Суспільство
Як ужгородці продають 3D-пазл Бандери на Amazon
Команда інженерів і дизайнерів з Ужгорода розробила об’ємні пазли, та потроху монетизують історію України.
Нещодавно випустили колекцію пазлів, з відомими українцями. Але всі фігури виконані, як 3D-пазл. Щоб зрозуміти, що воно таке, уявіть поєднання технологій 3D-принтера і улюбленої гри, в яку залипають діти – Minecraft. Принцип той же: з картонних слайсів будуєте об’ємну фігуру.
Новинка розлітається по світу, та славиться не лише тим, що тренує логічне та просторове мислення дітей та дорослих, а й має екологічне підґрунтя.
Михайло Гечко
– за фахом лікар, співзасновник виробництва Daisy Sign.
У 2018 році почали спільно вести бізнес з колегою-інженером Василем Гонаром. У профілі компанії – виробництво різних товарів з дерева для дітей. Виробництво знаходиться в передмісті Ужгорода. У штаті працює 15 людей. Деякі роботи віддають на аутсорс.
“Перші 3D-пазли власного виробництва почали продавати в грудні 2018 року, якраз перед новорічними святами. Бізнес вийшов на чистій імпровізації інженерів. До свят швидко розробили асортимент та запустили сайт”.
Профіль компанії: розвиваючі товари для дітей. У продажу є KIDSPACE(модульна конструкція для творчості і розваг), дерев’яні електро велобіги Teslar, пазли, дерев’яні іграшки, меблі для дітлахів.
Спочатку був картон
Не задумували новий напрямок, як 3D-пазли. Спочатку планували отримати один формат фігур, який теж мав бути із гофрованого картону. Інженери експериментували, побачили, що за схожими принципом, як друкує 3D-принтер, можна зробити об’ємні пазли.
Для об’ємного пазлу підходить будь-який матеріал, але обрали гофрований картон. Використовуємо вторинно перероблену сировину, яка не шкідлива для навколишнього середовища. Така іграшка, якщо зіпсується і потрапить на смітник – повністю розкладеться за короткий проміжок часу.
Іграшки підходять для дітей від 6 років. Пазли мають декілька рівнів складності. Аби справитися із завданням, дитина має знати, як мінімум, цифри.
Як це працює
У коробці є набір картонних пазлів, клей, інструкція та спрямовуючі елементи. Кожен шар має свій порядковий номер. Тому спершу пазли-слайси потрібно посортувати за номерами, а потім склеювати шари між собою, за порядком зростання цифр.
Щоб фігура не роз’їжджалася в процесі склеювання, можна використовувати спрямовуючі елементи з набору.
Є секретний пазл для дорослих
Звісно, без хорошого почуття гумору команда часто нудьгує. Тому, як побічний продукт, у нас з’явився не зовсім політкоректний пазл, якого в офіційному продажу немає. Це набір для розпалюванню вогню “Диктатор”. Він виготовлений за портретом відомого політичного персонажа з сусідньої держави. Мета – розпалювати ним багаття.
Степана Бандеру робили тиждень
Крок перший – знаходимо якісне фото героя. Замовляємо об’ємну розробку моделі цифрового формату у 3D-дизайнера. Цей процес займає кілька днів. Наприклад, щоб розробити бюст Степана Бандери, витратили цілий тиждень, не могли знайти фото хорошої якості.
Цифрову 3D-модель ще раз дошліфовують дизайнери, щоб можна було здати готовий макет на виробництво. Потім за роботу береться інженер. Об’ємну фігуру він розбиває на пласкі шари (слайси), кожному з яких присвоює порядковий номер.
Пробних пазлів робимо 4-5 версій, кожного разу підчищаються і шліфуються деталі, щоб не було зайвих елементів. Тоді це вже готовий промисловий зразок, який передаємо у виробничий цех. Там кожен шар фігури вирізається лазером, за ефектом піраміди.
Повністю вирізати об’ємну модель з картону займає від 10 до 15 хв.
Колекція з портретами відомих українців та кіногероїв
Наш магазин пропонує зібрати фігури відомих українців: Лесі Українки, Тараса Шевченка, Володимира Великого, Григорія Сковороди. Коштують вони від 300 гривень.
Для одного музею робили бюст Нестора Махна і його копію в повний зріст.
Для прикладу, технічні характеристики пазлу “Дарт Вейдер”:
- складається зі 96 частин (слайсів)
- висота 17 см
- ширина 28 см
- вага 645 гр
- ціна – 405 грн
Серед інших цікавих персонажів, використовуємо фігури персонажів з мультфільмів: міньйони, динозаври, овечка “Шон”. Герої коміксів: Бетмен, Халк, Айронмен. І просто різні геометричні фігури чи впізнавані символи.
Найдорожчі пазли в колекції коштують 771 грн, це “трофейні” голови ведмедя та лося.
За рік зробили близько шести тисяч пазлів.
Продають в Європу і на Amazon
Маємо партнера у Хорватії, який робить індивідуальні замовлення. Найчастіше просить зробити хорватські архітектурні пам’ятки. Ще один партнер торгує нашими товарами у Польщі.
Нещодавно зареєструвалися на Amazon. Зараз завершуємо процедури щодо сертифікації, щоб можна було офіційно працювати. Від міжнародної хенд-мейд платформи Etsi вирішили відмовитись. Вважаємо, що дитячі іграшки все ж повинні проходити сертифікацію.
Робимо іграшки на замовлення. Звертаються українські компанії, які замовляють фірмові сувеніри з логотипами.
Для старту потрібно $10 тисяч
Щоб почати бізнес на пазлах, може вистачити і $10 тисяч. Але варто врахувати, що найдорожчою вийде розробка макетів. Адже це кропітка робота великої команди дизайнерів. Другий момент – дороге спеціалізоване обладнання.
І ще не можна розраховувати, що прибутки будуть швидкими. Це повністю нові товар та ідея. Тому доведеться попрацювати над тим, аби привабити клієнта. Зіштовхуємось з упередженням покупців, що це завелика ціна за набір картону. Але вони зазвичай міняють думку після того, як спробували виріб.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі