Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як українські військові виконують миротворчу місію у світі (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На сучасному етапі Збройні Сили України продовжують виконання завдань у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, здійснюють вагомий вклад в справу побудови миру на всій планеті.

Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу України у Фейсбук.

Зазначається, що на цей час 341 військовослужбовець Збройних Сил України беруть участь у 7 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил.
На постійній основі за кордоном виконують завдання два національні контингенти та національний персонал.

У Конго

Перший контингент – 18 окремий вертолітний загін ДР Конго, дислокується та виконує завдання на Африканському континенті у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго з березня 2012 року.

Загальна чисельність контингенту складає 250 осіб (126 офіцерів та 124 особи старшинського, сержантського та рядового складу).

На озброєнні підрозділу знаходиться 8 вертольотів – 4 бойових Ми-24 та 4 транспортних Ми-8, а також 38 одиниць автомобільної та спеціальної техніки. Підрозділ дислокується на аеродромах м. Гома, м. Бені, м. Калеміє та м. Бунія.

Читайте також: Українських вертолітників нагородили медалями ООН

Виконуючи завдання Місії ООН, 18 окремий вертолітний загін проводить повітряну розвідку та спостереження, надає вогневу підтримку наземним силам ООН, забезпечує медичне транспортування та евакуацію поранених. Крім того, екіпажі Ми-8 щоденно забезпечують перевезення персоналу Місії та вантажів, що у свою чергу є важливим елементом забезпечення життєдіяльності Місії.

У КФОР

Другий національний контингент це – інженерний підрозділ, який виконує завдання у складі КФОР під безпосереднім керівництвом командувача сил КФОР, Місії НАТО Kosovo Force – KFOR та базується на військовій базі “Маршал Де Латре де Тасіньї” в Косово, Республіка Сербія.

Загальна чисельність контингенту складає 40 осіб, які виконують завдання з забезпечення свободи пересування територією Косово, окремих заходів інженерного обладнання місць розташування військ та розмінування місцевості в інтересах багатонаціональних підрозділів сил КФОР.

Станом на сьогодні, 51 представник українського національного персоналу виконує завдання в місіях ООН, НАТО та спільних миротворчих силах, серед яких: Місія ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго (12 осіб), Місія ООН у Косово (2 особи), Місія ООН у Республіці Південний Судан (1 особа), Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (3 особи), Сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (1 особа), Тренувально-дорадча місія НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан (13 осіб).

Читайте також: В Україні створили комплекс протидії дронам

Багатопрофільна інтегрована Місія ООН зі стабілізації у Малі (9 осіб), а також Спільні миротворчі сили у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова (10 військових спостерігачів).

При цьому, основними завданнями військових спостерігачів у місіях НАТО, ООН та Спільних миротворчих силах є здійснення заходів з контролю виконання угод про припинення вогню, патрулювання зон відповідальності, збір та аналіз інформації, а також сприяння у наданні гуманітарної допомоги цивільному населенню.
На штабних офіцерів зі складу МОПМБ покладено виконання обов’язків відповідно до займаних посад у складі багатонаціональних штабів та органів управління відповідних місій та операцій ООН та НАТО.

Участь ЗС України в міжнародних місіях має ключове значення для нашої держави і розглядається як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища й, водночас, є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

Беручи участь в МОПМБ військовослужбовці ЗС України, перш за все, забезпечують захист та реалізацію національних інтересів. Завдяки їхнім зусиллям посилюється роль та авторитет держави на світовій політичній арені та формується думка міжнародної спільноти про Україну як про сильну і незалежну державу. Участь наших Збройних Сил у МОПМБ підтверджує намір нашої держави, закріплений у Конституції України, щодо руху набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

Якісне і бездоганне виконання завдань, відповідальність, мужність і високий професіоналізм особового складу підрозділів та частин Збройних Сил України, які брали та беруть участь у МОПМБ, створили українським миротворцям заслужено високий авторитет у системі НАТО та ООН. Це стало основним підґрунтям для постійного запрошення України до участі у новостворюваних та вже існуючих миротворчих місіях та розширення географії залучення Збройних Сил України до миротворчої діяльності в усьому світі.

Участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки дає вагомі позитивні, як політичні, так і практичні результати, серед яких основними є:

  • зміцнення авторитету нашої держави на міжнародній арені;
  • створення сприятливого клімату для налагодження та активізації двостороннього політичного та економічного співробітництва з відповідними країнами світу;
  • удосконалення військовослужбовцями Збройних Сил України професійних навичок відповідно до стандартів НАТО та ООН;
  • впровадження стандартів ЗС провідних країн світу у діяльність ЗС України, що у свою чергу дає змогу досягнути необхідного рівня взаємосумісності з арміями країн-членів НАТО;
  • підвищення оперативних спроможностей та ефективності виконання бойових завдань на Сході України в результаті набуття практичного досвіду.

Нагадаємо, в Україні стартував онлайн-курс про НАТО для всіх охочих.

Також в Україні готують перший взвод військової поліції за стандартами НАТО.

Окрім того, у Запоріжжі створили взвод військової поліції за стандартами НАТО.

Як ми повідомляли раніше, Україна та НАТО проведуть спільні військові навчання в акваторії Чорного моря.

Усі фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Підтримай ШоТам

Суспільство

В Україні будують нові безпечні сховища для боєприпасів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні проводять реконструкцію окремих баз і складів зберігання боєприпасів з будівництвом на них спеціальних сучасних захищених сховищ.

Про це пише Армія Інформ.

Організацію будівельних робіт покладено на Центральне управління безпеки військової служби Збройних Сил України, яке уклало угоди з будівельними компаніями, що відповідально ставляться до виконання умов державного контракту.

Сховища, спроєктовані з використанням досвіду країн — членів НАТО, відповідають сучасним вимогам безпеки зберігання боєзапасу та забезпечать запобігання виникненню пожеж та аварійних ситуацій на арсеналах.

Читайте такожУлюбленці компанії Disney. Як українські 3D-пазли з дерева Ugears закохали в себе весь світ

Спеціальне обладнання сховищ забезпечує мінімізацію впливу негативного людського чинника під час проведення спеціальних робіт з ракетами, боєприпасами та іншими небезпечними речовинами.

Завдяки проведеним заходам, наприкінці 2021 року на окремих арсеналах планується введення в експлуатацію першої черги побудованих сховищ з поліпшеними умовами зберігання боєзапасу.

Нагадаємо, США передали Україні нову партію високоточної зброї.

Усі фото: armyinform.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Українець переміг на міжнародному шаховому турнірі у США

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Український гросмейстер Ілля Нижник здобув перемогу на міжнародному шаховому турнірі 15th Spice Cup 2021, що проходив в американському місті Клейтон.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці групи Українські шахи – Ukrainian Chess.

Турнір проходив у дев’ять турів. Нижник набрав 7 очок і одноосібно посів перше місце. На 0,5 балів від українця відстали угорський шахіст Беньямін Гледура, а також кубинець Юніескі Кесада.

Читайте такожУлюбленці компанії Disney. Як українські 3D-пазли з дерева Ugears закохали в себе весь світ

Про українського шахіста

Ілля Ігорович Нижник — український шахіст, гросмейстер. Його рейтинг станом на квітень 2020 року — 2665 (74-те місце у світі, 6-те в Україні). Народився в 1996 у сім’ї програміста та інженерки. У 3 роки навчився читати, у 4 — грати у шахи. У 2000 бабуся відвела його у шаховий клуб. До восьми років займався у Михайла Шафіра, потім у міжнародного майстра Миколи Боднара. Навчався у вінницькій фізико-математичній гімназії № 17.

Нагадаємо, на Львівщині відкрили шахову школу «Три Королі».

Як ми повідомляли раніше, інноваційний парк UNIT.City запускає тренування і майстер-класи із шахів.

Головне фото: facebook.com/ukrainianchess.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Прикордонники висадили дерева у межах акції «Створюємо ліси разом»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Прикордонники з різних регіонів долучилися до всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом», під час якої висаджували дерева на Сумщині, Житомирщині, Львівщині та Волині.

Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.

Зокрема персонал відділу «Велика Писарівка» Сумського прикордонного загону спільно з лісівниками державного підприємства «Охтирське лісове господарство» за кілька годин висадили 17 тисяч саджанців дубу звичайного.

Перед початком робіт працівники лісу провели з охоронцями кордону інструктаж як правильно висаджувати саджанці за допомогою «Меча Колесова».

Читайте також: Улюбленці компанії Disney. Як українські 3D-пазли з дерева Ugears закохали в себе весь світ

Прикордонники відділу «Овруч», що на Житомирщині, з місцевими жителями та лісівниками державних підприємств висадили понад 10 тис. саджанців різних порід дерев. А на Волині прикордонники за кілька годин злагодженої роботи до очікуваного загальнодержавного мільйона молодих дерев додали 7,5 тис. сіянців вільхи.

Раціонально підійшов до питання озеленення персонал Кінологічного навчального центру, що на Львівщині.  На території частини військовослужбовці висадили фруктові деревця. Тож в найближчі роки молоденькі груші та яблуні забезпечать не лише кращу екологію та затінок, а й потішать охоронців рубежу вітамінізованими смаколиками.

Читайте також«Посадимо ліс разом»: на Буковині висадили 7 га дерев

Нагадаємо, на Черкащині студенти і волонтери висадили новий ліс.

Усі фото: dpsu.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі