Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як компанії пристосувались до роботи в період карантину – опитування Бітрікс24

Опубліковано

Лише для 14% українського бізнесу карантин у форматі роботи не змінив нічого. Інші ж відчули або часткові (53%), або кардинальні зміни (33%). Про це йдеться в опитуванні компанії Бітрікс24.

Ще навесні більшість компаній перейшли на дистанційну роботу і тепер – за потреби – майже всі готові знову працювати віддалено. Лише 2% досі не можуть перелаштуватися на такий формат роботи.

Найближчим часом п’ята частина опитаних компаній (18,5%) взагалі не готова інвестувати у будь-які напрями роботи. Ті ж, хто готовий, роблять акцент на залученні висококваліфікованих фахівців та навчанні команди, технологіях та маркетингу.

Найбільшими викликами бізнес вважає зниження платоспроможності населення й через те – зниження попиту, а також другу хвилю карантинних обмежень та економічну кризу (нестабільний курс, інфляцію тощо). Проте більшість таки не планує зупинятися і ставить за мету запуск нових продуктів та проєктів, вихід на нові рівні та ринки, масштабування бізнесу.

Бізнес запрошує нових фахівців

Критичні звільнення фахівців відбулися лише у 4% бізнесів: 2,5% звільнили в середньому половину своєї команди, а 1,5% були вимушені попрощатися з більшою половиною працівників, включаючи ключових гравців колективу.

Майже 40% опитаних зазначили, що навіть у часи коронакризи їхні компанії зросли, а команди поповнилися новими фахівцями.

Як працюють компанії з початку осені

Перший локдаун змусив більшість українських компаній запровадити формати повної або часткової дистанційної роботи. Не змінили графік лише ті, у кого неможливо було налагодити віддалені процеси.

Проте більшість вже з початку вересня повернулися в офіси – про це розповіли 52% опитаних. У змішаному режимі – хтось дистанційно, хтось в офісі – роботу продовжили 34% бізнесів. Повністю в дистанційному форматі залишилися працювати 13% респондентів.

Чи готові компанії знову перейти на дистанційну роботу?

Березневий карантин застав компанії зненацька. Вони швидко вчилися працювати вдома, перелаштовували процеси, впроваджували нові інструменти. Тепер дистанційна робота для більшості бізнесів – не проблема. Аж 65% опитаних готові за потреби перейти на віддалений формат всього за 1 день. Ще 21% зможуть зробити це за тиждень. 12% це взагалі не вдасться – через особливості виробництва.

Чи готові інвестувати?

П’ята частина опитаних компаній (18,5%) взагалі не готова інвестувати у будь-які напрями роботи. Ті ж, хто готовий – роблять акцент на залученні висококваліфікованих фахівців та навчанні команди, технологіях та маркетингу. Ось як розподілилися відсотки:

30% – залучення в команду висококваліфікованих фахівців та навчання команди;

25% – маркетинг, який допоможе залучати нових клієнтів;

11% – технологія, яка допоможе продавати більше;

10% – технологія, яка допоможе відстежувати ефективність роботи команди та покращувати її;

5,5% – переобладнання виробництва.

Загалом тенденція така, що більшість компаній готові працювати, вдосконалюватися, залучати фахівців у свої команди. Звісно, є ті, на кого коронакриза вплинула безповоротно. Є й ті, хто поки завмер і працює за старою схемою, аби просто протриматися.

Але здебільшого бізнеси бачать свій шлях у нових ідеях і напрямках  –  готові розширюватися, запускати нові продукти, виходити на нові ринки. І, на нашу думку, саме ці компанії виграють. Бо так, як було, вже не буде, і те, що працювало до березня 2020-го, навряд чи працюватиме навіть тоді, коли коронакриза буде подолана.

Суспільство

У небі над Сумщиною зафіксували рідкісне полярне сяйво (ФОТО)

Опубліковано

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.

Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.

Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.

Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.

Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.

Фото: Анастасія Братуха

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам

Опубліковано

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.

Про це повідомили в UAnimals.

Що додали на платформу

На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.

Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.

До проєкту долучилися:

  • підприємець Андрій Федорів;
  • комік Василь Байдак;
  • військовий та письменник Остап Українець;
  • засновники гурту Tember Blanche;
  • лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.

Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Про UAnimals

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: UAnimals

Читати далі

Суспільство

Прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.

Про це повідомили ДПСУ.

Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.

Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.

Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)

Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ

Читати далі

Шопочитати

Військо9 години тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство5 днів тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес5 днів тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура6 днів тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...