Суспільство
Як Українська Волонтерська Служба розвиває культуру взаємодопомоги (ВІДЕО)
Українська Волонтерська Служба – це голос українського волонтерства. До спільноти приєдналося вже понад 100 000 волонтерів, аби розвивати культуру волонтерства та взаємодопомоги в Україні.
«Навіть до 24 лютого ми завжди працювали десь на межі можливого. Десь трошки навіть понад межу можливого. Але те, що відбувалося після 24 лютого – побило всі рекорди», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
Українська Волонтерська Служба була створена у 2017 році. Організація заснована командою небайдужих людей з Одеси.
З 24 лютого команда зосередила свою роботу на кількох напрямках. Це консультування людей та поширення якісної інформації.
«Ми працюємо над тим, аби розповідати про те, як волонтерити ефективно, етично і гідно. Ми дуже добре знаємо чому не треба робити вдома турнікети, бронежилети та всі інші речі, які люди побігли робити. І ми спільно з великими фондами випускаємо освітні матеріали», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
«Пошук зниклих, допомога з евакуацією, гуманітарна допомога, ліки, допомога дітям – по всіх цих напрямках ми маємо експертизу у тому, як отримати допомогу, і ми допомагаємо людям знайти потрібні організації, контакти, виходи, щоби таку підтримку для себе отримати», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
А також – адресна допомога населенню та прифронтовим містам.
«Наша команда зібрала вже понад 1 000 000 гривень на адресну допомогу населенню. І неймовірним є саме те, що у цій допомозі українці допомагають українцям. Наші волонтери купують продукти, пакують випічку, купляють ліки і розвозять їх адресно додому людям, які не можуть самі вийти кудись, аби отримати допомогу», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
«Один з випадків, яким ми дуже пишаємося – це коли нам вдалося доставити ліки в щойно звільнене село на Херсонщині. Ми тримали зв’язок з лікарем, який 2 тижні не виходив на зв’язок, не мав змоги подзвонити. І він набрав та сказав: «Слухайте, Збройні Сили щойно звільнити наше село, але вони кажуть, що десь 2 дні і, можливо, доведеться, на жаль, відступати». І буквально за ці 2 дні нам вдалося завезти ліки в село, передати їх лікарю, щоб він мав змогу допомогти місцевим з дуже базовими медичними потребами», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
З початку вторгнення команда УВС збільшилася у кілька разів.
«З 24 лютого понад 100 000 волонтерів долучилися до Української Волонтерської Служби. Сказали, що вони хочуть волонтерити, хочуть допомагати. І зараз ці люди працюють по всій Україні: в Конотопі, в Острозі, в Жмеринці, в Новій Каховці, у Львові, в Тернополі, в купі великих та малих міст, допомагаючи у десятках дуже різних, але дуже важливих сфер», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
Проте мета Анни – 1 000 000 волонтерів. Адже волонтерити може кожен!
«У волонтерстві кожен із нас може знайти свій напрямок, свою сферу, своїх людей, разом з якими ми можемо дійсно наближати перемогу України. Тому не бійтеся, не опускайте рук, не зневіряйтеся, вірте в ЗСУ та вірте у волонтерство. Тому що тільки разом, спільними зусиллями ми можемо перемогти росію і наблизити нашу перемогу», — Анна Бондаренко, керівниця УВС.
Дивіться відео: Дружина військового під обстрілами їхала до коханого, щоб зробити йому сюрприз
Суспільство
Місто-побратим Лейпциг передало Києву 55 автомобілів різного типу.
Про це повідомляє Віталій Кличко.
Це 50 Volkswagen для комунальних підприємств і 5 Mercedes для бригад «Київтеплоенерго», які швидко реагують на аварії та надзвичайні ситуації, зокрема після ракетних атак.
З 2022 року Лейпциг, за підтримки німецького уряду та польських партнерів, також передав Києву пожежні авто, швидкі, вантажівки, генератори та гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, що харківська область отримала 179 генераторів для підтримки критичної інфраструктури.
Також ми повідомляли, як робити бізнес доступним: в Києві пройшла подія, присвячена безбарʼєрності.
Фото: Віталій Кличко.
Коментарі
Суспільство
Деталі
Коментарі
Суспільство
1. Уявімо, що ви давно мрієте про домашнього улюбленця. Де його взяти, якщо таки наважилися?
Зоозахисники наголошують: тварина — не товар і не подарунок. Це жива істота, і якщо ви вирішили завести її вдома, треба зважити усі «за» та «проти». Наприклад, порахувати, скільки часу ви готові приділяти тварині, чи є у вас можливість повноцінно її вигулювати, якщо йдеться про собаку, та чи маєте ви кошти, аби оплачувати їжу та медичні послуги. Якщо так, то найкращим варіантом буде взяти тварину з притулку — так стверджують люди з руху #НеКупуйПрихисти, які вже адоптували тварин. Ви зможете врятувати життя кота або собаки, які з різних причин опинилися на вулиці. У притулку тварин зазвичай лікують, вакцинують, каструють чи стерилізують. А якщо чотирилапий має певні захворювання чи особливості, то працівники обов'язково про це попереджають.
2. Якщо ви не взяли тварину з притулку, а знайшли на вулиці й вирішили прихистити, то чим її годуватимете в перші дні?
Якщо тварина довго жила на вулиці, то найімовірніше в неї були періоди голоду. Таких тварин не можна перегодовувати, адже це може навіть спричинити смерть. Варто давати їм їжу, яка легко перетравлюється, а також поїти великою кількістю води — з розрахунку 50 мілілітрів на кілограм маси тіла.
3. Що далі варто обов'язково зробити з твариною, яку ви знайшли та прихистили?
Найкраще почати з профілактичного огляду в клініці. Ветеринари перевірять здоров’я вашого улюбленця, призначать йому вакцинації та препарати для обробок від кліщів і паразитів.
4. А чи взагалі гуманно тримати собаку на ланцюгу біля будинку?
У UAnimals наголошують: ланцюг змушує тварину сидіти в обмеженому просторі. Їсти, пити та ходити до туалету їй доводиться на одній маленькій території. Якщо миска з водою перекинеться, пес страждатиме від спраги, доки не прийде людина. А якщо йому немає, де сховатися від сонця, то він може отримати тепловий удар. Взимку ж це додатковий ризик обморозити тіло та лапки. Окрім цього, ланцюг може заплутатися, пошкодити шкіру, скалічити шию та хребет. Відсутність контакту з людьми й іншими собаками робить пса тривожним та агресивним. У разі загрози собака не може втекти, тому нападає на незнайому тварину чи людину, що випадково зайшла на його територію — жертвами часто стають діти. Також у зоні бойових дій собака без ланцюга має більше шансів врятуватися та вижити.
5. Скажімо, ви адоптували тварину, нагодували й відвідали з нею ветлікаря. Вона сита, живе з вами в будинку в любові та турботі. Але тут починається повітряна тривога. Як подбати про улюбленця?
Фахівці ЗооПатрулюUA радять бути лагідними до тварини, пригостити її улюбленим смаколиком або дати седативний засіб (за попередньої консультації з лікарем). Ще можна використати метод обмотування шарфом — зав’язати його по тілу так, аби на спині чотирилапого утворилася літера Х. Також зоозахисники радять не заважати тварині, коли вона хоче кудись заховатися, адже нею керує інстинкт самозбереження — звісно, якщо це місце є безпечним для її життя.
6. Та найкраще рішення в разі небезпеки — спуститися в укриття. Що робити, якщо охоронці укриттів чи сусіди проти того, аби ви перебували там зі своїм домашнім улюбленцем?
У грудні минулого року юристки організації UAnimals звернулися до Міністерства внутрішніх справ з пропозицією оновити наказ від 2018 року і дозволити людям спускатися в укриття з тваринами. Міністерство виконало це прохання, тому з 10 січня 2024 року люди мають право ховатися від обстрілів разом зі своїми улюбленцями, і всі спроби примусити вас залишити тварину поза укриттям є незаконними.
7. Тривога закінчилася й настав час гуляти. Під час прогулянки ви раптом бачите жорстоке ставлення до тварини її власника. Що робити в такому разі?
Жорстока поведінка з тваринами є злочином. За статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, власник, який жорстоко поводиться з твариною, повинен сплатити штраф. Також у нього можуть забрати його тварину.
8. Скажімо, ви хотіли б мати чотирилапого з притулку, але ще не готові до цього кроку. Що можна зробити просто зараз, аби підтримати безхатніх тварин?
Кожен з нас може допомагати тваринам, навіть якщо ми не є їхніми власниками. Підписуйтеся на сторінки притулків, яким можете допомогти будь-яким способом, і пропагуйте гуманне поводження з тваринами.
Поділіться своїми результатами:
Коментарі