Суспільство
Як українські IT-компанії допомагають у боротьбі з коронавірусом
Третій тиждень в Україні триває карантин, спричинений епідемією коронавірусу. IT-компанії, дизайнери, бізнесмени, громадські організації консолідують зусилля і допомагають країні побороти поширення COVID-19. Багато зусиль до цього докладає і IT-індустрія. Асоціація «IT Ukraine» запускає флешмоб #IT_fights_COVID19 для того, щоб кожен міг дізнатись про ініціативи IT-бізнесу, спрямовані на боротьбу з коронавірусом в Україні.
Для кого флешмоб #IT_fights_COVID19
До участі запрошуємо IT-компанії, IT-кластери в регіонах, а також IT-спеціалістів, які створюють online-платформи чи інші інформаційні сервіси для протидії COVID-19.
Як взяти участь
Просто додайте хештег #IT_fights_COVID19 у ваш наступний пост в соцмережах про те, що зробила компанія чи ініціатива, аби скоріше побороти COVID-19. Так ми дізнаємось про IT-ініціативи, які протидіють коронавірусу.
Нагадуємо, що з самого початку спалаху епідемії коронавірусу в Україні, IT-галузь активно включилась в допомогу.
Як допомагають?
IT-компанії допомагають подолати COVID-19 наступним чином:
- створюють окремі фонди для протидії COVID-19 (N-iX та Innovecs),
- ремонтують / закуповують та передають в лікарні засоби індивідуального захисту для лікарів, медобладнання тощо (ELEKS, Miratech, SoftServe),
- закуповують тест-системи для діагностики COVID-19 (ELEKS, Intellias, N-iX),
- розробляють online-платформи для швидкого реагування на виклики, спричинені захворюванням (досвід SoftServe у співпраці з Львівською обласною радою),
- проводять благодійні кіберспортивні марафони, кошти від яких спрямовують на створення вакцини проти вірусу COVID-19 (Techiia holding).
Ведеться робота і в регіонах:
- IT Dnipro Community та RunIT запустили онлайн-платформу Dnipro vs Covid-19. Вона створена для координації зусиль для допомоги медикам Дніпра в протистоянні коронавірусній інфекції.
- Kharkiv IT cluster запустив ініціативу #IT4Life, в рамках якої станом на 30 березня зібрав 3,7 млн грн на подолання коронавірусу у Харківському регіоні;
- Lviv IT Cluster спільно з міською владою та Штабом оперативного реагування щодо боротьби з поширенням коронавірусу у Львові запустили проєкт United for Health. Станом на 25 березня команда зібрала перші 3 млн грн на боротьбу з коронавірусом на Львівщині.
Якщо ви хочете розповісти про свій успішний досвід протидії COVID-19 — беріть участь у флешмобі #IT_fights_COVID19. Якщо ви хочете допомогти чи потребуєте допомоги — долучайтесь до проєкту #AntiVirus.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі