Технології
Як українська компанія лагідно електромобілізує Україну
Українська компанія ТОКА з 2015 року розвиває мережу заправних станцій для електромобілів з будь-яким типом зарядки. Україні не вистачає розвиненої для електротранспорту інфраструктури, тому ТОКА взялись за вирішення цієї проблеми
Все починалося з двох засновників і 20 станцій
Все починалося з двох засновників і 20 станцій, а сьогодні півтора десятки співробітників обслуговують 75 станцій і понад 2 000 клієнтів.
“Для порівняння: кількість зареєстрованих електромобілів Києва та області на початок серпня 2018-го складала 4 000 одиниць. Втім, ТОКА працює не лише у столиці: станції є в Одесі, Ужгороді, Тернополі, Львові, Краматорську та Новограді-Волинському, і «далі буде»”, – зазначають у компанії.
“Весь світ переконався у тому, що споживання має бути “розумним” і відповідальним, і електромобільність — саме про це”, – наголошує директор ТОКА Стефан Благовісний.
За його словами, головна мета компанії — дати поштовх електромобілям в Україні.
Чому електромобілі?
Дружні до довкілля автівки допомагають зменшувати негативний вплив людини на довкілля.
Окрім того, для більшості українців головним аргументом на користь електромобіля є економія. 100 км дороги на електромобілі обійдуться приблизно в 40 грн, що в рази дешевше за ту саму відстань на машині з ДВЗ.
Читайте також: Україні стрімко росте кількість електрокарів: які моделі популярні?
Зручність у використанні електростанцій
ТОКА розробила дружній інтерфейс як станцій, так і програмного забезпечення.
“Наше обладнання виробляється в Україні, воно повністю сертифіковане і безпечне для будь-якого електромобіля”, – наголошує очільник компанії.
Модульність конструкції ТОКА дозволяє задовольнити будь-які потреби і власників електромобілів, і суб’єктів, які хочуть встановити станцію. Її можна побудувати з потужністю від 10 до 60 кВт, для комерційного використання або ж вуличну, доступну для всіх.
“75 працюючих сьогодні станцій можуть одночасно заряджати понад 150 електромобілів”, – додає Стефан Благовісний.
Мобільний додаток та безпечна безконтактна оплата
Користуватися зарядною станцією можна через мобільний додаток або через картку клієнта, яка видається безкоштовно і поповнюється в терміналі самообслуговування. У мобільному додатку можна побудувати найкоротший маршрут до станції зарядки, перевірити, чи вільна станція, дізнатися, як триває зарядка машини і побачити статистику по статусу зарядки.
Читайте також: Дві українські траси обладнають електрозаправками
Користувач, який вперше під’єднується до станцій ТОКА встановлює додаток через QR-код із самої станції, поповнює внутрішній рахунок програми і оплачує зарядку.
Важливий нюанс — дані кредитної картки не вводяться напряму в додаток, і це підвищує безпеку банківських даних. Також можна поповнювати картку ТОКА — це зручно для декількох власників одного автомобіля або ж для безлічі непередбачуваних і дивних ситуацій, коли смартфону з додатком немає під рукою, а зарядити електромобіль потрібно вже зараз.
“Ми маємо цілодобовий call-центр, бригади підтримки, які можуть за 2 години дістатися до локації з виявленою проблемою. Самі зарядні станції увесь час моніторяться онлайн, відслідковують власну дієздатність і «вміють» повідомляти про виявлену помилку. Завдяки віддаленій діагностиці команда, яка виїжджає до станції, вже знає, що саме потрібно полагодити”, – зазначають у компанії.
Матеріальна доступність
Відрізняє зарядки ТОКА і вартість. Кожен із наших партнерів, який встановлює зарядну станцію, має можливість встановлювати власні тарифи. Є додаткові пільги для корпоративних клієнтів. Якщо електромобілі заряджаються вночі, тариф знижується на 25%. І взагалі, вартість нашого обладнання на 40% нижча за світові аналоги.
Ще одна перевага — технологія «розумного» перерозподілу потужності між конекторами в зарядній станції. Наприклад, сумарна потужність станції 22 кВт і кожен порт видає 7 кВт. Але якщо на зарядку приїде електромобіль, який витримує більшу потужність, від може зарядитись швидше, якщо інші конектори вільні.»
Читайте також: Як перетворити Таврію на електромобіль та зекономити 6 тис. грн на паливі
Переможці програми від ЄБРР
ТОКА стала одним з переможців програми Кліматичних Інноваційних Ваучерів, що впроваджуються в Україні ГО Greencubator, започатковані в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу.
Грант, який ТОКА отримала в рамках програми, допоможе оновити протокол зарядної станції, отримати сертифікацію Євросоюзу та оптимізувати обладнання.
Компанія допрацювала програмне забезпечення, що дозволяє клієнтам інших мереж користуватися станціями зарядки TOKA, а власним клієнтам співпрацювати з аналогічною інфраструктурою навіть за кордоном. Фактично, оновлена технологія робить електромобілі виїзними за кордон, а Україну — більш дружньою до гостей на електромобілях з інших країн.
Технології
Про школу
Що чекає на учасників
- навчання пілотуванню бойових дронів;
- індивідуальні заняття з інструкторами;
- ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.
Коментарі