Суспільство
Як українці роблять бізнес на російських фейках
У цій підбірці розповімо, як українцям вдається використовувати собі на користь російські вигадки та пропаганду. Як виявилося, навіть найбезглуздіші побрехеньки, мета яких шокувати нас, можна перетворити на вдалий маркетинговий хід. То ж, кому це вдалось – читайте у матеріалі.
“Снєгірь православний” – у бій ідуть самі птахи
Нещодавно російським інфопростір знову сколихнуло від спогадів, що українці насміхаються над пропагандою. Так вінницький волонтер Олександр “Гром” Грамарчук вже кілька років випускає крафтові консерви. Точніше, продукт там досить традиційний – м’ясні консерви. Проте написи на крафтових етикетках змушують декого палати від люті нижче пупка ззаду.
Волонтер пропонує українцям поласувати “Сепаром в сметані”, “Сепаром в олії”, “Снігуром православним”, “Пам’ять дідов у томаті”. Раніше не російському телебаченні намагалися розкрутити фейк, що нібито українці знищують снігурів, адже ті схожі на триколор. І на противагу цьому, нібито синичок, які мають жовто-блакитне оперення, українці підтримують більше. Проте це стало лише приводом для глузування.
Згущенка, яка вміє хайпувати
Точніше, маркетологи “Ічні”. Уже декілька років поспіль чернігівський молочно-консервний комбінат випускає крафтову згущенку, приурочуючи це певним подіям. Так 2018 року до Дня Збройних сил України вітати бойових побратимів можна було набором “бойової згущенки”, яка на етикетках мала написи “десантна”, “флотська,” “піхотна”, “артилерійська”, “танкова”, “авіаційна”.
Проте докшульною для росіян стала жіноча версія згущенки до 8 березня. На етикетках розмістили портрети жінок, які вплинули на хід української історії. Зокрема, Олександра Скоропадська, Віра Коцюбинська і Ярослава Бандера.
З одного боку маркетологи показали, що великі жінки лишилися в тіні своїх чоловіків. А з іншого – дали росіянам привід для ефірів. Адже видатні українці досі лишаються скалкою в оці для історії РФ. Чого лишень вартий оброслий міфами та пропагандою Степан Бандера.
Пиво, яке тролить “величність”
Львівська броварня “Правда” стібеться з російської міфотворчості етикетками. Зокрема, є пиво “Сила”, на якому зображений Кремль з українським прапором на верхівці. На етикетці є текст українською та англійською мовою про окупацію Криму та початок російсько-української війни у 2014 році.
Іще одна кумедна етикетка нагадує, що Путін – х**ло (так його прозвали фанати “ультрас”). На ній російський президент зображений оголеним на троні та з Дмитром Медвєдєвим на колінах.
Неопалима “Візитка Яроша”
Поблизу Слов’янська російська війська обстріляли український автомобіль, а щоб “перевести стрілки”, заявили, що у вщент згорілому автомобілі знайшли незнищенну візитку лідера “Правого сектора” Дмитра Яроша.
Ця історія швидко перетворилася на мем. “Візитку Яроша”, як незнищенний доказ причетності українців намагалися знайти у всіляких негараздах росіян. У свою чергу, VSmarket почав випускати чохли для телефону з написом “візитка Яроша”.
Розіп’ятий хлопчик в трусиках
Російська машина пропаганди “пустилась берега”. Але про це стало відомо лише, коли у 2014 році російське ТВ показало жінку, яка стверджувала, ніби на власні очі бачила, як трирічного хлопчика в трусиках і футболці розіп’яли на дошці оголошень у Слов’янську.
Цей фейк обіграли у рекламі труханів українського бренду Regata Club. Переповідати сюжет не будемо, краще це один раз побачити.
Укроп – належить усім
На рівні із гербом і тризубом впізнаваною символікою України стало суцвіття кропу. Російська пропаганда, аби підкреслити своє зневажливе ставлення до українців, почала називати “укропами”. Звісно ж, наші не засмутилися і увіковічили назву в логотипі. Спочатку це стало мемом в соцмережах, а згодом і пішло в маси.
Пам’ятаємо, що навіть на шостому році війни потрібно слідкувати за інформаційною гігієною!
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі