Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підприємець з Миколаївщини заснував успішний “холодний” бізнес

Опубліковано

Підприємство «ТАФ СЕРВІС», що базується неподалік Миколаєва, має в асортименті 800 тонн заморожених ягід, фруктів та овочів у сезон, а ще різноманітні мікси на будь-який смак. У його холодильниках є все, що можна заморозити. А ягідну та плодоовочеву сировину купує по всій Україні: дикороси в західній частині країни, суницю-малину – в центральній, вишні-персики-абрикоси – з Миколаївської та інших південних областей, гриби – з херсонських лісів, модний аспарагус – з херсонських полів. Про це розповідається на сайті uhbdp.org.

Основні споживачі – великі трейдери, кафе та ресторани України. У період карантину, коли HoReCa призупинила замовлення, «ТАФ СЕРВІС» переключився на онлайн-продажі кінцевому споживачу, благо, база для цього була: сайт, акаунти в соціальних мережах: @Інтернет-магазин заморожених продуктів та @yagidkainua.

За п’ять тижнів карантину через власні Інтернет-ресурси вдалося реалізувати близько 6 тисяч упаковок продукції. Онлайн-продажі збільшилися в 10 разів, звичайно, в порівнянні з офлайн-продажами – це крапля в морі, але цікавий сам досвід роботи безпосередньо з кінцевим споживачем.

Як все починалось

«ТАФ СЕРВІС» – за першими трьома літерами «ховається» Татарінов Олександр Федорович, він власник і директор компанії. Починав колись із заготівлі ягід, фруктів для великих переробних підприємств: купував у дрібних, агрегував партію, привозив на «Сандору», інші підприємства переробної промисловості.

Трансформація в холодний бізнес – справа випадку. Партнери попросили допомогти з реалізацією замороженої вишні. Олександр орендував на час холодильник, ягоди успішно розпродали компаніям, які співпрацюють з пекарнями – це вже разом з дружиною Юлією, яку залучив на допомогу. Так, «ТАФ СЕРВІС» став сімейним бізнесом, який створює продукцію з доданою вартістю.

Підприємство почали будувати в 2016-м і за 4 роки основні процеси досить впевнено налагодили. Сьогодні в асортименті «ТАФ СЕРВІС» 75 найменувань. Напрацьовували поступово. Починали з заморозки вишні, а за нею пішла суниця садова, чорна смородина, малина, обліпиха, ожина, журавлина. Так поступово дійшли до заморожених манго, ананаса, маракуйя з насінням і без – на вибір.

Як прийшли популярність і попит

Суміш овочів з гарячою назвою “Мексиканська” стала відома вітчизняному покупцеві завдяки бренду «Bonduelle», це найпопулярніший овочевий мікс у світі. 

“Нещодавно додали такі позиції, як заморожені деруни, заморожене картопляне пюре – лінійка для ледачих”, – посміхається Олександр.

Традиційно найпопулярніші позиції – це вишня, чорна смородина, суниця садова, малина. В овочевій групі – броколі, кукурудза, квасоля стручкова. Кілька років тому заморозили серйозний обсяг абрикосів і наполегливо пропонували місцевим кулінарам і рестораторам.

«ТАФ СЕРВІС» зайняв своє місце і на Інтернет-ринку. Торгова марка, сайт зі зручним інтерфейсом, спілкування з потенційними клієнтами в соціальних мережах, просування продукції через власні акаунти та блогерів, невеликі інвестиції в Інтернет-рекламу – всі ці кроки дозволили підприємству продемонструвати переваги своєї продукції широкому колу споживачів.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: