Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як світові лідери підтримали Україну після зустрічі Зеленського і Трампа

Опубліковано

28 лютого у Білому домі зустрілися президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп. Після суперечки між лідерами та дострокового закінчення візиту Зеленського до США понад 30 світових лідерів публічно висловили свою підтримку президентові Україні, нашій державі та українцям.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн написала:

Одним з перших нашу країну підтримав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск: «Дорогі українські друзі, ви не самі»:

Президент Франції Емануель Макрон наголосив на тому, що росія є агресором, а Україна потерпає від цього:

«Три роки тому ми всі мали рацію, допомагаючи Україні та запроваджуючи санкції проти Росії, і ми маємо продовжувати це робити. Ми — це американці, європейці, канадці, японці та багато інших. Дякую всім, хто допомагав і продовжує допомагати. І повага тим, хто з самого початку бореться. Тому що вони борються за свою гідність, незалежність, за своїх дітей і за безпеку Європи».

Україну також підтримала президентка Молдови Майя Санду, написавши, що істина проста: росія напала на Україну, саме росія — агресор. Вона заявила, що її країна стоїть на боці України.

Свою підтримку висловив і федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер:

«Понад три роки український народ мужньо боронить свою державу від російського агресора. Я особисто побував у зоні бойових дій і на власні очі переконався, наскільки великими були ці жертви. Ми всі хочемо, щоб ця війна нарешті закінчилася. Росія є агресором, тому Європа підтримує зусилля України щодо досягнення справедливого та міцного миру!».

Президент Чехії Петр Павел заявив, що зараз настав час для Європи активізувати свої зусилля. «Ми стоїмо з Україною, як ніколи», — написав він.

«Словенія підтримує принципи та повагу до міжнародного права та міжнародних відносин. Те, що ми сьогодні побачили в Овальному кабінеті, підриває ці цінності та основи дипломатії. Ми твердо підтримуємо суверенітет України. Повторюємо, Росія є агресором. Вкрай важливо, щоб ми плекали та захищали демократичні ідеали, гарантуючи, що вони відображені в наших діях та взаємодії на глобальній арені. Настав час для Європи взяти на себе лідерство на шляху до миру в Україні. З повагою до міжнародного права, Статуту ООН, чесності та понад усе — порядності»‚ наголосила президентка Словенії Наташа Пірц Мусар

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович написав:

«Хорватія на власному досвіді знає, що лише справедливий мир може тривати. Уряд Хорватії твердо переконаний, що Україні потрібен такий мир — мир, який означає суверенітет, територіальну цілісність і безпечну Європу».

Підтримку висловив і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він нагадав, що росія незаконно та безпідставно вторглася в Україну.

«Ось уже три роки українці борються мужньо та стійко. Їхня боротьба за демократію, свободу та суверенітет є важливою для всіх нас. Канада продовжуватиме підтримувати Україну та українців у досягненні справедливого та тривалого миру».

«Ми підтримуємо Україну та український народ у їхній історичній боротьбі за захист від неспровокованої російської агресії. Їхня боротьба — наша боротьба. Коли ми об’єднані, ми сильні»‚ — написав прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер.

До серії заяв світових лідерів приєдналися і політики з Нової Зеландії та Австралії.

«Нова Зеландія непохитно підтримує Україну, яка захищається у війні, розв’язаній Росією. Вона відстоює не лише оборону гордої, демократичної та суверенної нації, але й захист міжнародного права»‚ зазначив прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон

«Протягом трьох років Австралія з гордістю підтримує хоробрий народ України в його боротьбі за захист свого суверенітету проти жорстокості російської агресії та на підтримку міжнародного права. Австралія підтримує Україну», написав прем’єр-міністр цієї країни Ентоні Албанізі.

Свої слова підтримки висловили також і лідери Німеччини, Латвії, Естонії, Румунії, Ірландії, Норвегії, Нідерландів, Фінляндії та інших країн.

На своїй сторінці в соцмережі Х Володимир Зеленський відповів усім політикам та подякував їм за підтримку.

Нагадаємо, що партнери надають Україні понад 10 мільярдів євро допомоги.

Також ми писали, що Європейський Союз виділяє 3,5 мільярда євро для України.

Фото обкладинки: ютуб-канал Білого дому

Суспільство

Завірусили добро: як один пост зробив троянди дідуся з Тернополя популярними по всій Україні

Опубліковано

Дорогою на роботу в Тернополі СММниця Оля кілька разів зустрічала дідуся, який продає саморобні дерев’яні троянди — по 35 гривень за одну. 

Попри низьку ціну, торгівля просувалася повільно. Тоді дівчина вирішила розповісти в Threads про квіти, які придбала собі та подружкам. Завдяки її допису троянди з деревини почали замовляти жителі різних міст України. 

«Вічні» квіти з Тернопільщини

63-річний Олександр живе в селі Горинка на Тернопільщині, де має худобу та город. Вільний від господарства час чоловік береже для хобі — створює квіти з деревини. Олександр пригадує, що цю техніку освоїв багато років тому для панно, а з часом удосконалив методи обробки матеріалу й почав робити об’ємні троянди в натуральну величину. 

Навесні майстер їздить за 50 кілометрів в обласний центр продавати свої вироби. Квиток до Тернополя коштує близько ста гривень, тому таких виїздів небагато. Раніше Олександр продавав квіти по 35 — говорить, що ціну ставив символічну й не рахував собівартість. 

Фото користувачки Олени в Threads

Допис про майстра з Торговиці

Оля працює в тернопільській СММ-агенції, де пише сценарії до відео й тексти, що піднімають продажі товарів. Дорогою на роботу дівчина не раз бачила на Торговиці дідуся з виробами, які той згортав і віз додому. 

Напередодні 8 березня Оля купила в майстра сім троянд і роздала їх дівчатам на роботі, у той же день написала про це в Threads. Інші користувачі почали поширювати публікацію та просили надіслати квіти «Новою поштою». Наразі під дописом майже 500 коментарів від замовників зі Львова, Києва, Житомира та інших міст України. 

«Ці троянди чимось нагадали мені дитинство. У нас вдома теж стояли дерев’яні квіти на підвіконні. Років десять їх ніхто й ніколи не зрушував з місця, тільки мама десь раз на рік бризкала букет лаком для волосся, аби блищав. Я думаю, людям теж відгукнулися ці вироби з дитинства, ну і, звичайно ж, вони захотіли підтримати пана Олександра», — ділиться Оля.

Після такої реакції дівчина попросила контакти майстра, аби замовники дзвонили безпосередньо йому. Чоловік має кнопковий телефон і зізнається, що точно б не займався просуванням своїх виробів в інтернеті. Олександр не виробляє квіти у великих масштабах, бо процес може тривати тижнями. 

Хобі не для бізнесу

Створення троянди з деревини — це вимочування фанери, вирізання пелюсток, підготовка стебла, скручування та розфарбовування. 

Усе це Олександр робить переважно взимку, коли має менше роботи по господарству. Чоловік не очікував такої кількості коментарів і замовлень з інших міст — для зв’язку він залишив контакт своєї доньки Оксани. Вона розповіла, що з початку березня вже продали близько 60 троянд — а це майже всі запаси, які її батько вирізав протягом пів року. 

Пізніше про Олександра також розповіла користувачка тіктоку Олена. Вона допомогла йому відправити партію квітів «Новою поштою». Її відео на момент публікації набрало понад 3,7 млн переглядів.

@olhor.ua

Одна моя покупка квітів ручної роботи привела до несподіваної та крутої реклами майстра з виготовлення дерев'яних троянд 🌹

♬ оригінальний звук – OLHOR

«Я ніколи не робив на замовлення, бо знав, що не можу продати більше, ніж виробляю. Донька розповіла мені, що переглядів багато. Це потрібно дякувати Олені та Олі за те, що вони так поставилися», — говорить Олександр.

Люди в коментарях дивувалися, що дерев’яні троянди коштують дешевше за живі квіти, які швидко зів’януть. Попри те, що Олена та потенційні замовники пропонували більші гроші, майстер відмовився піднімати ціну вище ніж 80 гривень за квітку — свій вибір пояснює тим, що не планує перетворювати хобі на бізнес і поки нових замовлень не приймає.

Читати далі

Суспільство

У Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро

Опубліковано

Під час будівництва метро на Виноградар у Києві фахівці зводять перший в Україні дворівневий тунель.

Про це повідомив директор з промислового та підземного будівництва Акім Хохлов в етері телеканалу «Київ 24».

Перебіг будівництва

Будівельники зводять одразу два рівні з відставанням 50 метрів. Наразі фахівці зробили понад 200 метрів тунелю.

Нижній тунель використовуватимуть для потягів від Києва до Виноградаря, верхній — у зворотному напрямку.

Також на ділянці облаштують спеціальні матеріали для звукоізоляції, позаяк тунель проходить у густонаселеному районі. Це рішення дозволить поглинати майже весь шум від потягів, а місцеві жителі не відчуватимуть сильних підземних коливань.

Читайте також: Куди піти в Києві цього тижня: лекції, фестивалі та зустрічі, які шкода пропускати

Метро на Виноградар зсередини.

🚝😱Метро на Виноградар зсередини: як працюватиме дворівневий тунель? Роблять одразу два рівні з відставанням у 50 метрів. Нижній тунель буде для потяга від міста до Виноградаря, другий (верхній) — навпаки, пояснює Акім Хохлов, директор з промислового та підземного будівництва. 🔕Хохлов зазначає, що в тунелі встановлюють матеріали для звукоізоляції, які поглинатимуть майже весь шум від потягів. Мешканці навіть не відчуватимуть сильних підземних коливань. Наразі зроблено вже більш як 200 метрів тунелю, додає він.

Опубліковано Телеканал Київ24 Середа, 12 березня 2025 р.

Раніше ми писали, що на будівництві метро у Києві закладають котлован станції «Мостицька» (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Autostrada

Читати далі

Суспільство

Український архітектурний проєкт уперше здобув відзнаку від Architecture Press Release (ФОТО)

Опубліковано

Проєкт Успенської площі в Дніпрі, який розробила команда архітекторів Дмитра Воліка та Ксенії Донецької, отримав престижну нагороду Urban Design & Architecture Design Awards 2025. Премію організовує один із провідних представників архітектурної преси Architecture Press Release.

Про це повідомив засновник світлотехнічної компанії Expolight Микола Каблука, який працював над втіленням проєкту.

Проєкт площі уперше отримав цю нагороду для України. Для реалізації задуму долучилися компанії АКАМ, Expolight та KOMPAN.

«Успенська площа — один з наших улюбленіших об’єктів у рідному Дніпрі, яким ми дуже пишаємось. Завжди повторюю, що такого рівня благоустрою дійсно немає ні в Нью-Йорку, ні в Лондоні. І тут втілене дійсно супер-топове світло та унікальні рішення, які не робить ніхто у світі, наприклад, світильник з каустичним ефектом на опорі», — написав Микола Каблука.

Читайте також: Пішохідний бульвар у Дніпрі ввійшов до світової збірки найкращих проєктів (ФОТО)

Він зазначив, що структура площі нагадує переплетення ниток, і для розкриття цієї ідеї використали рішення зі світлом. Коли людина заходить на площу, датчики руху активують світло, яке супроводжує її та реагує на кожен крок. Микола Каблука пояснив, що це символізує взаємодію людини з містом та її вплив на простір.

Також проєкт вийшов у фінал ArchDaily 2025 Building of the Year Awards та став одним із п’яти фіналістів.

Нагадаємо, що українська студія здобула премію від ArchDaily за найкращий дизайн крамниці в Одесі (ФОТО).

Фото: Андрій Авдієнко, Євген Савченко та Олег Мельников

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес5 днів тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...

Суспільство6 днів тому

Вибрали не здаватися: ветеран, що втратив обидві руки, разом з дружиною відкрив заклад у Львові

«Не знаю, яким дивом він вижив», — говорить дружина ветерана Анна Петченко. Сергій пройшов тяжкі...

Суспільство2 тижні тому

Іскра Сари: американка під час війни переїхала в Україну, аби допомагати дітям

Коли ця дівчина говорить про Україну та свою роботу, її очі горять. У неї немає...