Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як в житомирській глибинці ентузіаст зробив власну обсерваторію

Опубліковано

У містечку Андрушівка Житомирської області науковець Юрій Іващенко змайстрував унікальну обсерваторію із романтичною назвою «Липневий ранок».

Про це пише видання Волинь.

Науково-дослідна установка – ​справа всього його життя.

Фото: volyn.com.ua

«Моє покликання було закладене вже в даті народження, адже я з’явився на світ в особливий день всесвітньої історії – ​12 квітня 1961 року, коли в космос полетів Гагарін. Тому й назвали Юрієм.  «Зіркову хворобу» підхопив від мами – ​вона викладала астрономію у школі. В 14 років уже змайстрував свій перший телескоп», – розповідає Юрій.

Читайте такожЯк у Дніпрі працює завод приватної космічної компанії Firefly Aerospace (ФОТО)

Він ділиться, що згодом став студентом фізичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Після закінчення потрапив на роботу до Головної астрономічної обсерваторії Академії наук України, захистив кандидатську дисертацію.

Фото: YouTube-канал BBC News Україна

Та одного прекрасного дня він вирішив таки втілювати в життя свою давню мрію й узявся будувати власну обсерваторію. Влітку 1998-го разом з однодумцями придбали ділянку в селі Гальчині, яке межує з Андрушівкою, а у вересні заклали нульовий рівень.

Читайте такожУ мережі з’явився онлайн-пазл української космічної ракети “Циклон”. Пограємось?

І вже 12 квітня 2001 року, коли людство святкувало 40-ліття першого польоту в космос, Андрушівська обсерваторія розпочала свою дослідницьку роботу. Цей день науковець вважає одним із найголовніших у своєму житті.

Фото: YouTube-канал BBC News Україна

«Найбільша проблема була — ​де взяти спеціальний купол і потужний телескоп,. ​Я звернувся по допомогу до академіка Ярослава Яцківа. Це астроном № 1 в Україні. Річ у тім, що в Академії наук з 1989 року лежав восьмиметровий купол. Планували встановити його і використовувати, але економічна скрута початку 1990-х зруйнувала ці плани. Яцків дозволив мені його забрати. Це був перший випадок офіційної передачі державного наукового обладнання в руки приватних спеціалістів. Телескоп також отримав з дозволу керівництва Академії наук», – каже пан Юрій.

Фото: volyn.com.ua

Обсерваторію з романтичною назвою «Липневий ранок», або англійською «July morning observatory», добре знають фахівці, адже вона потрапила до двадцятки найбільш плідних у світі і вже відкрила понад 330 астероїдів. Окрім малих планет, науковці проводять також спостереження за об’єктами техногенного походження та космічним сміттям.

Читайте такожВ Україні з’явиться «аналог NASA»

Нагадаємо, українські фахівці допомагатимуть запустити ракету-носій «Антарес» у США.

Також у КПІ розробляють серію наносупутників для дослідження космосу.

Окрім того, на одній із найвищих вершин Карпат встановлять телескопи для спостереження за космосом.

Головне фото: YouTube-канал BBC News Україна

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

Суспільство

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Опубліковано

Українська військово-медична академія розпочала навчання слухачів на «Офіцерському курсі». Це навчання відбувається на базі академії Збройних Сил України. Після успішного завершення курсу і складання відповідних заліків, учасників курсу атестують на отримання першого офіцерського звання «молодший лейтенант».

Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України.

У командуванні нагадали, що програма навчання є систематичною. Тому будь-хто, хто на цей момент служить на посадах сержантського складу, але має бажання та згоду свого командира для переведення на посади офіцерського складу у своїй військовій частині з медичною спеціалізацією, може скористатися цією можливістю.

Що для цього потрібно

Читайте також: «Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

  • Подати рапорт за підпорядкованістю з клопотанням про включення кандидатури до списків для проходження курсу «Навчальний взвод резерву офіцерського складу» в УВМА (додавши копії диплому про вищу медичну освіту, сертифікат лікаря (провізора) спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію (за наявності).
  • Скановані копії зареєстрованого рапорту (з резолюцією командира) та зазначених документів надіслати на електронну адресу УВМА: umma@online.ua та на e-mail ДОЗ МО України: doz@mod.gov.ua.
  •  Після опрацювання документів на електронну пошту слухача буде надано доступ для проходження навчання в режимі онлайн. Після успішного закінчення онлайн-курсу кандидата буде викликано до УВМА для проходження 18-денних зборів.
  •  Перед відбуттям на збори військовий повинен здати справи і посаду та з витягом з наказу прибути до УВМА, де його буде зараховано як курсанта.
  •  По закінченню зборів, у разі успішної здачі заліків, військового буде атестовано до первинного офіцерського звання «молодший лейтенант».

Нагадаємо, в Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут.

Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: