Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
підбір персоналу підбір персоналу

Суспільство

Як підприємцю шукати персонал: 5 головних кроків

Опубліковано

Будь-якому бізнесмену зазвичай необхідні співробітники. Їх пошук і співбесіду доводиться проводити самостійно. Як не помилитися під час такого непростого процесу, як підбір персоналу

Якщо у великих корпораціях пошуком і підбором персоналу фахівців займаються HR-департаменти, то засновнику бізнесу доводиться вирішувати це питання самостійно. Але з чого почати? І як відбирати першого в своєму житті підлеглого? Про це ШоТам розповів досвідчений HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Крок 1. Зрозуміти, який фахівець потрібен

Перед тим, як розміщувати повідомлення про вакансії про підбір персоналу, варто критично оцінити перелік робіт, які необхідно виконувати не тільки зараз, але і через півроку-рік. Можливо, зараз підприємцю потрібен бухгалтер, але не на повний робочий день, а на два-три години на тиждень. Потім потрібно подумати про те, якими якостями повинен володіти претендент. Наприклад, якщо підприємцю необхідний бухгалтер чи економіст, то перевагу краще віддати педантичному співробітнику. Менеджер з продажу, навпаки, повинен легко знаходити спільну мову з потенційними клієнтами. Якщо заздалегідь прописати якості майбутніх співробітників, то це допоможе простіше зробити вибір.

Крок 2. Розмістити інформацію про пошуки співробітника

Є кілька варіантів, як зробити підбір персоналу ефективним. Повідомлення про наявність вакансії можна розмістити в базі Центру зайнятості. Також повідомлення можна опублікувати на спеціалізованих сайтах з пошуку роботи, але за співпрацю з ними необхідно платити. Наприклад, найдешевший пакет – можливість розмістити вакансії на місяць і отримати щоденний доступ до 10 резюме коштує близько 400 грн на місяць.

Читайте також: “Шато Чизай” інвестує 2 млн доларів у виробництво бренді

Отримавши резюме, важливо звернути увагу на досвід потенційного працівника. Наприклад, якщо фахівець все життя працював у великих корпораціях, то він нічого не розуміє про роботу малого бізнесу. Якщо завдань небагато, то віддати перевагу краще фахівцю, який шукає роботу на півдня. Цю можливість краще прописати в вакансії про пошук персоналу.

Крок 3. Підготуватися до співбесіди

У підприємця-початківця, як правило, немає менеджера з персоналу, можливість платити за проведення тестів та ін. Сподіватися на те, що здобувач проявить свої вміння і характер під час першої зустрічі не варто. «Перше враження» працює не завжди. Існує велика кількість «професійних співробітників», які вже давно навчилися обходити гострі питання HR-фахівців. Що вже говорити про початківців підприємців, які беруть своїх перших підлеглих на роботу і ще не встигли «набити руку».

До співбесіди потрібно готуватися не тільки здобувачеві, але і роботодавцю. Якщо, наприклад, потрібен бухгалтер або IT-фахівець, то краще попросити знайомих підготувати для них тести. За їх результатами буде зрозуміло, чи розбирається претендент на місце в своїй справі. Щоб перевірити риси характеру майбутнього співробітника не потрібно витрачати гроші на дорогі іноземні тести. Можна їх скласти самостійно. Наприклад, якщо від фахівця потрібна постійна концентрація уваги,  можна будь-який текст написати дрібним шрифтом і попросити претендента закреслити всі букви «я». І спостерігати за процесом.

Крок 4. Як проводити співбесіду

Почати зустріч краще зі знайомства: підприємцю варто розповісти про свій бізнес, свої цілі і амбіції. І подивитися на реакцію. Можливо, претендентові не сподобається займатися конкретним напрямом бізнесу і він відразу ж про це скаже.

І, навпаки, зацікавитися пропозицією можуть і висококласні фахівці. Якщо вони готові братися за проєкт і гарантувати результат, то крім заробітної плати їм можна запропонувати невелику частку в бізнесі.

Це – хороша мотивація для нового співробітника і партнера працювати більше заради спільної справи. Як зрозуміти, яку зарплату потрібно запропонувати фахівцеві? Її розмір залежить від того, який прибуток отримує підприємець і скільки готовий направляти на розвиток свого проєкту. Крім цього, варто враховувати і ринкову ситуацію. Для цього потрібно проаналізувати пропозиції конкурентів і переглянути огляди ринку праці, які публікують на профільних сайтах. Як правило, в них вказують розмір середньої заробітної плати для кожної категорії фахівців.

Крок 5. Підібрати спеціальні умови

Але більшість співробітників звертають увагу не тільки на розмір заробітної плати, а й на співвідношення витрачених зусиль і винагороди. Середня зарплата того ж бухгалтера становить 20 тис. грн на місяць, але якщо потрібно працювати по три години на день, то здобувачеві можна запропонувати і 10 тис. грн на місяць. На перший погляд здається, що знайти працівника на таку суму неможливо. Але така робота може зацікавити маму з маленькою дитиною, якій іноді необхідно буде працювати віддалено.

Читайте також: Шестеро українців потрапили до складу Міжнародної академії астронавтики

Претендентів може приваблювати і близькість до місця проживання, можливість брати відгули в будь-який час або навіть цікавість завдань. Тому фахівці кадрових агентств радять відразу подумати над «сильними сторонами» своєї пропозиції. Співробітник може погодитися працювати за меншу винагороду, наприклад, за умови, що йому дозволять йти з роботи по п’ятницях на годину раніше. Щоб зацікавити фахівця, варто уточнити у нього, які вимоги до роботи для нього є вирішальними. Невелика компанія може запропонувати більш гнучкі умови праці, які неможливо отримати при виході на роботу у великій компанії.

Суспільство

Уперше в історії України: «Мед мінних полів» здобув «золото» фестивалю «Каннські леви»

Опубліковано

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.

Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.

«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.

Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Про фестиваль

Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.

Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги

Читати далі

Суспільство

Рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО)

Опубліковано

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.

Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.

Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).

На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.

Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини

Читати далі

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі