

Суспільство
Як зберегти успіх. Новорічні поради для власників бізнесу в 2020 році
Новорічні свята — це час підбити підсумки та визначитися з цілями на майбутні 12 місяців. Можливо, у вас є плани покращити здоров’я, частіше займатися фізичними вправами або, нарешті, здійснити ту поїздку на Гаваї, про яку ви мріяли завжди?
Для підприємців же новорічний план може допомогти правильно розподілити та зосередити свої зусилля та енергію.
Ми знайшли і переклали для вас статтю з відмінними порадами для власників бізнесу, щоб вони не втратили тонус.
1. Знайдіть приятеля по досягненнях
Існує причина, чому бігуни часто тренуються з групою або позаштатні працівники працюють у коворкінгах. Ілюзія контролю — коли хтось вимагає від вас звіт з проробленої роботи, тримає вас вмотивованими. Це потрібно для того, аби швидше досягти цілей та реалізувати усі плани.
Згідно з дослідженнями Американського товариства навчання та розвитку, люди на 65% ймовірніше досягнуть мети, якщо скористаються допомогою іншої людини. Це досить непоганий приріст. Однак шанси на успіх збільшуються аж до 95%, коли люди постійно контактують зі своїми напарниками, щоб перевірити прогрес справи. Це величезна різниця!
Як і більшість новорічних рішень для власників бізнесу, це нічого вам не коштуватиме.
Що зробити. Запишіть свої цілі, знайдіть напарника по реалізації та регулярно спілкуйтесь з ним щодо виконаних пунктів. І ви досягнете цілі швидше, ніж будь-коли!
2. Спілкуйтесь якісніше
Зосередьте свою увагу на якості комунікації, а не на кількості. Ви можете вибухати десятьма публікаціями у Facebook щодня, ретвітити всю ніч, але ж є кращі способи зв’язатися зі своїми поточними та потенційними клієнтами, зробивши менше. Натомість зосередьтеся на публікації цікавої, своєчасної інформації, яка спонукатиме вашу аудиторію взаємодіяти з вами чи ділитися вашим контентом.
Кілька швидких способів це зробити:
- Активно відповідайте на коментарі до ваших публікацій.
- Розміщуйте коментарі та якісний контент з вашої сторінки на інших.
- Додайте особисті враження до фотографій або публікацій, якими ви ділитесь.
- Щодня знаходьте час, щоб зустрітись особисто з клієнтами, і ви побачите, що стосунки бренду з аудиторією зміцнюються.
3. Простягніть руку допомоги
Згадайте час, коли ви починали свою кар’єру. Ви, напевно, були схвильовані і одночасно відчували себе нервовим і невпевненим у тому, що робите. У вас була підтримка, чи ви покладались тільки на себе?
Одне з найкращих рішень Нового року для власників бізнесу — це ”заплатити наперед”. Зверніться до початківця із вашої галузі, якому потрібне наставництво. Ваша щедрість не залишиться непоміченою, і ви з часом сприйматиметесь як експерт у своїй галузі, як людина, з якою хочеться працювати.
Не знаєте, де шукати? Соціальна мережа для бізнесу LinkedIn, наприклад, має чудову функцію під назвою “кар’єрні поради”. Дайте відповіді на кілька швидких запитань, і дістанете усі необхідні рекомендації.
4. Подумайте наперед
Коли ви думаєте про план дій на Новий рік-2020, врахуйте і прийдешній рік, і наступний. Сама лише ідея цього завдання може здатися складною для реалізації, тому почніть зі звичайного списку. Часто лише саме виклад списку на папері може зробити його більш керованим.
Не важливо, яким чином ви хочете керувати своїм списком. Ви можете використовувати справжній папір та ручку, використовувати планувальник. Якщо вам більше до вподоби цифровий формат, перегляньте додатки-органайзери.
Що зробити. Випишіть, яким ви бачите свій ідеальний бізнес. Зарахуйте до списку особисті та професійні цілі, яких ви хочете досягти. Подумайте, які кроки ви можете зробити, щоб здійснити ці мрії. Використовуйте цей план як мотиватор, щоб продовжувати виконувати цілі протягом 2020 року.
5. Визначте баланс роботи і відпочинку
Зрозуміло, що робочий тиждень для власника малого бізнесу не завжди закінчується о 18.00 п’ятниці, а розпочинається знову аж о 9 ранку в понеділок. Наприклад, агент з нерухомості може мати більш напружені вихідні та “повільні” будні. Спеціаліст з охорони здоров’я теж отримає сплеск активності клієнтів у святкові дні, коли інші підприємства відпочивають. Проте баланс між роботою та відпочинком необхідний, інакше отримаєте вигорання на підйомі. Вигорання впливає як на ваше психічне, так і на фізичне здоров’я. Важливо переконатися, що ви у повній мірі використовуєте час, необхідний для підзарядки.
Ось кілька відчутних способів працювати в рівновазі:
- Виконуйте фізичні вправи так часто, як тільки можете. Треба зробити дзвінок? Вийдіть в цей час на прогулянку.
- Проведіть час з людьми, які важливі для вас. Встановіть собі за правило щомісяця ходити з ними на обід або заплануйте щотижневий дзвінок з найдорожчими.
- Вночі — спати. За годину до сну не беріть телефон/планшет, це допоможе вам легше заснути.
- Виділіть час для себе. Перегляньте фільм, зв’яжіть шарф, розгадайте кросворд — знайдіть те, що допоможе вам розслабитися та “зарядити” акумулятори.
Що ще зробити. Якщо зможете використати для себе хоч невеликий відсоток свого вільного часу, то освіжіть розумову діяльність і підживіть ваше тіло. А так і ваш особистий успіх не за горами. Хто знає? Можливо, ви зможете надихнути оточуючих вас людей на те саме і запустите ефект доміно щасливіших і здоровіших людей у вашому житті.
6. Делегуйте обов’язки
Власники малого бізнесу та підприємці звикли робити все самостійно, але чи варто? Делегувати обов’язки може бути важко, особливо для тих, хто звик вести бізнес сам. Однак делегування дозволить вам зосередитись на більш важливих справах для вашого бізнесу, тому, що ви любите і робите найкраще.
Задайте собі такі питання:
- Що ви боїтеся робити?
- Що вас переповнює?
- Що ви можете робити годинами? Чи може хтось інший зробити вашу роботу за лічені хвилини?
Відповіді допоможуть вам скласти перелік завдань, які ви можете і навіть повинні делегувати комусь іншому.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової