Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як майстерня Woodluck повертає людей з алкоголізмом до життя

Опубліковано

“Йому тільки 20 років, з 14 років він вживає алкоголь. Але попри це хлопець взяв себе в руки і реально працює над собою. І мене це дуже тішить”, – розповідає власник соціальної майстерні Андрій Левицький про одного із своїх працівників.  

Звичайні роботодавці відмовляються від людей, у яких проблеми з алкоголем. Хто зможе розраховувати на працівника, який забере зарплатню і піде у запій на місяць?

Але от львівська майстерня Woodluck примудряється витягати працівників із складних життєвих обставин, при цьому не працюючи собі у збиток. А от як? Про це нам розповів незвичайний роботодавець незвичайного меблевого підприємства Woodluck  Андрій Левицький. 

Андрій Левицький

Засновник соціальної майстерні Woodluck, один із співзасновників проекту “Будуємо Україну разом”

Три роки пропрацювавши і втомившись, емоційно вигорів на волонтерській роботі у “Будуємо Україну разом”. Завжди хотів працювати на виробництві і тому вирішив спробувати себе у меблевому бізнесі. Woodluck позиціонує як соціальну майстерню, що виготовляє меблі у стилі лофт. На його виробництві працює 12 працівників, частина з них має проблеми з алкоголем. 

Як поєднав бізнес та соціальну допомогу

Ідея створення майстерні виникла ще у 2014 році. Я тоді навчався у Львівській бізнес-школі. Вирішив захищати проект коворкінгу, куди люди зможуть прийти після робочого дня, щоб попрацювати руками, зробити якийсь виріб і щасливими йти собі додому. 

Але потім зрозумів – на такій бізнес-моделі не зможу покривати навіть операційні витрати. Тому виникла друга ідея  – виготовляти меблі. Проте працювати заради самих лише грошей не хотілось. Мені не було цікаво робити звичайний бізнес, інша справа – якби він приносив якусь користь. 

Тож я відкрив майстерню і почав брати на роботу хлопців, які закінчували проживання у інтернатних закладах, і вчити їх працювати з деревом. 

У перший рік роботи три робітники, навчившись працювати з інструментом, поїхали працювати до Польщі.

Потрібна нова модель, подумав я. І почав пропонувати роботу атовцям. 

Один з них мав великі проблеми після повернення з АТО – вживав багато алкоголю. В якийсь день не зміг так жити далі і пішов в реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних людей “Добро”. З того моменту почалась наша співпраця з реабілітаційним центром. 

Як це працює сьогодні?

Я познайомився з директором центру, психологами і запропонував таку схему: щоб людина, яка вже пройшла основний курс реабілітації, йшла до мене соціалізуватись. 

Я ж буду брати їх на роботу, сплачувати їм зарплату, щоб хлопцям було легше потім повернутись у повноцінне життя. 

Найбільша проблема, яка в нас була на той час: коли хлопці пропрацюють у нас місяць-два і раптом зриваються та знову вживають алкоголь. 

З психологом центру “Добро” ми знайшли вирішення: частину заробітної плати виплачувати наприкінці тижня, щоб вони могли нею користуватися. А іншу частину перераховувати їхнім родичам – дружинам чи батькам, або на реабілітаційний центр як оплату за реабілітацію. 

Така схема виявилась набагато кращою. Тому що у хлопців вже нема зайвої спокуси десь піти і щось вчудити. 

Як виходили на окупність

За перший рік існування майстерні Woodluck у нас було 80 замовлень. Зараз – 250 замовлень за півроку. 

На початку працівники виходили на зарплату, а я ні – тому що треба було покрити оренду і операційні витрати. Зараз ми маємо повністю покриті операційні витрати, відкладаємо кошти на закупівлю якогось нового обладнання, інвестуємо у навчання наших працівників – можна сказати, що ми є окупні.

Де шукали фінансування для ідеї

На самому старті ми фактично отримали фінансування від Львівської освітньої фундації. Вони нам закупили основне обладнання для деревообробки.Частину обладнання ми докупили, але більшу половину інструментів все-таки отримали від грантових програм.

Загалом, орієнтовно, десь 500 тисяч гривень було грантових і до 200 тисяч гривень наших.

Заробітна плата залежатиме від умінь

Частина команди Woodluck – професійні майстри. Проте скоро будемо добирати працівників, тому що не вистачає людей для забезпечення виробничих процесів, а через кількість замовлень ми можемо дозволити добирати собі працівників.

Майстри у нас мають ставки, а заробітна плата хлопців з реабілітаційного центру залежить від їхніх навичок і вмінь. Новачки отримують сім тисяч гривень перші три місяці. 

А далі, якщо вони дійсно справляються, ставки починаємо піднімати. Ті працівники, які зараз уже майже майстри, заробляють близько 16 тисяч гривень.   

Складнощі в роботі і механізми повернення до життя

Є моменти, коли людина на тебе працює уже півроку, ти бачиш реальний результат, а тут якась складна ситуація у неї у житті трапляється, і вона повертається до вживання алкоголю. 

Це шалено демотивує, і ти думаєш: “Для чого все те робилось?” 

Але насправді у моїй справі більше позитивної мотивації: коли люди повертаються у родини до своїх дітей та дружин, живуть щасливим життям, працевлаштовуються на інші роботи – коротше, у них налагоджується життя.

У чому суть працетерапії? Коли людина має завдання і відчуває особисту відповідальність за завдання, вона повністю переключається на його виконання. У той момент вона забуває про cвої сумніви. Тому, коли до нас приходить нова людина, ми одразу задіюємо її до роботи на виробництві – навіть якщо не вміє нічого робити.

Важливий момент: кожен із наших працівників знає, що анекдоти, пов’язані із алкоголем чи наркоманією, у нас не вітаються. Але у нас вітається позитивна мотивація.

Таким чином вони працюють у нас три місяці. Після того можуть залишатись у Woodluck як повноцінні працівники, або ми можемо допомогти з пошуком роботи. 

Деякі стають постійними клієнтами лиш тому, що ми – соціальний бізнес

Ми з маркетологами радились, чим будемо виділятись на ринку меблів,окрім як соціальною складовою. І вирішили ввести принциповий час, за який замовлення повинно бути готове – це 14 діб. Намагаємось дотриматись зазначених дат. 

Woodluck має три канали для поширення інформації: інтернет-магазин на olx.ua,  Інстаграм, Фейсбук та, власне, сайт. 

Але найбільше клієнтів отримуємо від рекомендацій. Саме так, на третій рік нашого існування сарафанне радіо – досі найефективніша реклама. В просування можна інвестувати дуже багато коштів, але зараз ера рекомендацій. 

Зараз багато говорять про соціально відповідальний бізнес. Соціальна складова для нас є дуже важливою – і з маркетингової сторони теж. Деякі наші клієнти працюють з нами виключно через те, що Woodluck – соціальне підприємство.Вони слідкують за нашою діяльністю, лайкають наші пости, їх працівники замовляють наші меблі собі додому. Тож раджу не соромитись говорити про соціальну складову вашого бізнесу. 

Десятина на благодійність

Зараз ми співпрацюємо із Львівською освітньою фундацією та громадською організацією “Будуємо Україну разом”. Через ці організації допомагаємо людям, які опинились в складних життєвих обставинах, виділяючи 10% від чистого доходу.

Спочатку ми думали передавати гроші, але проблемний момент у тому, що сім’ям у скруті не завжди вдається розставити пріоритети правильно. 

Тому ми вирішили допомагати виключно продукцією – виготовляємо і встановлюємо людям меблі безкоштовно. 

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище: тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі