Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
03.00 12 12 18.still007 03.00 12 12 18.still007

Технології

Як українська компанія лагідно електромобілізує Україну

Опубліковано

Українська компанія ТОКА з 2015 року розвиває мережу заправних станцій для електромобілів з будь-яким типом зарядки. Україні не вистачає розвиненої для електротранспорту інфраструктури, тому ТОКА взялись за вирішення цієї проблеми

Все починалося з двох засновників і 20 станцій

Все починалося з двох засновників і 20 станцій, а сьогодні півтора десятки співробітників обслуговують 75 станцій і понад 2 000 клієнтів.

“Для порівняння: кількість зареєстрованих електромобілів Києва та області на початок серпня 2018-го складала 4 000 одиниць. Втім, ТОКА працює не лише у столиці: станції є в Одесі, Ужгороді, Тернополі, Львові, Краматорську та Новограді-Волинському, і «далі буде»”, – зазначають у компанії.

“Весь світ переконався у тому, що споживання має бути “розумним” і відповідальним, і електромобільність — саме про це”, – наголошує директор ТОКА Стефан Благовісний.

За його словами, головна мета компанії — дати поштовх електромобілям в Україні.

Чому електромобілі?

Дружні до довкілля автівки допомагають зменшувати негативний вплив людини на довкілля.

Окрім того, для більшості українців головним аргументом на користь електромобіля є економія. 100 км дороги на електромобілі обійдуться приблизно в 40 грн, що в рази дешевше за ту саму відстань на машині з ДВЗ.

Читайте також: Україні стрімко росте кількість електрокарів: які моделі популярні?

Зручність у використанні електростанцій

ТОКА розробила дружній інтерфейс як станцій, так і програмного забезпечення.

“Наше обладнання виробляється в Україні, воно повністю сертифіковане і безпечне для будь-якого електромобіля”, – наголошує очільник компанії.

Модульність конструкції ТОКА дозволяє задовольнити будь-які потреби і власників електромобілів, і суб’єктів, які хочуть встановити станцію. Її можна побудувати з потужністю від 10 до 60 кВт, для комерційного використання або ж вуличну, доступну для всіх.

“75 працюючих сьогодні станцій можуть одночасно заряджати понад 150 електромобілів”, – додає Стефан Благовісний.

Мобільний додаток та безпечна безконтактна оплата

Користуватися зарядною станцією можна через мобільний додаток або через картку клієнта, яка видається безкоштовно і поповнюється в терміналі самообслуговування. У мобільному додатку можна побудувати найкоротший маршрут до станції зарядки, перевірити, чи вільна станція, дізнатися, як триває зарядка машини і побачити статистику по статусу зарядки.

Читайте також: Дві українські траси обладнають електрозаправками

Користувач, який вперше під’єднується до станцій ТОКА встановлює додаток через QR-код із самої станції, поповнює внутрішній рахунок програми і оплачує зарядку.

Важливий нюанс — дані кредитної картки не вводяться напряму в додаток, і це підвищує безпеку банківських даних. Також можна поповнювати картку ТОКА — це зручно для декількох власників одного автомобіля або ж для безлічі непередбачуваних і дивних ситуацій, коли смартфону з додатком немає під рукою, а зарядити електромобіль потрібно вже зараз.

“Ми маємо цілодобовий call-центр, бригади підтримки, які можуть за 2 години дістатися до локації з виявленою проблемою. Самі зарядні станції увесь час моніторяться онлайн, відслідковують власну дієздатність і «вміють» повідомляти про виявлену помилку. Завдяки віддаленій діагностиці команда, яка виїжджає до станції, вже знає, що саме потрібно полагодити”, – зазначають у компанії.

Матеріальна доступність

Відрізняє зарядки ТОКА і вартість. Кожен із наших партнерів, який встановлює зарядну станцію, має можливість встановлювати власні тарифи. Є додаткові пільги для корпоративних клієнтів. Якщо електромобілі заряджаються вночі, тариф знижується на 25%. І взагалі, вартість нашого обладнання на 40% нижча за світові аналоги.

Ще одна перевага — технологія «розумного» перерозподілу потужності між конекторами в зарядній станції. Наприклад, сумарна потужність станції 22 кВт і кожен порт видає 7 кВт. Але якщо на зарядку приїде електромобіль, який витримує більшу потужність, від може зарядитись швидше, якщо інші конектори вільні.»

Читайте також: Як перетворити Таврію на електромобіль та зекономити 6 тис. грн на паливі

Переможці програми від ЄБРР

ТОКА стала одним з переможців програми Кліматичних Інноваційних Ваучерів, що впроваджуються в Україні ГО Greencubator, започатковані в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу.

Грант, який ТОКА отримала в рамках програми, допоможе оновити протокол зарядної станції, отримати сертифікацію Євросоюзу та оптимізувати обладнання.

Компанія допрацювала програмне забезпечення, що дозволяє клієнтам інших мереж користуватися станціями зарядки TOKA, а власним клієнтам співпрацювати з аналогічною інфраструктурою навіть за кордоном. Фактично, оновлена технологія робить електромобілі виїзними за кордон, а Україну — більш дружньою до гостей на електромобілях з інших країн.

Технології

В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Опубліковано

Полковник Вадим Сухаревський, заступник головнокомандувача Збройних сил України, зазначив, що безпека українських військових є пріоритетом, тому військові частини вже почали використовувати роботизовані системи та дрони на рівні окремих батальйонів.

Про це йшлося під час першого щорічного Міжнародного академічного форуму “Воєнні інновації в сучасних війнах”, який відбувся у Києві під патронатом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, повідомляє Міністерство оборони України.

Про форум

У панельній дискусії, присвяченій темі “Війна дронів: еволюція сучасних трендів”, взяли участь високопосадові особи українського військового відомства та представники виробників безпілотників з України та інших країн.

Заступниця Міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації, Катерина Черногоренко, наголосила на важливості співпраці між військовими, розробниками та підприємствами з метою забезпечення технологічної переваги української армії.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Черногоренко зазначила, що у межах Коаліції дронів українська армія співпрацює з партнерами для тестування нових розробок на полі бою та обміну досвідом. Її слова підкреслюють, що участь в таких ініціативах не лише сприяє безпеці України, а й сприяє загальному розвитку оборонної індустрії у світі.

На дискусії також виступив заступник Головнокомандувача Збройних сил України, полковник Вадим Сухаревський. Він підкреслив, що головний пріоритет – це збереження життів військових, навіть за рахунок використання роботизованих систем та дронів. Сухаревський підкреслив, що вже на рівні окремих батальйонів військові почали впроваджувати такі технології з метою підвищення ефективності та безпеки військових операцій.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Також ми повідомляли, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

 Фото: сторінка головнокомандувача ЗСУ в Facebook.

Читати далі

Технології

Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Опубліковано

Більшість з українських новобудов потрапили до судових процесів, пов’язаних із земельними ділянками. Щоб громадяни могли самостійно перевірити законність будівель і уникнути проблем при покупці житла, команда Opendatabot запустила новий безкоштовний проект під назвою “Опендатабот. Корупційні ризики новобудов”.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про сервіс

Щоб інформація про новобудови залишалася завжди актуальною, Opendatabot збирає та аналізує відкриті дані з:

  • Реєстру будівельної діяльності;
  • Єдиного державного реєстру судових рішень;
  • Державного земельного кадастру;
  • Єдиного державного реєстру;
  • Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Читати також: В Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів: що про це відомо

Для кого підійде сервіс?

  • покупців житла – щоб ухвалювати обґрунтовані рішення при купівлі житла та контролювати надійність забудовника;
  • журналістів-розслідувачів та громадських активістів – щоб стежити за належним містобудуванням і вчасно виявляти правопорушення.

Скористайтеся сервісом за посиланням.

Нагадаємо, що в університеті Чернівців з’явилася лабораторія штучного інтелекту: тепер це діджитал-хаб для молоді.

Фото: opendatabot.ua/realty

Читати далі

Технології

Вносьте зміни про ФОП за кілька кліків з Дією

Опубліковано

Змінити можна: дані щодо видів економічної діяльності (КВЕДи), контактної інформації, П.І.Б. та місцезнаходження ФОПа. Опрацювання заяви триває 3 секунди замість доби та відбувається автоматично.

Про це повідомляє Дія.

Вартість послуг

  • безоплатно — зміна контактної інформації чи КВЕДів.
  • платно (адмінзбір – 230 грн) — зміна ПІБ чи адреси місця реєстрації.

Як скористуватися послугою

  1. Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
  2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
  3. Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
  4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
  5. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
  6. Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).

Читати також: В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?

Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін про ФОП можна отримати в кабінеті громадянина в розділі Отримані документи.

Онлайн-виписка має таку ж юридичну силу, як видана в ЦНАПі. Її можна роздрукувати та користуватися за потреби.

Нагадаємо, що в Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”.

Також ми повідомляємо, що вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: