете відпочити. Також матимете можливість долучитися до майстер-класів й активностей, які дарує Чигиринщина», – кажуть організатори.
Для кого
На ретрит запрошують представників і представниць громадських об’єднань та волонтерських ініціатив, які працюють із переселенцями, та над посиленням соціальної згуртованості своїх громад.
Читайте також: В Україні проведуть онлайн-курс «SММ та копірайтинг» для представників громадських організацій
Участь можуть взяти активісти та волонтери із Черкаської, Київської, Полтавської, Вінницької, Кіровоградської областей.
Коли і де
Ретрит проведуть з 28 червня до 2 липня 2023 року у комплексі «Хата скраю» в селі Мельники на Черкащині.
Як взяти участь
Для того, щоб взяти участь потрібно до 18 червня заповнити гугл-форму.
Нагадаємо, команда Career Hub ГО Центр «Розвитку КСВ» запрошує українських волонтерів навчитися кар’єрному консультуванню.
Окрім того, благодійний фонд «Мережа 100 відсотків життя Рівне» оголосив терміновий конкурс грантів для надання допомоги на Херсонщині.
Фото: facebook.com/horizonofchanges