Суспільство
Як молдовські прикордонники підійшли до українського кордону, щоб заколядувати (ВІДЕО)
Молдовські прикордонники заколядували українським.
Читайте також: Коли українці святкують Різдво: опитування
Колядували у пунктах пропуску «Мамалига» та «Росошани». Оркестр спеціально розучив українські колядки.
Це був сюрприз для наших прикордонників та усіх подорожніх, що в цей час були на кордоні. Колядникам у формі підспівували всі!
Відео опублікувала Державна прикордонна служба України. Мережі відреагували шквалом вдячних коментарів.
Читайте також: В Андріївській церкві виконали одну із найвідоміших колядок (ВІДЕО)
Нагадаємо, гуцульська коляда стане надбанням ЮНЕСКО.
Суспільство

26-річна львів’янка Єлизавета Адамська представить Україну у фіналі міжнародного конкурсу Miss Eco International-2025, що відбудеться 19 квітня в місті Александрія, Єгипет.
Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.
Єлизавета Адамська є активною учасницею мережі Young European Ambassadors. Вона реалізувала кілька соціальних ініціатив: проєкти на тему екофемінізму, сталого способу життя, а також розробила навчальну екологічну гру для дітей з порушенням зору.
Учасниця вийде на сцену в сукні, оздобленій цитатами з творів Ліни Костенко, Василя Стуса, Максима Рильського, Володимира Сосюри та інших українських поетів.
Читайте також: 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО)
Довідка про конкурс
Miss Eco International — це міжнародна платформа, що об’єднує представниць з різних країн навколо тем екологічної свідомості та сталого розвитку. Переможниця отримує статус Посланниці доброї волі ООН з питань довкілля.
У 2024 році конкурс виграла українка Ангеліна Усанова. Тож цього року, за словами Козицького, Єлизавета має реальні шанси продовжити переможну традицію.
Нагадаємо, що українка Адріана Пущак здобула титул Miss Petite USA Universe 2025.
Фото: фейсбук-сторінка Максима Козицького
Суспільство

Гайворонська вузькоколійна залізниця отримала визнання Національного реєстру рекордів як найдовша діюча вузькоколійка в Україні. Сертифікат вручили під час 21-го ретротуру на вузькоколійці.
Про це повідомила «Укрзалізниця».
Гайворонська залізниця — це вузькоколійка зі стандартом колії 750 мм. Її загальна історична протяжність становить 130 кілометрів. На сьогодні в експлуатації перебуває ділянка Рудниця – Гайворон – Хащувате довжиною 87 кілометрів.
«Функціонування Гайворонської вузькоколійної залізниці, регулярний приміський рух на її маршрутах і, звісно, постійні паровозні ретротури — це внесок “Укрзалізниці” у збереження унікальної історичної спадщини, підтримку місцевого туризму та популяризацію пізнавально-розважальних подорожей Україною», — написали в компанії.
Читайте також: 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО)
Наступним етапом є відновлення сполучення до Голованівська, що дозволить претендувати на статус найдовшої діючої вузькоколійної залізниці Європи.

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбсук-сторінка УЗ
Суспільство

Сапер Національної поліції України Андрій Ільков повернувся до служби після того, як на початку повномасштабного вторгнення втратив ногу внаслідок підриву на міні. Нині він бере участь у розмінуванні Харківської області.
Про це повідомили в UNITED24.
Після завершення курсу реабілітації Андрій Ільков продовжив виконання службових обов’язків. Разом із ним у складі групи працюють ще два фахівці, які повернулися до саперної справи після втрати кінцівок.
Сапери обстежують території в Ізюмському районі, виявляють вибухонебезпечні предмети та знешкоджують їх у спеціально відведених місцях. Це дозволяє мінімізувати ризики для цивільного населення.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва


Нагадаємо, що за місяць на UNITED24 зібрали понад 1,1 мільярда гривень (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка UNITED24