Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Як зарядити ноутбук від повербанка: методи, які допоможуть бути на зв’язку при відключеннях

Опубліковано

В Україні, через російські атаки на енергетичні об’єкти, виник серйозний дефіцит енергії. Це призвело до графіків відключень електрики, що ускладнює роботу людей, які працюють з дому на комп’ютерах. Відсутність електропостачання створює додатковий стрес та дискомфорт. Тому важливо знати, як зарядити ноутбук без доступу до традиційної електромережі.

Про це повідомляє NV Техно.

Використання повербанка для заряджання ноутбука

Зарядити ноутбук за допомогою повербанка можливо, але для цього потрібен потужніший пристрій, ніж звичайні повербанки, призначені для телефонів. Вибір правильного повербанка є критично важливим.

Вибір правильного повербанка

Сучасні ноутбуки зазвичай вимагають напруги 19 або 20 В для зарядки. Тому слід шукати спеціальні моделі повербанків, які здатні забезпечити таку напругу. Зверніть увагу на ємність пристрою: оптимально вибирати повербанки від 20 000 мАч і вище. Такі пристрої часто оснащені виходами USB-C Power Delivery (PD) або DC виходами.

Читати також: Як влітку зменшити рахунки за електроенергію

Основні характеристики

Для успішної зарядки ноутбука перевірте, що повербанк має:

  • Напругу щонайменше 20 В;
  • Струм щонайменше 2 А;

Потужність в 40 Вт і більше забезпечить швидку та ефективну зарядку. Вибирайте повербанки від перевірених виробників з добрими відгуками, оскільки неякісні пристрої можуть не лише не заряджати ноутбук, а й пошкоджувати його акумулятор.

Ціна і якість

Спеціальні повербанки для ноутбуків можна придбати в магазинах техніки, їхня ціна варіюється від 1500 до 7000 гривень. Якість важлива: неякісний пристрій може призвести до серйозних проблем. Тому звертайте увагу на відгуки та репутацію виробників.

Нагадаємо, як охолодити себе та дім без кондиціонера: поради.

Фото: Freepik.

Технології

Понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО)

Опубліковано

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.

На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.

Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.

«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

Українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ

Опубліковано

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах новий український безпілотник «Амага-10». Дрон-камікадзе здатен розвивати високу швидкість та вражати бронетехніку з додатковим захистом.

Про це повідомили в Міноборони України.

Дрони можуть працювати як у ручному, так і в напівавтоматичному режимі. Вони мають посилену стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Також безпілотники можна оснащувати різними пристроями для виконання широкого спектра бойових завдань. У відомстві зазначили, що комплекс «Амага-10» назвали на честь історичного персонажа — сарматської цариці-воїна.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що у війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт Міністерства оборони

Читати далі

Технології

Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)

Опубліковано

Український роботизований комплекс Ardal пройшов понад 17 кілометрів під щільним вогнем мінометів та артилерії для порятунку військових. Завдяки цій операції робот евакуював трьох поранених бійців, які понад місяць перебували у сірій зоні.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації

Деталі проведення місії

Робота створила компанія BUREVII, яка є учасником IT-кластера Brave1. Розробники не лише забезпечили технічну підтримку, а й безпосередньо долучилися до планування операції спільно з 92-ю ОШБр та 154-ю ОМБр.

Місію виконували на одній із найгарячіших ділянок фронту, де росіяни постійно застосовують дрони для коригування артилерійського вогню. Для успішного виконання місії залучили понад 50 фахівців, які використовували засоби радіоелектронної боротьби, розвідку з повітря, а також дрони-бомбери для відволікання уваги противника.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)

Завдяки злагодженій роботі підрозділів та можливостям НРК Ardal поранених вдалося евакуювати та доставити до шпиталю. При цьому сам робот залишився неушкодженим.

Наразі Україна активно інвестує у наземні роботизовані комплекси. У планах — поступово передати логістичні завдання на автоматизовані системи. Це дозволить не лише оптимізувати військові операції, а й зберегти життя українських захисників.

Опубліковано Михайло Федоров Середа, 2 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості.

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство2 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології6 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології1 тиждень тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...