Суспільство
Українські каміни від Neverdark завоювали прихильників у всьому світі (ВІДЕО)
Немає диму без вогню, а вогонь без диму є! І винайшли його українці та ще й навчили слухатися… через смартфон!
Як київський стартап Neverdark експортує «розумний вогонь» до ЄС і допомагає ЗСУ, розповідає ШоТам.
Ці хлопці навчили вогонь слухатися звичайного смартфона. А тепер ще й узялися виготовляти буржуйки для ЗСУ.
Винайшли розумні каміни без диму
2019-го київський стартап Neverdark презентував свої розумні каміни. Без диму, на рослинному етанолі та керовані із застосунку.
Це єдиний у світі камін зі справжнім полум’ям, який можна використовувати у звичайній квартирі без будь-яких комунікацій, — Ярослав Лисак, співзасновник та СЕО Neverdark.
Ярослав із командою мріяли, щоб в оселях по всьому світу було затишно і безпечно. Але війна змусила зупинити виробництво й покинути власні домівки.
«Перші питання, які стояли, – це питання виживання на перших порах. На других порах – питання хоч якоїсь стабілізації бізнесу, щоб робота йшла, щоб не зупинилась компанія, щоб не зупинились продажі, щоб не довелося нікого звільняти», — Андрій Заєць, директор із розвитку Neverdark.
Команда шукала безпечного місця і для людей, і для виробництва. Відгукнулися Чернівці: запропонували зайняти виробничі площі УТОГу.
Переїхали до Чернівців і зібрали перші каміни
Уже в квітні Neverdark зібрав свої перші каміни в Чернівцях. Але продаж в Україні повністю зупинився – не до камінів.
Тоді компанія вирішила зробити ставку на експорт і не прогадала.
«У нас тепер відповідальність не тільки, як бізнес перед клієнтами, але й відповідальність частково за імідж держави: якщо хтось купує щось українське за кордоном, купує це свідомо, купує з бажанням приєднатися до української історії емоційно та якось практично, то ми маємо підтримати їх», — Андрій Заєць, директор із розвитку Neverdark.
Читайте також: Генератор – лише початок: як відкрити «Пункт Незламності» та не наламати дров? Досвід «Солом’янських котиків»
Щойно пішов продаж, компанія взяла опіку над однією з бригад ЗСУ.
«Це різні потреби: пальне, купуємо і ремонтуємо автомобілі. Зараз до нас звернулась ще одна військова частина щодо виготовлення буржуйок. Наразі ми розробляємо це і плануємо ці буржуйки виготовляти і передавати безкоштовно у військову частину», — Ярослав Лисак, співзасновник та СЕО Neverdark.
Вогняний стартап готовий запалювати й інші українські бізнеси. Ярослав мріє згуртувати компанії, готові працювати на експорт.
«Ми зараз розробляємо проєкт експортного альянсу, який буде збирати декілька компаній, які вже працюють на зовнішньому ринку на різних етапах розвитку, і компанії з експортним потенціалом. І таким чином посилювати одне одного», — Ярослав Лисак, співзасновник та СЕО Neverdark.
Нагадаємо, Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновила виробництво у Львові.
Також ШоТам розповідав, як ворожі БМП заробили для ЗСУ мільйон гривень.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі