Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Як здобути безоплатну профтехосвіту: можливості для всіх 

Партнерський матеріал

Опубліковано

Завдяки реформі професійна освіта в Україні нині відповідає потребам сучасного ринку праці та забезпечує випускників якісними знаннями й навичками для успішного працевлаштування.

Учениці 2 курсу Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Надії Гаркуші 16 років. Вона здобуває професію малярниці-штукатурниці, плиточниці. Надія вступила до Центру після 9 класу і вже твердо знає: роботу матиме завжди, у які б турбулентні часи ми не жили. Усе завдяки сучасному підходу до профтехосвіти в Україні. 

Дівчина розповідає, що з дитинства більше любила бавитися конструкторами «Lego», ніж ляльками. 

«Це велика можливість – навчатись тут, це було моє прагнення, мені було цікаво», – розповідає Надія. Уже нині дівчина планує працювати за фахом та навчатися далі. 

Будівельні професії будуть популярними, переконана вона.

«Відбудуємо Україну цими руками, зробимо краще, ніж було».

Надія Гаркуша

Три причини обрати профтехосвіту

По-перше, професійно-технічна освіта надає учням конкретні практичні навички та знання, які дозволять їм у майбутньому стати кваліфікованими робітниками в різних галузях промисловості, сільського господарства та послуг. Це забезпечить стабільність на ринку праці та зменшить безробіття.

По-друге, здобуття професійно-технічної освіти є важливим для розвитку національної економіки та забезпечення конкурентоспроможності країни на світовому ринку. Кваліфіковані робітники можуть допомогти підприємствам досягти високої продуктивності та поліпшити якість продукції. 

По-третє, професійно-технічна освіта є доступною та швидкою формою підготовки фахівців. Це дає змогу забезпечити потребу ринку праці у кваліфікованих робітниках у короткі терміни.

Війна і профтехосвіта

Робітничі професії важливі для України як після перемоги у війні, так і нині.

Після перемоги ми потребуватимемо значних зусиль для відновлення зруйнованих ударами ракет та снарядів будівель, доріг, мостів, транспортної й комунікаційної інфраструктури та інших об’єктів. Цього можна досягнути лише за великої кількості кваліфікованих робітників, які зможуть ремонтувати будівлі та будувати нові об’єкти.

Можливості для молоді

Про те, як здобути профтехосвіту, розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Марина Рябко.

Читайте також: Як хендмейд-виробникам почати свій шлях у міжнародному eCommerce? Покрокова інструкція

«Нині у Центрі навчається 385 людей. Через війну теоретичні знання учні здобувають дистанційно. А практичні навички відточують у майстернях», – каже Марина Рябко. 

Марина Рябко

Центр обладнаний укриттям, куди персонал та учні переходять під час повітряної тривоги.

Педколектив та учні Центру

Освіта без дискримінації 

У Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі навчаються учні, які вступили сюди після 9 та 11 класу. Серед них є 54 дитини з особливими освітніми потребами.

«Це діти, які прийшли до Центру після закінчення або спеціальних навчальних закладів, або шкіл, в яких вони навчалися за індивідуальним графіком. Тут вони здобувають професію навіть без атестата про загальну середню освіту», – розповідає Марина Рябко. 

За її словами, для вступу необхідно написати заяву і пройти співбесіду – торішня вступна кампанія відбувалася за спрощеною процедурою через повномасштабне вторгнення рф в Україну.

Також продовжувати освіту можуть учні училищ із тимчасово окупованих територій України. Після цього випускники мають взяти довідку у Центрі та довчитися або отримати диплом у закладі, де розпочинали навчання.

У Центрі впроваджено елементи дуальної освіти – учні опановують теоретичний матеріал у закладі освіти з педагогом, а практичні навички здобувають на виробництві. Так, Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі співпрацює з підприємствами міста, де й відбувається виробниче навчання та практика учнів профтеху. 

Опанувати нову професію, підвищити кваліфікацію у Центрі можуть і дорослі. Для цього є короткострокові курси за спеціальностями:

 • електрогазозварник; 
 • кухар; 
 • муляр; 
 • монтажник гіпсокартонних конструкцій; 
 • робітник зеленого будівництва; 
 • монтажник санітарно-технічних систем та устаткування; 
 • монтажник систем утеплення будівель, продавець непродовольчих товарів.

Курси тривають до чотирьох місяців. Здобути таку освіту можна і безоплатно. Для цього треба звернутися до Центру зайнятості, який надасть ваучер, і за навчання сплатить підприємство, яке потребує працівників, або держава.

Як обрати фах: подальші перспективи

Випускники Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі отримують диплом державного зразка. Щоб ліпше зрозуміти особливості професії у грудні 2022 року у закладі відкрили Центр кар’єри професійної орієнтації.

«Головна мета Центру кар’єри – допомогти абітурієнтам та абітурієнткам обрати “свою” професію. Ми запрошуємо старшокласників, вони приходять невеликими групами по 5-10 людей. Кожен із них може побачити перспективи власного розвитку та скласти хоча б приблизний бізнес-план. Адже робітнича професія – це не лише працювати на заводі, усі бачать нові можливості: хтось у ресторанному бізнесі, хтось у будівельному. Центр підштовхує до цілі», – говорить заступниця директора Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі  Марина Рябко. 

А ще в Центрі кар’єри заздалегідь можна дізнатися, де учні проходитимуть виробничу практику.
«Профтехосвіта в Україні розвивається, оновлюється. Саме зараз оновлена освіта за будівельними спрямуваннями буде дуже потрібною на шляху відбудови нашої України. Це будуть як нові професії з енергоощадження, так давно відомі: електрогазозварювальники, муляри й тинькарі, люди, які своїми руками відновлять Україну», – резюмує заступниця директора Центру.

Олена Смоліна, Софія Скиба

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії у межах програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Програма має на меті надати підтримку у впровадженні реформи профосвіти та модернізації інфраструктури обраних навчальних закладів.  Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Європейського Союзу, його держав-членів та Програми.

Фото: unsplash.com

Можливості

Уряд готує на вересень перелік інвестиційних проєктів у 2025 році

Опубліковано

Кабінет Міністрів протягом вересня планує передати партнерам напрацьований перелік публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Протягом вересня розраховуємо затвердити перелік публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік та передати його партнерам. Таким чином, в умовах обмеженого фінансового ресурсу ефективно розподілимо кошти, щоб отримати найкращий результат для держави, для громад та для усіх українців», – написав він.

Прем’єр-міністр уточнив, що до портфеля потенційного фінансування на публічні інвестиції входять проєкти як державного, так і місцевого рівнів. Він зазначив, що важливо мати уніфікований механізм їх пріоритезації та об’єктивної оцінки, над чим уряд вже працює.

Шмигаль пояснив, що Стратегічна інвестиційна рада створена для визначення пріоритетів та підготовки єдиного портфеля проєктів публічних інвестицій.

Читайте також: Україна отримає майже $4 мільярди гранту від США: гроші підуть на зарплати

За словами прем’єр-міністра, це потрібно для дієвої комунікації з партнерами, які надають Україні фінансові ресурси, щоб втілювати ці проєкти в життя.

Нагадаємо, відсьогодні індустріальні парки можуть подавати заявки на отримання фінансування від держави.

Фото: Кабінет Міністрів України

Читати далі

Можливості

Резиденція молоді проводить конкурс на найкращий ТікТок до Дня молоді: як взяти участь

Опубліковано

Резиденція Молоді проводить конкурс на найкращий ТікТок до Дня Молод. Також, вони підготували для учасників призи.

Про це повідомляє Резиденція молоді.

Як взяти участь

Учасники мають зняти та опублікувати відео на платформу ТікТок з відміткою @residence_cv на одну з наступних тем:

 • Де знаходиться Резиденція Молоді;
 • Чим займається Резиденція Молоді;
 • Я у Резиденції Молоді.

«Креативність вітається, дай волю своїй уяві та здивуй усіх! Але не забувай, що у відео не можна використовувати російську мову та ненормативну лексику», – відзначають організатори.

Читати також: Український молодіжний фонд та UNICEF запускають грантовий конкурс для роботодавців

Призи для переможців та учасників конкурсу

 • Сертифікат на 1000 грн у МТА;
 • 3 сертифікати у книгарню Vivat по 300 гривень;
 • 2 шопери та 4 паки наліпок від Marmurstore;
 • 3 безоплатні підписки на місяць у цифровій бібліотеці Librarius;
 • Сертифікат на каву та десерт у кафе-книгарню Літературбанк.

Переможців буде декілька: частину визначимо за вашими лайками та коментарями, частину оберемо рішенням команди Резиденції Молоді.

Результати конкурсу — 12 серпня, на День Молоді.

Нагадаємо, що Мінцифри профінансує українські технологічні розробки: хто і як отримає кошти.

Фото: Резиденція молоді.

Читати далі

Можливості

Українські стартапери, які борються з корупцією можуть отримати 5,8 мільйона

Опубліковано

Українські стартапи, які розробляють технологічні рішення на основі відкритих даних, можуть отримати понад 5,8 мільйона гривень на розвиток і масштабування на Open Data Accelerator.

Про це повідомляють Мінцифри.

Організатори відберуть 10–15 компаній, які отримають:

 • можливість фінансування із загального фонду – 5,8 мільйона гривень;
 • лекції, воркшопи, менторську підтримку та бонуси;
 • фінальний пітчинг із можливістю залучити інвесторів та партнерів до свого стартапу;
 • підтримку від 1991 Accelerator після завершення програми.

Проєкти стартапів повинні мати на меті вирішення соціально-економічних викликів України та сприяти прозорості, відкритості, боротьбі з корупцією. Долучитися до програми можуть стартапи, які вже працюють над розробкою проєкту.

Читайте також: Мінветеранів оголосило набір на стажування у департаменті цифрового розвитку та трансформації

Програма акселерації триває три місяці. Із загальної кількості команд відберуть щонайменше п’ять стартапів, які отримають фінансування. Подати заявку на участь можна до 16 серпня за посиланням

Нагадаємо, Євросоюз профінансує чотири українські проєкти з розвитку транспортної інфраструктури за програмою CEF.

Фото: freepik

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології1 тиждень тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: