Суспільство
Як проєктувальники багатоповерхівок роблять бронежилети для захисників (ВІДЕО)
Архітектори Олександр та Анатолій почали власноруч робити бронежилети для захисників. Завдяки цьому їхні бронежилети не гірші, ніж закордонні аналоги, але набагато дешевші! А міць і практичність перевірена бійцями полку «Азов». Про героїв війни, роботу яких непомітно, розповідає ШоТам.
Ці хлопці відклали мирний бізнес, щоб забезпечити захисників якісною бронею. А тестували якість їхніх бронежилетів бійці «Азову»!
Олександр та Анатолій — архітектори й проєктувальники будинків. У столиці не одна багатоповерхівка була створена за їхніми проєктами.
«Спорткомплекс біля нього прибудований — це готель на 130 номерів. У ньому ж ресторан», — Олександр Шмоняк, співзасновник фонду «Україна в броні»
Однак після 24 лютого вирішили, що можуть допомагати Україні більше. Хлопці заснували фонд «Україна в броні» та зібрали перші пожертви на бронежилети.
«Зібрали певну кількість грошей, закупили метал, виготовили. Власноруч розвезли по передовій. Тому що це було ще коли біля Києва стояли (окупанти)», — Анатолій Акулов, директор фонду «Україна в броні».
Матеріали закуповували гуртом, аби дешевше захистити більше воїнів. Тоді як куплений за кордоном бронежилет коштує до $1000, хлопці роблять такий за 150.
Допомагали у випробуванні броні друзі-азовці. І якщо перші бронежилети важили 14 кг, то, не втративши міцності, тепер вони полегшали до 8 кг.
Читайте також: Ми боремося за речі, які не мають національних кордонів
І при цьому плити, які використовують хлопці, витримують навіть бронебійні кулі. Себе Олександр та Анатолій забезпечують заощадженнями з архітекторських проєктів.
А кошти з пожертв ідуть суто на потреби військових. З часом «Україна в броні» розширила виробництво.
«Виробництво бронежилетів, плитоносок, виробництво РПСів і всіх необхідних підсумків. Це виробництво ліжок, які ми надаємо для медичних установ. Це виробництво багі, це виробництво дронів. А також ми допомагаємо гуманітарними вантажами», — Анатолій Акулов, директор фонду «Україна в броні».
А в коробки з амуніцією додають посилений захист: дитячі малюнки з побажаннями.
Нагадаємо, вінницькі волонтери налагодили виробництво «Градів» на пікапах.
Також ШоТам розповідав, як двоє братів поставили бізнес на паузу, щоб допомагати ЗСУ.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі