Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як зберегти успіх. Новорічні поради для власників бізнесу в 2020 році

Опубліковано

Новорічні свята — це час підбити підсумки та визначитися з цілями на майбутні 12 місяців. Можливо, у вас є плани покращити здоров’я, частіше займатися фізичними вправами або, нарешті, здійснити ту поїздку на Гаваї, про яку ви мріяли завжди? 

Для підприємців же новорічний план може допомогти правильно розподілити та зосередити свої зусилля та енергію.

Ми знайшли і переклали для вас статтю з відмінними порадами для власників бізнесу, щоб вони не втратили тонус. 

1. Знайдіть приятеля по досягненнях

Існує причина, чому бігуни часто тренуються з групою або позаштатні працівники працюють у коворкінгах. Ілюзія контролю — коли хтось вимагає від вас звіт з проробленої роботи, тримає вас вмотивованими. Це потрібно для того, аби швидше досягти цілей та реалізувати усі плани.

Згідно з дослідженнями Американського товариства навчання та розвитку, люди на 65% ймовірніше досягнуть мети, якщо скористаються допомогою іншої людини. Це досить непоганий приріст. Однак шанси на успіх збільшуються аж до 95%, коли люди постійно контактують зі своїми напарниками, щоб перевірити прогрес справи. Це величезна різниця!

Як і більшість новорічних рішень для власників бізнесу, це нічого вам не коштуватиме.

Що зробити. Запишіть свої цілі, знайдіть напарника по реалізації та регулярно спілкуйтесь з ним щодо виконаних пунктів. І ви досягнете цілі швидше, ніж будь-коли!

2. Спілкуйтесь якісніше

Зосередьте свою увагу на якості комунікації, а не на кількості. Ви можете вибухати десятьма публікаціями у Facebook щодня, ретвітити всю ніч, але ж є кращі способи зв’язатися зі своїми поточними та потенційними клієнтами, зробивши менше. Натомість зосередьтеся на публікації цікавої, своєчасної інформації, яка спонукатиме вашу аудиторію взаємодіяти з вами чи ділитися вашим контентом.

Кілька швидких способів це зробити:

  • Активно відповідайте на коментарі до ваших публікацій.
  • Розміщуйте коментарі та якісний контент з вашої сторінки на інших.
  • Додайте особисті враження до фотографій або публікацій, якими ви ділитесь.
  • Щодня знаходьте час, щоб зустрітись особисто з клієнтами, і ви побачите, що стосунки бренду з аудиторією зміцнюються.

3. Простягніть руку допомоги

Згадайте час, коли ви починали свою кар’єру. Ви, напевно, були схвильовані і одночасно відчували себе нервовим і невпевненим у тому, що робите. У вас була підтримка, чи ви покладались тільки на себе?

Одне з найкращих рішень Нового року для власників бізнесу — це ”заплатити наперед”. Зверніться до початківця із вашої галузі, якому потрібне наставництво. Ваша щедрість не залишиться непоміченою, і ви з часом сприйматиметесь як експерт у своїй галузі, як людина, з якою хочеться працювати.

Не знаєте, де шукати? Соціальна мережа для бізнесу LinkedIn, наприклад, має чудову функцію під назвою “кар’єрні поради”. Дайте відповіді на кілька швидких запитань, і дістанете усі необхідні рекомендації. 

4. Подумайте наперед

Коли ви думаєте про план дій на Новий рік-2020, врахуйте і прийдешній рік, і наступний. Сама лише ідея цього завдання може здатися складною для реалізації, тому почніть зі звичайного списку. Часто лише саме виклад списку на папері може зробити його більш керованим.

Не важливо, яким чином ви хочете керувати своїм списком. Ви можете використовувати справжній папір та ручку, використовувати планувальник. Якщо вам більше до вподоби цифровий формат, перегляньте додатки-органайзери.

Що зробити. Випишіть, яким ви бачите свій ідеальний бізнес. Зарахуйте до списку особисті та професійні цілі, яких ви хочете досягти. Подумайте, які кроки ви можете зробити, щоб здійснити ці мрії. Використовуйте цей план як мотиватор, щоб продовжувати виконувати цілі протягом 2020 року.

5. Визначте баланс роботи і відпочинку

Зрозуміло, що робочий тиждень для власника малого бізнесу не завжди закінчується о 18.00 п’ятниці, а розпочинається знову аж о 9 ранку в понеділок. Наприклад, агент з нерухомості може мати більш напружені вихідні та “повільні” будні. Спеціаліст з охорони здоров’я теж отримає сплеск активності клієнтів у святкові дні, коли інші підприємства відпочивають. Проте баланс між роботою та відпочинком необхідний, інакше отримаєте вигорання на підйомі. Вигорання впливає як на ваше психічне, так і на фізичне здоров’я. Важливо переконатися, що ви у повній мірі використовуєте час, необхідний для підзарядки.

Ось кілька відчутних способів працювати в рівновазі:

  • Виконуйте фізичні вправи так часто, як тільки можете. Треба зробити дзвінок? Вийдіть в цей час на прогулянку.
  • Проведіть час з людьми, які важливі для вас. Встановіть собі за правило щомісяця ходити з ними на обід або заплануйте щотижневий дзвінок з найдорожчими.
  • Вночі — спати. За годину до сну не беріть телефон/планшет, це допоможе вам легше заснути.
  • Виділіть час для себе. Перегляньте фільм, зв’яжіть шарф, розгадайте кросворд — знайдіть те, що допоможе вам розслабитися та “зарядити” акумулятори.

Що ще зробити. Якщо зможете використати для себе хоч невеликий відсоток свого вільного часу, то освіжіть розумову діяльність і підживіть ваше тіло. А так і  ваш особистий успіх не за горами. Хто знає? Можливо, ви зможете надихнути оточуючих вас людей на те саме і запустите ефект доміно щасливіших і здоровіших людей у ​​вашому житті.

6. Делегуйте обов’язки

Власники малого бізнесу та підприємці звикли робити все самостійно, але чи варто? Делегувати обов’язки може бути важко, особливо для тих, хто звик вести бізнес сам. Однак делегування дозволить вам зосередитись на більш важливих справах для вашого бізнесу, тому, що ви любите і робите найкраще.

Задайте собі такі питання:

  • Що ви боїтеся робити?
  • Що вас переповнює?
  • Що ви можете робити годинами? Чи може хтось інший зробити вашу роботу за лічені хвилини?

Відповіді допоможуть вам скласти перелік завдань, які ви можете і навіть повинні делегувати комусь іншому.

Суспільство

Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова

Опубліковано

“Укрпошта” анонсувала перепродаж поштового блоку “Міста героїв” на честь Чернігівщини, до якого ввійшли чотири марки. Це вже сьомий випуск серії.

Про це повідомляє поштовий маркет.

Історія Міста героя

Понад місяць, від 24 лютого 2022 року, ворог намагався окупувати територію Чернігівської області, щоб якомога ближче підступитися до столиці. Попри небезпеку, місцеві мешканці чинили активний спротив: облаштовували штучні перешкоди для просування ворожої техніки на дорогах, відстежували її рух та передавали інформацію Збройним Силам України, тобто робили усе, аби оборонці стримали наступ.

Українські військові відчайдушно боролися за кожен метр рідної землі та вже до 3 квітня 2022 року витіснили російського агресора з усієї території області. Зі звільненням спокій не повернувся до краю, адже близькість кордону з рф дозволяє ворогу здійснювати постійні ракетні атаки, націлені на населені пункти регіону. 

Читати також: Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть

Але це не стало на заваді активному відновленню після російської навали. Чернігівщина вистояла та відбудовується, а її жителі, за свою активну боротьбу, заслуговують на найщирішу повагу.

Про марку

Поштовий випуск, що є продовженням серії «Міста Герої», присвячено Чернігову, Ніжину, с. Ягідному, с. Семенівці. Ескізи розроблені креативною агенцією I AM IDEA.

Тираж блоку – 150 000, а вартість – 120 гривень.

Передзамовити марки можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Читати далі

Суспільство

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

Опубліковано

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram, де її читають майже 70 000 підписників. У дописах блогу — різнокольорові горнятка й тарілки з лавандою, виліпленими пташками чи у вигляді лимонів — суцільне естетичне задоволення. «Ці яскраві горнятка ніби наповнені життям і легкістю», — ділиться майстриня. А ще в блозі час від часу з’являється пані Орися — матір Лілії. У свої 70 ця багатодітна мама й бабуся вміло стоїть на голові та допомагає дочці створювати посуд. 

Leaf Ceramics — це не лише естетичний блог з різнокольоровим посудом ручної роботи. Це сімейна справа багатодітної родини, яка забезпечує та допомагає проявити свою творчість. Історія сімейної майстерні — в новому матеріалі на ШоТам.

Ідея створити майстерню виникла в декреті

Лілія Шкреметка — мама чотирьох дітей, що живе в селі Чернятин на Прикарпатті. За фахом жінка — інженерка-землевпорядниця. Вона працювала в цій сфері 5 років, але в декреті вирішила робити те, що дуже подобається. Так 8 років тому Лілія спробувала працювати з глиною, навчилася створювати вироби з відео в інтернеті, а потім деякий час працювала в майстерні кераміки в районному центрі. А у 2018 Лілія з чоловіком наважилися створити власну майстерню зі створення кераміки. 

Подружжя придбало піч, аби випалювати керамічні вироби при високих температурах. Лілія каже, що тоді дуже підтримала її мама Орися, яка повернулася з заробітків і допомогла з коштами для старту. До повномасштабного вторгнення керамічну масу для виробів замовляли від Слов’янського керамічного заводу, який продавав її за доступними цінами. Зараз усі заготовки купують за кордоном, зокрема, в Німеччині. 

Щодня в пошуках ідеальних рослин для крафтового посуду

Лілія отримує готові керамічні брикети, які вже готові до ліпки. З мокрої глини виліплює виріб, який сохне тиждень, аби волога повністю випарувалася. Далі відбувається лощення та шліфування, а після цього — перший випал виробу в печі. Наприкінці Лілія займається глазуруванням — наносить на вироби поливу, і тому вони стають різнокольоровими. 

Керамічна тарілка з відбитками рослин від бренду. Фото надала Лілія

У середньому виріб виготовляють три тижні — тоді відбувається ліпка, підсушення, випали. Лілія каже, що створення виробів — це тривалий та клопіткий процес, який потребує терплячості й уважності: «На самому натхненні в такій справі далеко не заїдеш».

Родзинкою бренду є те, що Лілія протягом усього року, навіть взимку відтискає на виробах справжні рослини: «Люди взимку квасять огірки, а я — лопухи»

Процес відтискання рослин на майбутній тарілці. Фото з соцмереж бренду Leaf Ceramics

Першими виготовили горнятка й тарілки. «Коли тільки почали роботу та відбили перші рослини, то постійно хотіла пробувати ще й думала, що б то ще таке створити. З часом я вже зрозуміла, яка рослина може відбитися добре, а яка ні. Я завжди шукаю ідеальні для себе рослини за формою та товщиною», — розповідає майстриня.

Яскравий посуд, що наповнений життям

Лілії дуже подобається, коли в майстерні вдається створити щось нове. Наприклад, нещодавно зʼявилася нова серія акварельних горняток, які дуже подобаються клієнтам, адже їх часто замовляють. Ідею Лілія підгледіла в іноземних керамістів, але каже, що ці горнята — особливі, бо в них є і втілення власних ідей. 

Серія горняток з патріотичною символікою від бренду Leaf Ceramics. Фото надала Лілія

А ще майстрині дуже подобаються горнятка у вигляді апельсинів і лимонів. «Ця кольорова серія мені дуже подобається, бо ці яскраві горнята ніби наповнені життям і легкістю», — каже жінка.

Хітом серед клієнтів є горнята з лавандою та пташками, які регулярно замовляють протягом трьох років. Майстриня обожнює маленькі теплі деталі, тому вручну виліплює пташок чи бджілок. Найбільше клієнтів — з Києва та Львова, але замовляють посуд і з-за кордону. Лілія також має магазин на міжнародній платформі хендмейд-виробів Etsy.

Керамічні горнятка з лавандою та пташками, які протягом трьох років замовляють клієнти. Фото надала Лілія

Кожен у сім’ї робить щось для майстерні 

«До роботи я надихаюся іншими людьми та виробами, а також природою, тому де б я не була, завжди дивлюся під ноги та шукаю цікаві рослини. Іноді клієнти самі рекомендують, що б вони хотіли придбати, а ще підписники пишуть свої ідеї. Тому задуми для виробів є завжди, з цим ніколи не буває проблем», — каже майстриня.

Лілія розповідає, що майстерня забезпечує всю сім’ю — це можливість розвивати власну справу та добре заробляти в селі. Жінка створює вироби, її чоловік-відеограф фотографує їх для соцмереж і створює контент. Сестра Лілії — таргетологиня, тому просуває кераміку в соцмережах. «Можна робити багато гарних виробів, але якщо їх ніхто не побачить, то користі немає. Тому соціальні мережі та реклама дуже важливі у власному бізнесі», — переконує майстриня.

Мама Лілії пані Орися допомагає жінці в майстерні. Фото надала Лілія

Дуже допомагає й пані Орися, яка також виготовляє посуд у майстерні та допомагає з найменшою дитиною, коли Лілія працює. У свої 70 років жінка заряджає до життя, а у вільний час любить постояти на голові. «Вона енергійна та життєрадісна. Я набираюся від неї оптимізму для життя», — каже Лілія.

МІж дочкою та матір’ю сильний зв’язок і взаємопідтримка. А ще Лілія також є мамою чотирьох дітей, як і пані Орися. Жартома керамістка називає свою маму «бабусею», та й ще солідною, адже жінка вже має десять онуків. 

Лілія з матір’ю, яка надихає її своєю енергією до життя. Фото надала Лілія 

Сімейна майстерня — як п’ята дитина

Лілія каже, що в житті все насправді не так, як в Instagram. Поєднувати материнство й роботу в майстерні складно, проте її у всьому підтримують найближчі люди. Майстриня каже, що пишається тим, як попри пандемію та повномасштабне вторгнення їм вдалося зберегти сімейну справу. 

Тарілки з відбитими рослинами. Фото надала Лілія

«Я дуже довго думала про те, чи створювати цю майстерню, але тепер вона для мене як ще одна дитина, яку я розвиваю та доглядаю. Тут я проявляю свою творчість і те, що є в моєму внутрішньому світі. 

Я дуже хочу, щоб завершилася війна, і мої діти жили в щасливій сім’ї, щасливій країні. І щоб все було так, як має бути. Знаю, що працюватиму багато й старанно, тому з того обов’язково буде результат», — підсумовує Лілія Шкреметка.

Читати далі

Суспільство

Оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024

Опубліковано

Музична премія Jager Music Awards повернулася на початку 2024 року після двох років перерви, вперше з початку повномасштабного вторгнення й оголосила своїх цьогорічних лауреатів.

Про це повідомляється в прямій трансляції премії на YouTube.

фото: ANDRII BARMALII . Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Переможці премії

Лауреатами 2024 року стали:

  • “Артист року” – OTOY;
  • “Трек року” – Стасік, “Герої вмирають”;
  • “Відео року” – ANDRII BARMALII, “Я нормально”;
  • “Колаба року” – NAZVA, альбом “ГУРМА”;
  • “Явище року” – Василь Байдак, креативні музичні збори;
  • “Лейбл року” – КONTRABASS PROMO;
  • “Журналіст року” – Олексій Бондаренко, головний редактор та засновник медіа “Лірум”;
  • “Майданчик року” – !FESTREPUBLIC;
  • YOUNG BLOOD:
    People’s Choice – OKAZIA, YAD BAND, ANGELA VERÁ;
    Jägermeister Choice – ALEZJAZZ, RENIE CARES, A04F feat. JorDee;
    Jury’s Choice: SOPHIÈME, YARIMA, Drum&Tuba Band;
фото: Юля Юріна на Jager Music Awards. Суспільне Культура/Юлія Ткачук
  • “Майстерність: сучасні пісні” – ANTON KRAMER, “Знаєш, як болить” (LAMA);
  • “Майстерність: народні пісні” – “Щука-Риба”, BUNHT, YEVHEN PUHACHOV, “То не ластовка”.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

До шортліста номінації YOUNG BLOOD потрапило одразу 56 молодих виконавців, які гучно заявили про себе цьогоріч.

Медіа “Ти.Київ” окремо нагородило ANGELA VERÁ — вони отримали інтерв’ю у виданні.

Фото: Гурт NAZVA “Колаба року” за альбом “ГУРМА”. Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Про премію

Jager Music Awards — перша премія української незалежної музики, яка підтримує представників альтернативної сцени з 2018 року. У 2023 році вона не проводилася, замість цього у рамках ініціативи #SupportUkrainianCreators організатори підтримали 56 українських артистів і креативників мінігрантами на загальну суму 840 000 гривень.

Нагадаємо, що у Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Jager Music Awards

Читати далі