Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 0614 e1559736158633 img 0614 e1559736158633

Суспільство

Як це бути першим хостелом, де сортують сміття? Розповідають DREAM Hostel

Опубліковано

Про роздільний збір сміття у київському хостелі DREAM Hostels замислились, коли закордонний мешканець хостела сховав купу пластикових пляшок собі під ліжко. Чоловік настільки звик сортувати сміття у себе вдома, що не знав, куди їх подіти тут.

Із думками, як би це зробити ефективніше, мережа хостелів звернулась за допомогою до екологічного проекту “Україна без сміття”.

Читайте також: Жителі одного з районів Києва запровадили сортування сміття у своєму дворі

Як організувати роздільний збір сміття у вашому офісі, компанії (чи навіть домівці), скільки це коштуватиме і чи варто  встановлювати одразу 8 контейнерів для різних видів відходів? Про те, навіщо бізнесу сортувати, “ШоТам?” розповіларозповіла Альона Лапенко, PR-менеджерка найбільшої (і української) мережі хостелів в Європі.

Київський хостел DREAM Hostels, у якому вирішили сортувати сміття

Сміття під ліжком

Мережа DREAM Hostels складається з 10 доступних за ціною міні-готелів. У європейських хостелах – братиславському, празькому та варшавському – впроваджений роздільний збір відходів.У одному празькому стоїть 8 баків для різних видів сміття на вулиці – не рахуючи зон для сортування у приміщенні.

Читайте також: У Києві встановили 2,5 тисяч контейнерів для роздільного збору сміття

Було таке: мешканець-іноземець складав пластикові пляшки під ліжко. У якийсь момент прибиральниці навіть вигрібали їх звідти, – розповідає з посмішкою Альона Лапенко.

Виявилось, у Києві він не знав, куди ті пляшки викинути – або в звичайний бак, або віднести на станцію сортування.

Альна Лапенко біля рецепції Dream Hostels. На задньому фоні – три картонні сміттєві баки для сортування

Саме на рецепції наразі знаходяться три картонні контейнери. Також є два на кухні – зменшили задля зручності гостей.

Патрісіо Оврар – аргентинець, і у київському хостелі DREAM Hostels нещодавно. Розповів “ШоТам?”, що у Аргентині сортуванням сміття займаються окремі служби.

Аргентинець Патрісіо вдома сміття сортує на два види. В київському хостелі підлаштувався під місцеві правила роздільного збору сміття

“Вдома аргентинці скидають в окремий пакет органіку, а в інший – усі останні види відходів. Але тут сміття сортую за місцевими правилами”, – розповідає Патрісіо.

До сортування прийшли через slow travel

Одна з головних причин сортування сміття† в українській мережі DREAM Hostel  – це так звана філософія slow travel. Повільні мандрівки вчать туриста спокійно насолоджуватись містом – як і його місцеві жителі. Головна мета у такій подорожі – частково стати “своїм” у місті, відпочити у спокійному темпі і завести нових друзів. Частиною цієї філософії є екологічність як спосіб життя.

Читайте також: У Києві працює 139 контейнерів для небезпечних відходів: оновлена мапа

DREAM Hostels – стріляні горобці щодо сортування сміття, адже робили це в європейських хостелах з початку їх існування. У Києві ж вирішили обрати більш “лайтову” версію сортування: адже у багатьох гостей відсутнє розуміння, як правильно розподіляти відходи.

Насправді позицій для сортування більше, ніж папір, скло та пластик. Але позаяк культура сортування у столиці не надто розвинена, привчати до роздільного збору сміття відвідувачів хостелу вирішили поступово

Саме тому у хостелі, що на Андріївському узвозі, усього три контейнери:

  • для пластику: пластикові пляшки, поліетиленові пакети, упаковка Tetra Pak (тара повинна бути попередньо вимитою);
  • для паперу: друковані видання, паперові упаковки тощо.
  • для скла і металу: скляна і металева тара (алюмінієві, металеві банки та скляні пляшки). Умова та ж, що і до пластику – чиста тара.

“Екологічність також підтримуємо тим, що використовуємо багаторазову тару для миючих засобів, туалетний папір, який швидко розчиняється, екологічну побутову хімію”, – каже Альона Лапенко.

Коучі з “України без сміття” допомагали впроваджувати просвітницьку роботу серед гостей хостелу і персоналу. Також проводять тренінги раз на півроку.   

Але санкцій для гостей, які ігнорують нові правила, не передбачено – для них виділений “загальний” бак для сміття.

Столиця не пристосована до сортування відходів

У Києві майже немає служб, які погодяться доставити ваше сміття до сміттєсортувальної станції. Із цим зіштовхнулась команда хостелу, коли виявилось, що відсортованого сміття зібралось уже багацько, а забрати його нікому.  

Читайте також: Замість гаражів і сміття у Києві з’явився новий сквер з міні-бібліотекою

У якийсь момент обдзвону працівники уже самі перепитували мене: “А, ви з DREAM Hostels? Нам уже наші колеги про вас розповідали. Ні, ми не займаємось вивезенням сміття”. І ще одна проблема – часто люди викидають стороннє сміття в баки, не звертаючи уваги, для якого виду відходів вони призначені”, – розповідає Альона.

Виявляється, у Києві практично немає підприємств, які займаються транспортуванням уже відсортованих відходів. У хостелі насилу знайшли одну фірму, із якою тепер співпрацюють.

Після дзвінків до десятка підприємств виявилось, що у Києві єдина фірма займається вивезенням вторсировини на точки прийому і задоволення це не з дешевих.

“Одне вивезення сміття вам коштуватиме 650 гривень. Якщо завеликий обсяг – будуть просити більше. Але цікаво, що працівники “Центру управління відходами” за потреби на своїй станції досортовують сміття за видами пластику”.

Мешканцям Києва, які займаються роздільним збором відходів у себе вдома, Альона радить об’єднуватись у групи, аби зробити більш доступною цю нешедеву послугу вивезення вторсировини.  

Нащо бізнесу сортування?

Офіси ще намагаються сортувати, а ось готельні бізнеси цим ніколи не займалися. Частково тому “Україні без сміття” стало цікаво попрацювати з відносно новою для них сферою – адже потрібно проникнути не тільки у квартири людей, а й у бізнеси теж.

Читайте також: На Прикарпатті прибрали від сміття маршрут до каскаду водоспадів

“Туризм – також джерело великих забруднень і продукує дуже багато відходів. Раді ініціативи DREAM Hostels, адже важливо налагодити сортування і переробку відходів не тільки вдома, але у всіх місцях, де люди продукують сміття”, – розповіла засновниця проекту “Україна без сміття” Євгенія Аратовська.

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі