Суспільство
Як підтримка однієї жінки на фронті переросла у найбільший фонд допомоги захисницям (ВІДЕО)
Вони просто хотіли допомогти його сестрі, яка пішла на фронт. Але це перетворилося на найбільший фонд допомоги українським захисницям.
Ксенія та Андрій — співзасновники ГО «Землячки», що опікується 7 000 жінок, які воюють за Україну.
Про їхню історію розповідає ШоТам.
«Наша головна мета — ми забезпечуємо захисниць на передовій. Тобто ми закриваємо індивідуальні запити від жінок, які вирішили стати на захист України», — Ксенія Драганюк, співзасновниця ГО «Землячки».
Коли почалася велика війна, сестра Андрія Настя добровільно стала на захист країни. Тож Андрій разом із дружиною почав активно допомагати не лише Насті, а й іншим захисницям.
Вони були вражені кількістю жінок, які за власним бажанням стали до лав ЗСУ.
«Побачивши цей феномен такої кількості жінок, які почали приєднуватися добровільно до захисту країни, народилася ідея розповідати… про всіх не розкажеш, але хоча б про якусь частину», — Андрій Колесник, співзасновник ГО «Землячки».
«Проєкт «Землячки. Український фронт» був створений, аби розповідати про жінок, які боронять Україну у війні, і потім ми вже стали допомагати жінкам, які боронять Україну у війні», — Ксенія Драганюк, співзасновниця ГО «Землячки».
Вони створили сторінку в соцмережах. І зібрали активну авдиторію, готову до дій. Почали оголошувати збори. І за перший місяць закрили 40 запитів від захисниць. Тепер 40 запитів — це вже щоденна цифра. І тепер «Землячки» можуть дістати будь-що.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Так з початком великої війни «Землячки» закрили нішу, на яку тоді ніхто не звертав уваги. І вже індивідуально допомогли понад 7 000 жінок на фронті.
«7,5 тисяч індивідуальних запитів, але буває таке, що в запиті 2 чи 3 захисниці. Один раз ми відправили один запит, там була 91 захисниця!», — Ксенія Драганюк, співзасновниця ГО «Землячки».
Окремим болем для «Землячок» була військова форма для жінок. Донедавна її просто не існувало.
«Коли на тобі форма великого розміру, ти можеш перечепитися, коли біжиш або на танк, або від танка, або наступаєш», — Ксенія Драганюк, співзасновниця ГО «Землячки».
Тому їхня команда налагодила ціле виробництво за допомогою харківської майстерні. І сьогодні вже масово шиють зручну сезонну форму для захисниць.
«Сім’єю стали люди, які постійно нам допомагають. Ті самі “Землячки” стали частиною моєї сім’ї», — Марі, військовослужбовиця.
Фінансово «Землячок» підтримують благодійники та звичайні небайдужі українці. Ви теж можете приєднатися до підтримки захисниць, задонативши «Землячкам».
«Все більше ми говоримо про потреби жінок в армії, все більше ми їх ефективно закриваємо. Тому ми на правильному шляху, все буде добре, переможемо, і все взагалі буде ідеально!», — Ксенія Драганюк, співзасновниця ГО «Землячки».
Нагадаємо, перша жінка-військовослужбовиця пройшла Q-курс ССО України.
Також Міноборони офіційно поставило літню форму для жінок-військових на забезпечення.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі