Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як збирають прохідницький комплекс для тунелю метро на Виноградар (ВІДЕО)

Опубліковано

У Києві показали, як тривають роботи з будівництва метро на Виноградар, зокрема як фахівці збирають прохідницький комплекс для прокладання тунелю під нові станції.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Зазначається, що триває будівництво двох нових станцій метро на Виноградар – «Мостицької» та «Проспект Правди». Фахівці закінчують збирати великий прохідницький комплекс німецької компанії Herrenknecht. Саме такі комплекси використовують для будівництва тунелів метрополітену в багатьох країнах світу.

Будівництво метро на Виноградар триває

Друзі! Столиця не тільки бореться із розповсюдженням вірусу, а й продовжує втілення важливих інфраструктурних проектів. Бо місто повинне розвиватися. І ми робимо все, щоб не зупиняти робіт на основних об'єктах. Зокрема, триває будівництво двох нових станцій метро на Виноградар – “Мостицької” та “Проспект Правди”. Сьогодні фахівці закінчують збирати великий прохідницький комплекс німецької компанії Herrenknecht. Саме такі комплекси використовують для будівництва тунелів метрополітену в багатьох країнах світу. Довжина комплексу становитиме 96 метрів. А вага тунелепрохідницького щита, який є фактично буром, – понад 200 тонн. Згідно з проектом, прохідницький щит розпочне роботу з боку станції “Мостицька” та фінішує майже через 1,3 км, біля станції “Сирець”. Як говорять фахівці, на ці роботи їм знадобиться приблизно 6 місяців. Також тривають активні роботи з розробки котловану від “Мостицької” до “Проспекту правди”. Тунель на цій ділянці буде двоярусним, на відміну від усіх інших станцій столичного метрополітену. Така конструкція пов’язана з особливостями інфраструктури району. Представники ПАТ "Київметробуд" зазначають, що компанія отримує фінансування від міста в повному обсязі та робить усе, щоб у грудні 2021 року дві нових станції метро на Виноградар були відкриті. Ці станції переревозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу. Довжина ділянки метро між двома новими станціями буде 3,7 км.

Posted by Кличко – мер on Monday, April 13, 2020

Відомо, що довжина комплексу становитиме 96 метрів. А вага тунелепрохідницького щита, який є фактично буром – понад 200 тонн.

Читайте також: Шість найпотужніших гідроелектростанцій України

Згідно з проектом, прохідницький щит розпочне роботу з боку станції «Мостицька» та фінішує майже через 1,3 км, біля станції «Сирець». Як говорять фахівці, на ці роботи їм знадобиться приблизно 6 місяців.

Довідка

Прохідницький комплекс – це система гірничих машин, що забезпечує механізацію всіх основних операцій процесу проведення гірничих виробок.

Читайте також: Як у прифронтовому містечку на Донбасі з’явилась перша веломайстреня (ВІДЕО)

Нагадаємо, нещодавно ми писали, чим живе київське метро під час карантину.

Також дивіться, як у тунелі метро на Виноградар монтують щит.

Окрім того, ми повідомляли, що між станціями “Мостицька” та “Сирець” споруджують “стіну в ґрунті”.

Як ми повідомляли раніше, на київській трасі збудували новий пішохідний міст.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі