

Суспільство
Як підприємцю шукати персонал: 5 головних кроків
Будь-якому бізнесмену зазвичай необхідні співробітники. Їх пошук і співбесіду доводиться проводити самостійно. Як не помилитися під час такого непростого процесу, як підбір персоналу
Якщо у великих корпораціях пошуком і підбором персоналу фахівців займаються HR-департаменти, то засновнику бізнесу доводиться вирішувати це питання самостійно. Але з чого почати? І як відбирати першого в своєму житті підлеглого? Про це ШоТам розповів досвідчений HR-експерт Тетяна Пашкіна.
Крок 1. Зрозуміти, який фахівець потрібен
Перед тим, як розміщувати повідомлення про вакансії про підбір персоналу, варто критично оцінити перелік робіт, які необхідно виконувати не тільки зараз, але і через півроку-рік. Можливо, зараз підприємцю потрібен бухгалтер, але не на повний робочий день, а на два-три години на тиждень. Потім потрібно подумати про те, якими якостями повинен володіти претендент. Наприклад, якщо підприємцю необхідний бухгалтер чи економіст, то перевагу краще віддати педантичному співробітнику. Менеджер з продажу, навпаки, повинен легко знаходити спільну мову з потенційними клієнтами. Якщо заздалегідь прописати якості майбутніх співробітників, то це допоможе простіше зробити вибір.
Крок 2. Розмістити інформацію про пошуки співробітника
Є кілька варіантів, як зробити підбір персоналу ефективним. Повідомлення про наявність вакансії можна розмістити в базі Центру зайнятості. Також повідомлення можна опублікувати на спеціалізованих сайтах з пошуку роботи, але за співпрацю з ними необхідно платити. Наприклад, найдешевший пакет – можливість розмістити вакансії на місяць і отримати щоденний доступ до 10 резюме коштує близько 400 грн на місяць.
Читайте також: “Шато Чизай” інвестує 2 млн доларів у виробництво бренді
Отримавши резюме, важливо звернути увагу на досвід потенційного працівника. Наприклад, якщо фахівець все життя працював у великих корпораціях, то він нічого не розуміє про роботу малого бізнесу. Якщо завдань небагато, то віддати перевагу краще фахівцю, який шукає роботу на півдня. Цю можливість краще прописати в вакансії про пошук персоналу.
Крок 3. Підготуватися до співбесіди
У підприємця-початківця, як правило, немає менеджера з персоналу, можливість платити за проведення тестів та ін. Сподіватися на те, що здобувач проявить свої вміння і характер під час першої зустрічі не варто. «Перше враження» працює не завжди. Існує велика кількість «професійних співробітників», які вже давно навчилися обходити гострі питання HR-фахівців. Що вже говорити про початківців підприємців, які беруть своїх перших підлеглих на роботу і ще не встигли «набити руку».
До співбесіди потрібно готуватися не тільки здобувачеві, але і роботодавцю. Якщо, наприклад, потрібен бухгалтер або IT-фахівець, то краще попросити знайомих підготувати для них тести. За їх результатами буде зрозуміло, чи розбирається претендент на місце в своїй справі. Щоб перевірити риси характеру майбутнього співробітника не потрібно витрачати гроші на дорогі іноземні тести. Можна їх скласти самостійно. Наприклад, якщо від фахівця потрібна постійна концентрація уваги, можна будь-який текст написати дрібним шрифтом і попросити претендента закреслити всі букви «я». І спостерігати за процесом.
Крок 4. Як проводити співбесіду
Почати зустріч краще зі знайомства: підприємцю варто розповісти про свій бізнес, свої цілі і амбіції. І подивитися на реакцію. Можливо, претендентові не сподобається займатися конкретним напрямом бізнесу і він відразу ж про це скаже.
І, навпаки, зацікавитися пропозицією можуть і висококласні фахівці. Якщо вони готові братися за проєкт і гарантувати результат, то крім заробітної плати їм можна запропонувати невелику частку в бізнесі.
Це – хороша мотивація для нового співробітника і партнера працювати більше заради спільної справи. Як зрозуміти, яку зарплату потрібно запропонувати фахівцеві? Її розмір залежить від того, який прибуток отримує підприємець і скільки готовий направляти на розвиток свого проєкту. Крім цього, варто враховувати і ринкову ситуацію. Для цього потрібно проаналізувати пропозиції конкурентів і переглянути огляди ринку праці, які публікують на профільних сайтах. Як правило, в них вказують розмір середньої заробітної плати для кожної категорії фахівців.
Крок 5. Підібрати спеціальні умови
Але більшість співробітників звертають увагу не тільки на розмір заробітної плати, а й на співвідношення витрачених зусиль і винагороди. Середня зарплата того ж бухгалтера становить 20 тис. грн на місяць, але якщо потрібно працювати по три години на день, то здобувачеві можна запропонувати і 10 тис. грн на місяць. На перший погляд здається, що знайти працівника на таку суму неможливо. Але така робота може зацікавити маму з маленькою дитиною, якій іноді необхідно буде працювати віддалено.
Читайте також: Шестеро українців потрапили до складу Міжнародної академії астронавтики
Претендентів може приваблювати і близькість до місця проживання, можливість брати відгули в будь-який час або навіть цікавість завдань. Тому фахівці кадрових агентств радять відразу подумати над «сильними сторонами» своєї пропозиції. Співробітник може погодитися працювати за меншу винагороду, наприклад, за умови, що йому дозволять йти з роботи по п’ятницях на годину раніше. Щоб зацікавити фахівця, варто уточнити у нього, які вимоги до роботи для нього є вирішальними. Невелика компанія може запропонувати більш гнучкі умови праці, які неможливо отримати при виході на роботу у великій компанії.

Суспільство

Вийшов офіційний трейлер фільму-призера Венеційського кінофестивалю – драми «Погані дороги».
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно України.
Картина, що є повнометражним режисерським дебютом відомої драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, вийде у широкий кінотеатральний прокат 1 квітня 2021 року.
Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Світова прем’єра драми «Погані дороги» відбулася у програмі «Тиждень критики» Венеційського кінофестивалю у 2020 році, де вона була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як «Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі».

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».
Усі фото: usfa.gov.ua.
Суспільство

В Україні відкривається Sony Centre – саме так називаються фірмові крамниці Sony у всьому світі.
Про це пише На часі з посиланням на повідомлення на офіційній сторінці компанії у фейсбуці.
Зазначається, що перший магазин Sony відкриється у п’ятницю, 26 лютого, у столичному ТРЦ Blockbuster Mall за адресою проспект Степана Бандери, 36 (найближча станція метро — Почайна). Також доступне замовлення онлайн та доставлення по Україні.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Відзначається, що з огляду на інформацію на сайті, оператором магазину стане ТОВ «НРП» — тобто, мережа магазинів електроніки MOYO.
Що там буде?
У магазині розташуються фірмові зони для тестування навушників, аудіосистем та телевізорів Bravia. Також обіцяють, що згодом з’явиться повноцінний стенд із можливістю пограти на PlayStation 5.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нині на стенді представлений асортимент аксесуарів та ігор для PlayStation.
Знижки
З дня відкриття і до 8 березня всім відвідувачам магазину пропонують знижки. Зокрема:
- При покупці однієї пари навушників, отримаєте знижку 50% на другу;
- Приходьте в магазин з камерою Sony і отримаєте знижку 15% на об’єктив.
Нагадаємо, Українці створили сканер продуктів на наявність шкідливих домішок.
Головне фото: nachasi.com.
Суспільство

У столиці відбулася офіційна презентація повного академічного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14-ти томах.
Про це пише Укрінформ.
14-томник – перше нецензуроване видання. Видання надруковано накладом 1500 примірників, які будуть безкоштовно передані в публічні та спеціальні бібліотеки, наукові центри.

Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Книги поділено за кількома тематичними та жанровими блоками:
- Драматургія (1–4 томи);
- Поезія та ліро-епічні поеми (5 том);
- Художня проза (6 том);
- Літературна критика та публіцистика (7 том);
- Переклади (8 том);
- Записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том);
- “Стародавня історія східних народів” та конспекти, виписки, нотатки (10 том);
- Листування (11–14 томи).
Письменниця Оксана Забужко привітала українців із «декомунізацією Лесі Українки». Так, Забужко зауважила, що останнє видання творів Українки, 12-томник, було надруковано в Радянському Союзі (1975 р. – ред.), отже, піддавалося комуністичній пропаганді та цензурі.

«Нарешті через багато років здійснена декомунізація Лесі Українки. 12-томник, виданий у 70-х роках минулого століття більше недійсний. Ми закрили цей гештальт», – сказала Забужко.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили інтерактивну мапу місцями Лесі Українки.
Головне фото: ukrinform.ua.