Реформи
Як новітні технології зробили “розумним” містечко на Київщині
У Немішаєві на Київщині колорадського жука шукають дрони. Вуличні ліхтарі вмикаються зі смартфона, а в транспорті пільговики користуються е-квитком. На ньому заощадили вже 290 000 гривень.
Все це придумав молодий селищний голова. Сергій Замідра вирішив перетворити Немішаєве на смарт-містечко.
Чоловік вчився у Німеччині, Норвегії та Туреччині, але повернувся до рідного селища.
“Дуже важко було спочатку – чиновники нові механізми роботи не розуміли”, – пригадує Сергій Замідра.
Читайте також: Троє друзів перетворюють маленьку Звенигородку на ІТ-місто
Він викинув усі папірці з сільради – тепер все на планшетах. А його роботу назвали найкращою практикою місцевого самоврядування 2018 року. Сергій мріє, аби кожне містечко у країні стало смарт-містечком!
Коментарі
Реформи
Ще одна країна затвердила безвіз для українців

У п’ятницю, 15 лютого, почав діяти безвізовий режим між Україною та Уругваєм.
Про це повідомила прес-служба Посольства України в Аргентині (в Уругваї поки що немає нашого диппредставництва, українці в цій країні в разі необхідності мають звертатися до аргентинського посольства).
“Дозволений громадянам України термін перебування без візи на території Уругваю становитиме 90 днів, який може бути поновлений на інший строк у 90 днів”, – сказано в повідомленні.
Читайте також: Україна домовляється про безвіз іще з 22 країнами
Для безвізової поїздки до Уругваю необхідно мати дійсний паспортний документ громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка або посвідчення особи на повернення в Україну (у випадку втрати за кордоном паспорта та повернення в Україну).
Нагадаємо, українці можуть подорожувати без віз до 131 країни світу.
Що цікавого в Уругваї?
Уругвай, хоч найменша, але одна з найблагополучніших країн Південної Америки, пише Укрінформ. Це країна долин, рівнин та пагорбів. Розташована у південно-східній частині Південної Америки, на узбережжі Атлантичного океану. І так, вона межує з Аргентиною та Бразилією.
Офіційною та основною мовою є іспанська, біля бразильського кордону поширена портунос або бразілеро (португало-іспанський суржик). Щодо валюти, то ходить там уругвайський песо. Один песо — дешевше нашої гривні (!) – 86 наших копійок.
Ціна квитка в обидві сторони обійдеться від 30 тисяч гривень і більше (залежно від авіаперевізника).
Головне місце туристичної сили — курортне містечко Пунта-дель-Есте, яке ще називають уругвайським Маямі за тісний союз висотних будівель, грошових потоків і принад курортного життя. На тому ж TripAdvisor пише, що багаті аргентинці, бразильці і чилійці вкладаються в нерухомість.
Сьогодні Пунта-дель-Есте розноситься гулом будівництва і підноситься в небо підйомними кранами. Узбережжя обростає новими хмарочосами. До речі, навіть президент США Дональд Трамп поставив там свою вежу з невигадливою назвою Tramp Tower.
Де отримати закордонний паспорт?
Для оформлення паспорта українця для виїзду за кордон, в тому числі і біометричного, громадяни України мають звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби.
Читайте також: Український паспорт піднявся на 24 місце в рейтингу
У ДМС наголошують – саме у будь-який підрозділ, незалежно від місця проживання громадянина. Відповідні підрозділи, у яких є технічна можливість для оформлення біометричних документів, є у кожному облцентрі (хоча це і не всі). Детально про адреси відповідних підрозділів ДМС можна дізнатися на офіційному сайті відомства.
Скільки він коштує?
У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 гривень 32 копійки ( з них вартість адміністративної послуги – 253 гривні та вартість бланку паспорта – 304 гривні 32 копійки).
У випадку термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення це коштуватиме 810 гривень 32 копійки.
Коментарі
Реформи
В Україні запатентують гуцульську бринзю, мелітопольську черешню і херсонський кавун

В Україні незабаром зможуть отримати географічні зазначення херсонський кавун, гуцульська бринзя і мелітопольська черешня. Як пояснюють у Мінагрополітики, продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України.
Така реєстрація стала результатом спільної роботи фахівців Мінагрополітики, Мінекономіки і проекту технічної підтримки ЄС в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Перші українські продукти-візитівки
Кавун може стати новою візитною карткою сонячної Херсонщини. Зокрема сім херсонських організацій увійшли до новоствореної Асоціації виробників херсонського кавуна і першим завданням поставили реєстрацію географічного зазначення для своїх кавунів, повідомила прес-служба проекту “Географічні зазначення в Україні” на сторінці Facebook.

Слідом за баштанниками реєстрацію географічного зазначення для своєї продукції вирішили зробити виробники закарпатського сиру і садівники Мелітополя, які вирощують черешню.
Приміром, продукт гуцульська бриндзя є абсолютно автентичним, оскільки більше ніде не виробляється. А всім відома бринза є зовсім іншим продуктом, схожим хіба що – фонетично, оскільки, це солоний сир, який готується з козячого або коров’ячого молока.

Також розпочався процес реєстрації географічного зазначення походження бренду “Мелітопольська черешня”. Термін реєстрації географічного зазначення походження для мелітопольської черешні може тривати від року до півтора. До співпраці планують залучити широкий загал науковців, виробників, експортерів, представників органів місцевого самоврядування та громадськості.
У майбутньому реєстрація географічного зазначення походження “Мелітопольська черешня” надасть споживачу та виробнику чимало переваг, серед них: гарантування якості і безпечності продукції, уникнення фальсифікації та підробок, покращення організації процесу виробництва, розвиток кооперації, створення нових робочих місць, пізнаваність на внутрішньому ринку і розширення експортних можливостей мелітопольської черешні на ринки Європи та всього світу.

Яка користь від географічного маркування?
Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні. Для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.
Право на географічне зазначення дозволяє його власникам перешкоджати використанню зазначення третіми сторонами, чиї продукти не відповідають необхідним стандартам. Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці.
Наприклад, сільськогосподарські продукти зазвичай мають якості, які визначаються місцем їх виробництва і на які впливають конкретні місцеві чинники, такі як клімат і грунт. Приміром, географічне зазначення мають: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.
Для українського споживача продукти з патентованим географічним зазначенням незвичні, вони не беруть це до уваги, тоді як європейський покупець знає, що такий вид продукції – це якість, відсутність підробки, екологічність і відмінний смак. Крім того, таке маркування пов’язане з культурою країни-виробника, традиціями та автентичністю.
Коментарі
Реформи
TruCam в Україні: як працюють і скільки коштує перевищення швидкості

Патрульні поліцейські почали використовувати ще 20 радарів для вимірювання швидкості на дорогах TruCam, наразі їх на українських дорогах уже 50.
Про це повідомляє Національна поліція України у Facebook.
Зазначається, що зокрема, TruCam з‘явились на Одеській трасі, Набережному шосе в Києві, на вулицях Дніпра і Харкова.
Оприлюднено також карту із місцями розташування приладів на дорогах України. На ній нові місця вимірювання позначені червоним, а ті, що вже були — синім.

Про використання пристрою водіїв повідомлятимуть встановлені дорожні знаки, які попереджатимуть кермувальників про те, що ведеться фото- та відеофіксація порушень Правил дорожнього руху. У таких місцях службові транспортні засоби перебуватимуть з увімкненими маячками синього кольору.
Чим TruCam відрізняються від інших радарів?
TruCam – лазерний портативний пристрій вимірювання швидкості транспортних засобів, який вироблено в США.
Радари на українських дорогах швидкість вже вимірювали: з 2008 до 2010 полювали на гонщиків за допомогою російських “Візирів”. Потім ці прилади заборонили, бо виявилися неточними і несертифікованими. Тепер же, кажуть, правоохоронці, все буде без проблем. Ловитимуть порушників за допомогою радарів TruCam. Усі документи на їх використання є.

Полісмени запевняють, система TruCam немає нічого спільного з “Візиром”. Новий “фен” вимірює швидкість за допомогою лазера, а не радіохвиль. Це дозволяє зафіксувати швидкість окремого автомобіля навіть в потоці. А ще у TruCam немає проблем з сертифікацією, які були у “Візирів”, і через які водії оскаржували зафіксовані порушення. Якщо водій їде занадто швидко, полісмен може або сфотографувати, або зняти на відео порушника.
Завдяки лазерному наведенню TruCam може вимірювати швидкість на відстані до 1 200 метрів. Він має карту пам’яті, якої вистачає на 16 тисяч відеороликів або 40 тисяч фото. TruCam робить до 3 фотокадрів в секунду та обладнаний GPS-датчиком.

Для запобігання зловживанням та корупційним ризикам пристрій TruCam містить алгоритм шифрування AES, що робить неможливим втручання в роботу системи та будь-яке коригування даних.
Які штрафи за перевищення швидкості?
Згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 20 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 255 гривень.
Згідно ч. 3 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 50 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Водії-порушники мають можливість на місці за допомогою мобільного терміналу сплатити штраф та отримати квитанцію. Проте ми закликаємо усіх кермувальників дотримуватися Правил дорожнього руху і не поповнювати поліцейську статистику.
Коментарі
Реформи
У Києві евакуйовують неправильно припарковані авто

З вулиць Києва почали евакуйовувати автомобілі, які порушують правила парковки. У рамках співпраці КП “Центр організації дорожнього руху” та Управління патрульної поліції комунальники доставляють на спеціальні майданчики тимчасово затримані патрульними транспортні засоби.
Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.
“Для виконання цього завдання на підприємстві введена цілодобова робота вантажних автомобілів-евакуаторів з краном-маніпулятором і екіпажів в складі водіїв і стропальників, що забезпечують завантаження, перевезення та розвантаження транспортних засобів”, – йдеться в повідомленні.
Коли авто можуть евакуювати?
Тимчасово автомобіль евакуйовують, якщо у патрульного поліцейського є підстави вважати, що водій вчинив одне з порушень:
ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння),
ч. 3 ст. 122 КУпАП (порушення правил зупинки або стоянки),
ст. 124 КУпАП (вчинення дорожньо-транспортної пригоди),
ст. 126 КУпАП (керування транспортним засобом без наявності посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також страхового поліса),
в разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до ст. 36 Закону України “Про виконавче провадження”.
Читайте також: Інспектори з паркування у Києві з’являться вже у лютому
Нагадуємо, 27 вересня 2018 року набули чинності нові правила фіксації і призначення штрафів за неправильне паркування транспортних засобів.
Закон затверджує 17 конкретних випадків евакуації. Ніяких оціночних суджень при встановленні наявності підстав для евакуації більше не буде. Крім поліцейських, право проводити евакуацію отримають інспектори з паркування, а обставини евакуації будуть обов’язково фіксуватися на фото чи відео.

Які штрафи?
- Штрафи за порушення паркування прив’язані до вартості однієї години паркування (у 20-кратному розмірі). Мінімальна сума становить 255, максимальна – 1020 гривень
- У разі сплати штрафу протягом десяти банківських днів надається 50% знижка
- Квитанції про штраф будуть виписувати прямо на місцях порушень, без присутності водія.
Коментарі
Реформи
У Києві тестують камери із системою розпізнавання облич

Столичне комунальне підприємство “Інформатика” проводить тестування системи Kyiv Smart Safe City, яка здатна аналізувати та розпізнавати обличчя за зображенням з відеокамери. Система призначена для швидкого розшуку злочинних осіб, йдеться у повідомленні підприємства.
“У рамках масштабування відеосистеми, у пілотному режимі запущений новий аналітичний модуль розпізнавання облич”, — йдеться у повідомленні.

Тестування проходить на оглядових камерах, що розташовані серед великого скупчення людей: у дошкільних навчальних закладах, школах, метро, лікарень тощо.
Як працюють камери?
Принцип роботи системи такий: за допомогою отриманого з камер фоторобота правопорушника, система аналізує базу даних та знаходить потрібну людину.
Модуль розроблений для полегшення роботи силовиків та швидкого пошуку зловмисників.
Читайте також: У Харкові запустять систему розпізнавання облич і номерів авто
Один пристрій може фіксувати до 32 облич за секунду. Так, камера знаходить у кадрі обличчя і передає про нього відомості в хмару, де система відеоаналітики порівнює фото з тими, які вже є в базі.
У базі даних є понад 100 тисяч злочинців із розшуку Національної поліції. Незабаром там також з’являться фотографії людей, які зникли безвісти.
Читайте також: 23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження
Відео з камер пишеться в Full HD, а самі записи доступні на сервері протягом трьох місяців. Очікується, що ролики з місць масового скупчення людей будуть зберігатися до року. Водночас метадані виявлених осіб і номерів зберігаються рік.
Доступ до системи спостереження мають Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України і Національна гвардія, а також районні адміністрації, “Київавтодор” і “Київдорсервіс”, якщо мова йде про місця скупчення народу.
Коментарі
Реформи
Українські банки почали продавати валюту онлайн: подробиці

Три українські комерційні банки повідомили про те, що скористаються валютними спрощеннями Національного банку України, які набудуть чинності 7 лютого, та почнуть продавати валюту українцям через інтернет-банкінг. Про це повідомляє Громадське.
Зокрема, наразі відомо, що продаж валюти онлайн буде доступний для клієнтів ПриватБанку, Monobank та “Альфа-банку”.
Як це працює?
На даний момент купити валюту за допомогою сервісу Monobank можуть тільки користувачі банку. Однак вже з кінця лютого з’явиться можливість переводити гроші з валютної карти іншого банку.
Для обміну грошей в Monobak потрібно зайти в мобільний додаток. З пункту меню “Поповнити свою карту” вибрати гривневу карту як джерело поповнення, або ж з пункту меню “Перекласти на карту” гривневої карти вибрати одержувачем – валютну. Ввести суму переказу і підтвердити операцію.
Читайте також: В Україні вдесятеро збільшився ринок платіжних карток
Як повідомили у прес-службі Приватбанку, банк запускає онлайн-обмін валюти в Приват24 та терміналах самообслуговування. Така послуга буде доступна через інтернет-банк Приват24, мобільний додаток Privat24, і сервіс обміну валют у терміналах самообслуговування.
У режимі онлайн можна буде купувати та продавати найпопулярніші серед українців валюти – євро та американський долар. Продаж валюти онлайн буде здійснюватися за поточним комерційним курсом банку без додаткових комісій.
Читайте також: Міжнародні резерви України зросли до п’ятирічного максимуму
У Приват24 та мобільному банку перезапуск сервісу онлайн-обміну валют дозволить миттєво купувати та продавати долари США та євро для зарахування на валютні картки або депозити з банківських карток у гривні (у межах встановленого НБУ ліміту до 150 тис. грн на добу). Якщо в клієнта немає валютної картки, інтернет-картку в доларах або євро можна оформити безкоштовно прямо в Приват24 за кілька секунд.
Для обміну готівкової іноземної валюти в терміналі самообслуговування ПриватБанку потрібно вибрати послугу «Обмін валют» у меню термінала «Банківські послуги», внести готівкову валюту та визначити картку, на яку буде перераховано гривні.
Новий режим валютного регулювання
З 7 лютого в Україні діє новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.
Зокрема, Нацбанк дозволить поштовим відділенням проводити операції з обміну валют. Крім цього, починаючи з 7 лютого українці зможуть обміняти валюту онлайн за допомогою інтернет-банкінгу. Також спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою.
Читайте також: Нацбанк України визнали найпрозорішим банком у світі
Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів. Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.
Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар’єри для здійснення інвестицій закордон.