Суспільство
Як вдалося зробити світлину нашого захисника з кавуном, що стала символом боротьби на півдні (ВІДЕО)
Світлина нашого захисника із кавуном на тлі пострілу арти вже стала знаменитою на весь світ. Це фото — символ боротьби ЗСУ на півдні України.
Хто зробив світлину і як це вдалося фотографу, розповідає ШоТам.
Автори відомого фото – Костянтин і Влада Ліберови з Одеси.
«Познімати арту за роботою було моєю давньою мрією, і відсутність досвіду далася взнаки: наприклад, щоб зробити ці фото, я став занадто близько, і мене добряче так засипало камінням, навіть лишились синці», — згадує Костянтин Ліберов.
До війни вони жили фотографією та робили зворушливі світлини про людей і любов. А після 24 лютого забезпечували захисників теплим одягом.
«На автівці каталися з точки А в точку Б, щось передавали, щось забирали, розвозили. Ми були такі місцеві постачальники термобілизни. Тоді ніхто не міг знайти термобілизну для хлопців. І для ЗСУ, і тероборони, холодно було», — розповідає директорка фотографа Влада Ліберова.
Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками
Їздили в найгарячіші міста: Миколаїв, Харків, Чернігів, Сєвєродонецьк. Героями фото ставали українці, які потерпають від війни та краса України, яку намагаються знищити окупанти. І звичайно незламні українські захисники.
«Нас у хорошому сенсі вразили ті люди, які лишилися. Ми розуміємо, що цих людей не зламати. З цими людьми нічого не зробиш. Усе буде добре з нами та нашою країною, доки в нас будуть такі люди», — каже фотограф Костянтин Ліберов.
Війна триває. Тож з’являються нові фото. Ліберови впевнені: одного дня вони приїдуть до Києва та фотографуватимуть парад Перемоги України. А разом із ним повернуться світлини усмішок та поцілунків.
«Я просто мрію фотографувати всі ці емоції, усмішки, цілунки і зробити якусь фотографію, яка, напевно, увійде в підручники історії як ілюстрація Дня Перемоги», — фотограф Костянтин Ліберов.
Нагадаємо, японська компанія Fujifilm у промовідео нової камери розповіла про львівського фотографа.
Також ШоТам розповідав, як відеограф допомагає трофеїти техніку нашим захисникам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі