Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як українські військові виконують миротворчу місію у світі (ФОТО)

Опубліковано

На сучасному етапі Збройні Сили України продовжують виконання завдань у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, здійснюють вагомий вклад в справу побудови миру на всій планеті.

Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу України у Фейсбук.

Зазначається, що на цей час 341 військовослужбовець Збройних Сил України беруть участь у 7 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил.
На постійній основі за кордоном виконують завдання два національні контингенти та національний персонал.

У Конго

Перший контингент – 18 окремий вертолітний загін ДР Конго, дислокується та виконує завдання на Африканському континенті у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго з березня 2012 року.

Загальна чисельність контингенту складає 250 осіб (126 офіцерів та 124 особи старшинського, сержантського та рядового складу).

На озброєнні підрозділу знаходиться 8 вертольотів – 4 бойових Ми-24 та 4 транспортних Ми-8, а також 38 одиниць автомобільної та спеціальної техніки. Підрозділ дислокується на аеродромах м. Гома, м. Бені, м. Калеміє та м. Бунія.

Читайте також: Українських вертолітників нагородили медалями ООН

Виконуючи завдання Місії ООН, 18 окремий вертолітний загін проводить повітряну розвідку та спостереження, надає вогневу підтримку наземним силам ООН, забезпечує медичне транспортування та евакуацію поранених. Крім того, екіпажі Ми-8 щоденно забезпечують перевезення персоналу Місії та вантажів, що у свою чергу є важливим елементом забезпечення життєдіяльності Місії.

У КФОР

Другий національний контингент це – інженерний підрозділ, який виконує завдання у складі КФОР під безпосереднім керівництвом командувача сил КФОР, Місії НАТО Kosovo Force – KFOR та базується на військовій базі “Маршал Де Латре де Тасіньї” в Косово, Республіка Сербія.

Загальна чисельність контингенту складає 40 осіб, які виконують завдання з забезпечення свободи пересування територією Косово, окремих заходів інженерного обладнання місць розташування військ та розмінування місцевості в інтересах багатонаціональних підрозділів сил КФОР.

Станом на сьогодні, 51 представник українського національного персоналу виконує завдання в місіях ООН, НАТО та спільних миротворчих силах, серед яких: Місія ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго (12 осіб), Місія ООН у Косово (2 особи), Місія ООН у Республіці Південний Судан (1 особа), Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (3 особи), Сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (1 особа), Тренувально-дорадча місія НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан (13 осіб).

Читайте також: В Україні створили комплекс протидії дронам

Багатопрофільна інтегрована Місія ООН зі стабілізації у Малі (9 осіб), а також Спільні миротворчі сили у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова (10 військових спостерігачів).

При цьому, основними завданнями військових спостерігачів у місіях НАТО, ООН та Спільних миротворчих силах є здійснення заходів з контролю виконання угод про припинення вогню, патрулювання зон відповідальності, збір та аналіз інформації, а також сприяння у наданні гуманітарної допомоги цивільному населенню.
На штабних офіцерів зі складу МОПМБ покладено виконання обов’язків відповідно до займаних посад у складі багатонаціональних штабів та органів управління відповідних місій та операцій ООН та НАТО.

Участь ЗС України в міжнародних місіях має ключове значення для нашої держави і розглядається як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища й, водночас, є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

Беручи участь в МОПМБ військовослужбовці ЗС України, перш за все, забезпечують захист та реалізацію національних інтересів. Завдяки їхнім зусиллям посилюється роль та авторитет держави на світовій політичній арені та формується думка міжнародної спільноти про Україну як про сильну і незалежну державу. Участь наших Збройних Сил у МОПМБ підтверджує намір нашої держави, закріплений у Конституції України, щодо руху набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

Якісне і бездоганне виконання завдань, відповідальність, мужність і високий професіоналізм особового складу підрозділів та частин Збройних Сил України, які брали та беруть участь у МОПМБ, створили українським миротворцям заслужено високий авторитет у системі НАТО та ООН. Це стало основним підґрунтям для постійного запрошення України до участі у новостворюваних та вже існуючих миротворчих місіях та розширення географії залучення Збройних Сил України до миротворчої діяльності в усьому світі.

Участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки дає вагомі позитивні, як політичні, так і практичні результати, серед яких основними є:

  • зміцнення авторитету нашої держави на міжнародній арені;
  • створення сприятливого клімату для налагодження та активізації двостороннього політичного та економічного співробітництва з відповідними країнами світу;
  • удосконалення військовослужбовцями Збройних Сил України професійних навичок відповідно до стандартів НАТО та ООН;
  • впровадження стандартів ЗС провідних країн світу у діяльність ЗС України, що у свою чергу дає змогу досягнути необхідного рівня взаємосумісності з арміями країн-членів НАТО;
  • підвищення оперативних спроможностей та ефективності виконання бойових завдань на Сході України в результаті набуття практичного досвіду.

Нагадаємо, в Україні стартував онлайн-курс про НАТО для всіх охочих.

Також в Україні готують перший взвод військової поліції за стандартами НАТО.

Окрім того, у Запоріжжі створили взвод військової поліції за стандартами НАТО.

Як ми повідомляли раніше, Україна та НАТО проведуть спільні військові навчання в акваторії Чорного моря.

Усі фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Суспільство

На Закарпатті завершили першу кінну скульптуру святого Мартина

Опубліковано

Перша кінна скульптура Закарпаття – пам’ятник святому Мартину у Мукачеві – нарешті завершена. З обох боків встановили бронзові барельєфи з тематичними сюжетами.

Про це пише Varosh.

Зодного боку зображений винний сюжет, зокрема збір винограду; виготовлення вина – виноградники, символічне зображення мукачівського замку; Діоніс, який сидить на бочці з вином. З іншого боку – сюжети про три хвилі християнізації, які вплинули на Закарпаття та Мукачево.

Барельєфи важать майже 3 тонни та виготовлені з бронзи.

Кілька фактів

1. Це перша кінна скульптура Закарпаття. Відповідно і барельєфів, які встановили 11 листопада, досі в краї не було, тому вони теж є унікальним явищем як для Мукачева, так і для області.

2. Пам’ятник був закладений до 1700-річчя від дня народження покровителя Мукачева – святого Мартина. Встановлений у 2019 році. А завершений барельєфами у 2020. Меценат виготовлення та встановлення – Михайло Кіш.

3. В скульптурі використаний панонський травертин, адже святий походив із провінція Панонія. Сам пам’ятник виготовлений із бронзи.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

4. День святого Мартина символічно пов’язаний із Днем молодого вина, адже Мартина вважають покровителем виноробів.

5. Скульпторами, які виготовили пам’ятник, є Степан Федорин та Микола Гурмак.

Читайте такожЗемельна реформа. Які нові норми підтримує уряд

Нагадаємо, в Маріїнському парку з’явились “легені, що говорять”.

Як ми повідомляли раніше, в Одесі скульптор створив триметрову рибу з металобрухту.

Усі фото: varosh.com.ua.

Читати далі

Суспільство

На Прикарпатті еко-активісти встановили інформаційні стенди (ФОТО)

Опубліковано

У селі Копачинці в Івано-Франківській області волонтери становили стенди.

Про це повідомляє пресслужба Гірського рятувального центру.

Зазначається, що акція відбулася в рамках реалізації заходів проєкту «Еко-щит Дністра».

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

На стендах розмістили інформацію про правила поведінки на території Дністровського регіонального ландшафтного парку та шкоду природі від сміття.

Читайте такожЗемельна реформа. Які нові норми підтримує уряд

Нагадаємо, Одесит перетворив під’їзд свого будинку в картинну галерею.

Як ми повідомляли раніше, волонтери навчають школярів англійської та основам підприємництва.

Усі фото: facebook.com/mountain.rescue.center.

Читати далі

Суспільство

Для поціновувачів вина створили новий транскордонний маршрут

Опубліковано

Туристичні атракції Закарпаття та Підкарпатського воєводства (Польща) об’єднали у винному маршруті.

Про це пише Укрінформ.

«Для тих, хто любить мандрувати і водночас вивчає місцевий продукт, Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» розробила транскордонний винний маршрут, що включає як найкращі винні сховища та винні підвали Закарпаття та Підкарпатського воєводства, так і місцеві пам’ятки архітектури», – йдеться в повідомленні.

Читайте такожЗемельна реформа. Які нові норми підтримує уряд

Зазначається, що всі локації поділені для зручності на кілька маршрутів. Головними критеріями поділу було як географічне розташування, так і належність до винних теруарів. Наприклад, на території Закарпаття сформували чотири винні маршрути:

  • Ужанський (проходить через місто Ужгород та Ужгородський район і містить 7 об’єктів),
  • Південно-Березький (проходить через місто Берегово та Берегівський район, містить 8 об’єктів),
  • Угочанський (проходить через м. Виноградів та Виноградівський район і містить 7 об’єктів),
  • Північно-Зберезький винний теруар (маршрут проходить через міста Мукачево та Іршава і містить 6 об’єктів).

«Спланувавши подорож, використовуючи напрацьовані маршрути, туристи зможуть поєднати приємне з корисним: вивчення місцевої історії та історії виноградарства регіону, а також дегустацію місцевих напоїв», – додали на порталі.

Довідка

Транскордонний винний маршрут розроблено в межах проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства», що реалізує Виноградівська районна рада у партнерстві з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та Асоціацією розвитку та промоції Підкарпаття «ПроКарпатія» за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми підтримки транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

Нагадаємо, в Одесі створили мобільний додаток для подорожей містом: як він працює.

Як ми повідомляли раніше, Львівщина запрошує у мандрівку криївками.

Усі фото: ukrinform.ua.

Читати далі

Суспільство

Українське господарство відправило першу партію яблук у Велику Британію

Опубліковано

Фермерське господарство «Гадз» відправило першу партію яблук у Великобританію.

Про це пише Agravery.

«Англійський маркет дуже вимогливий до продукції, тому ми з неабияким очікування чекали відгуків від баєра. Після отримання першої партії яблук ми отримали високу оцінку якості від покупця та тільки схвальні відгуки», — йдеться в повідомленні.

Читайте такожЗемельна реформа. Які нові норми підтримує уряд

Зазначимо, що відкриття нового міжнародного ринку збуту дозволить збільшити продажі яблука та забезпечить просування української продукції в цілому.

«У майбутньому будемо тільки розширювати нашу географію експорту та нарощувати потужності», — запевняють у компанії.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

Нагадаємо, Україна стала головним постачальником меду до ЄС.

Як ми повідомляли раніше, Україна відновила рекорд експорту баштанних.

Головне фото: agravery.com.

Читати далі
Суспільство21 хв. тому

На Закарпатті завершили першу кінну скульптуру святого Мартина

Суспільство2 години тому

На Прикарпатті еко-активісти встановили інформаційні стенди (ФОТО)

Суспільство2 години тому

Для поціновувачів вина створили новий транскордонний маршрут

Технології3 години тому

Прикордонники придбали партію безпілотних авіаційних комплексів

Суспільство3 години тому

Українське господарство відправило першу партію яблук у Велику Британію

Суспільство4 години тому

«Нібулон» спустив на воду новий буксир (ФОТО)

Технології4 години тому

В Україні розробили безкоштовний додаток для фермерів

Суспільство5 години тому

Українські вертолітники висадили науковців у кратер вулкана Ньямлагіра

Економіка6 години тому

Український стартап запустив краудфандингову кампанію для виробництва електробайків

Суспільство6 години тому

На вулиці Львова виїде 8 екологічних автобусів: які вони (ФОТО)

Технології7 години тому

В Івано-Франківську встановлять електрозаправки на сонячних панелях

Суспільство7 години тому

Львівщина запрошує у мандрівку криївками

Економіка8 години тому

Українська компанія показала процес створення нового низькопідлогового трамвая (ФОТО)

Суспільство8 години тому

У Києві влаштували велике прибирання на Арт-причалі біля Дніпра (ФОТО)

Технології9 години тому

В Україні з’являться чат-боти для відстеження вільних ліжок у лікарнях та е-направлення на ПЛР-тести

Суспільство1 день тому

Як фітнес-модель на фронті рятує людей (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

Як у карантин скуштувати тістечка без контакту з офіціантом (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

Як місцеві рятують унікальний маєток на Вінниччині (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

Як український дрон-камікадзе здивував під час запуску (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

Як Краматорськ прикрашає петриківкою місцева художниця (ВІДЕО)

NewСхід2 дні тому

На околиці Добропілля замість звалища облаштували вільний простір «Непустир» (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

У Затоці на пляжі солодощі продає арабський шейх (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Замінить пластик: українка створила екологічну упаковку з каштана (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Історія легендарного фотографа війни, який знімає героїв України (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Змінює вулиці і свідомість: як активіст зі Старобільська трансформує своє місто (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як австрієць українську вивчив (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як третьокласник зберіг старовинне лемківське мистецтво? (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як архітектор покинув Європу і став мером (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як у Києві з’явилася самчиківська стіна? (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Хто така перша українка у парламенті США? (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.