Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як команда Української соціальної академії розвиває екосистему соціального підприємництва

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Понад чотири роки соціальному підприємництву в Україні допомагає розвиватися Українська соціальна академія — інноваційний центр, де соціальні підприємці, представники громадянського суспільства та місцевих громад можуть здобути якісну освіту, отримати консультації, менторську підтримку та безповоротні фінансові інвестиції. Саме тут допомагають та надихають втілювати ідеї соціальних змін у бізнес. Прийшовши до академії з ідеєю, змінотворці отримують чіткий план дій та всі ресурси для його втілення: від знань до фінансової підтримки.

Як в Україні почало розвиватися передове середовище соціальних стартапів

Михайло Мельник

співзасновник Української соціальної академії

«Під час навчання в Римі я керував міжнародним освітнім проєктом приватного благодійного фонду, де шукав та супроводжував молодих лідерів з посткомуністичних країн. У 2012 році повернувся до України і почав працювати в Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир». Тут реалізував декілька цікавих проєктів та програм. Українську соціальну академію ми заснували у 2015 році. Наша мета полягала у дослідженні, навчанні та консалтингу в сфері соціального підприємництва й соціальних інновацій для розв’язання ключових суспільних проблем. Ми почали створювати лабораторії соціального впливу (social impact labs) й підтримувати стартапи, які використовують підприємницькі ідеї для розв’язання соціальних проблем», — розповідає Михайло Мельник.

Академія зосередилася на розвитку інфраструктури, аби стимулювати соціальні інновації. У 2018 вона стала членом Європейської асоціації венчурної філантропії. Це важливий крок, оскільки там завжди прагнули переймати та адаптувати в Україні кращі практики міжнародних професіоналів. Адже це дає можливість опанувати всі новітні методи розвитку венчурної філантропії – використання фінансування для досягнення соціальних змін. 

Місія Української соціальної академії полягає у стимулюванні позитивних соціальних змін в суспільстві завдяки розвитку соціального підприємництва та соціальних інновацій.

Місце, де формується спільнота соціальних підприємців 

Академія має три напрями діяльності: 

  • фінансова підтримка провідних соціальних підприємств;
  • навчання соціальних підприємців (програми допомагають розвивати навички соціального підприємництва та розв’язувати соціальні проблеми бізнес-методами);
  • виховання змінотворців завдяки організаційному розвитку неурядових та релігійних організацій. Для цього було створено такі програми, як «Менеджмент соціальних інновацій», «Пасторальний менеджмент», програму організаційного розвитку «PORADA». 

Тут розвивають лідерів, які орієнтовані на розвиток суспільства у сфері бізнесу, соціального, неприбуткового та релігійного секторів. І головне — тут формується спільнота соціальних підприємців.

«Саме соціальне підприємництво сьогодні потребує свого практичного розвитку в Україні. Розвиток релігійних організацій і громад у контексті спільного блага є неабияк важливим для України. У процесі діяльності Академії можна вже сьогодні говорити про десятки успішних проєктів. Чому успішних? Бо вони розвиваються і творять нові ініціативи, тобто стають життєдайними», — ділиться співзасновник Академії, священник УГКЦ, викладач Українського Католицького Університету та Василіянського Інституту філософсько-богословських студій ім. В. Рутського, о. Олег Лука.

Як їм це вдається?

Завдяки навчанню Академія надає необхідні навички для переходу від ідей до перспективних соціальних підприємств, забезпечує доступ до професійних спільнот та просуває найкращі команди, надаючи їм безповоротні інвестиції.

«Зрозумівши, що соціальні підприємці — ключ до покращення світу, ми вирішили, що найважливіше — це визначити найкращих і допомогти їм досягти успіху. Завданням академії є зробити кожного носієм зміни. Ми створюємо програми та проєкти, які дають змогу людям відчувати себе так, ніби вони мають суперсилу для змін», — розповідає Михайло Мельник. 

Інноваційні соціальні стартапи мають необхідний потенціал для вирішення більшості соціальних проблем в Україні. Однак часто лідерам не вистачає підтримки та зв’язків, щоб реалізуватися та почати стійку соціальну дію. Вони потребують фінансування, підтримки, допомоги з вимірювання соціального впливу та створення прозорої звітності. Ця підтримка допомагає їм розпочати діяльність та розвиватися у правильному напрямі. 

Головний акцент — на бізнес-освіті

Петро Дарморіс

член правління Академії, тренер з програм організаційного розвитку та соціального підприємництва

«Наразі у нас є декілька навчальних програм. Преакселератор соціального підприємництва – онлайн-програма з розвитку бізнес-ідей. Вона створена для тих, хто має ідею, намагався її втілити, але зіштовхнувся з певними проблемами, або не знає взагалі, з чого почати. Програма відкрита для всіх, незалежно від віку, досвіду в бізнесі та наявності ідеї для нього.

Акселератор соціального підприємництва – це програма з інтенсивного розвитку для соціальних стартапів та наявних соціальних підприємств. Тут учасники удосконалюють свої продукти та послуги, прокачують бізнес і підприємницькі компетенції, масштабуються та можуть залучити інвестиції», — зазначає Петро Дарморіс.

Також в Українській соціальній академії створили програми з організаційного розвитку: «Менеджмент соціальних інновацій», програму розвитку управлінських здібностей для священиків та програму організаційного розвитку організацій громадянського суспільства «PORADA».

«Тут працюють викладачі-практики кращих бізнес-шкіл. І для нас це принципово важливо, бо розуміємо, що соціальне підприємництво — це бізнес, а тому його успіх залежатиме від ефективної бізнес-моделі, фінансового менеджменту, належного сервісу з клієнтами, постачальниками та іншими стейкхолдерами. Ми робимо акцент на бізнес-освіті. Лектори академії люблять свою роботу, свою справу, живуть нею, діляться та поширюють. Тому часто, ця діяльність є плідною, захоплює і запалює інших, має своє продовження», – ділиться Петро. 

Навчання відбувається у теоретичній і практичній формах. Тут влаштовують лекції, навчальні модулі, майстер-класи, дискусійні зустрічі, ознайомчі та практичні заняття в аудиторіях і на місцях соціальних підприємств як в Україні, так і за кордоном. Часто прислухаються до побажань учасників і створюють можливості для неформального спілкування, формуючи в такий спосіб спільноту.

Наразі понад 3000 випускників академії роблять свій внесок у боротьбу з бідністю, вдосконалення системи освіти й забезпечення справедливого доступу до неї. Вони займаються поліпшенням системи охорони здоров’я, соціальних послуг та поглибленням інтеграції суспільства.

Наразі понад 3000 випускників академії роблять свій внесок у боротьбу з бідністю, вдосконалення системи освіти й забезпечення справедливого доступу до неї. Вони займаються поліпшенням системи охорони здоров’я, соціальних послуг та поглибленням інтеграції суспільства.

План на майбутнє – розвиток екосистеми соціального підприємництва в Україні

Перед академією стоять дві чіткі цілі: створення інфраструктури для підтримки змінотворців та розвитку соціальних підприємств. Це призведе до стійкого розвитку екосистеми соціального підприємництва в Україні.

«Ми зрозуміли, що недостатньо підтримувати соціальні стартапи, надаючи їм фінансову допомогу, професійний розвиток та місце в спільноті. Щоб підтримка стала максимально ефективною, а умови масштабування соціального впливу — максимально сприятливими, нам необхідно розвивати екосистему соціального підприємництва», – каже Михайло Мельник.

Сергій Олійник

голова правління Української соціальної академії

Реалізація допоможе соціальним підприємцям підвищити ефективність бізнесу, побудувати сучасну відкриту модель та, найголовніше, стати тригером змін у суспільстві. В Академії вже зробили важливий крок – провели дослідження серед ключових стейкхолдерів у розвитку соціального підприємництва. 

Це допомогло виявити ключові проблеми та зрозуміти очікування. Наступний крок – творення майданчиків для спілкування та конструктивного діалогу заради пошуку спільної візії соціального підприємництва в Україні. Адже брак цього спілкування, як виявилось, є ключовою проблемою для гравців екосистеми.

Тут Українська соціальна академія побачила для себе завдання – стати платформою, яка об’єднуватиме усіх, хто готовий співпрацювати заради спільної мети у розвитку соціального бізнесу в Україні. І вже є певні успіхи. 

«Ми створили партнерства з місцевими освітніми провайдерами й вже маємо сформовану мережу освітніх центрів Акселераційних програм соціального підприємництва. Тому ми переконані, що найближчими роками українці побачать якісні результати: квітучі громади та велику кількість нових дієвих соціальних підприємств по всій країні», — розповідає Сергій Олійник.

Підтримай ШоТам

Суспільство

В африканській Руанді запрацював українськомовний аудіогід

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В одному з найвідоміших музеїв Африки запрацював україномовний аудіогід, повідомили у пресслужбі глави держави.

Запуск 33-го українськомовного аудіогіда відбувся в Меморіалі геноциду в Кігалі в Руанді. Під час церемонії Посол України Андрій Праведник віддав шану загиблим та переказав співчуття руандійському народу від імені уряду та народу України.

Про музей

Меморіал – це центр пам’яті, що був заснований для вшанування загиблих під час геноциду в Руанді у 1994 році. У той час етнічна більшість країни – хуту – практично винищила етнічну меншість – тутсі. За приблизними підрахунками, жертвами геноциду стали близько мільйона людей, що становило 20% населення країни.

Читайте також: На український завод, що безперервно працює з 13 століття, запустили екскурсії (ВІДЕО)

Етнічну чистку підтримувало керівництво Руанди, що на той момент складалося з представників хуту. А також провладні ЗМІ, зокрема «Радіо тисячі пагорбів», яке навіть озвучувало в ефірах адреси майбутніх жертв. Пропагандисти порівнювали тутсі з «тарганами, яких треба винищити», таким чином дегуманізуючи суспільство.

Після зміни влади в Руанді у 1994 році розпочав роботу міжнародний трибунал із розслідування злочинів геноциду. У результаті кількох урядовців та командирів каральних загонів вдалося притягнути до відповідальності.

Читайте такожРозлючують російських дипломатів та виправляють помилки. Як молодь популяризує українську мову в соцмережах

На території Меморіалу розташована братська могила, де поховано понад 250 тис. жертв насильства. Меморіальний центр – один із найвідвідуваніших музеїв Африки, його мета – запобігти геноцидам у світі. Частими відвідувачами Меморіалу є світові лідери та делегації іноземних країн.

Втілення проекту зі створення аудіоекскурсій українською в музеях світу було розпочато у 2020 році. Українськомовний аудіогід у Меморіалі геноциду в Кігалі став першим у Руанді та другим у Східній Африці.

Проект реалізовано за підтримки Посольства України в Кенії.

Нагадаємо, створили двомовний аудіогід «Замками Закарпаття».

Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині створили п’ять нових туристичних маршрутів давніми городищами.

Фото: president.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Українські курсанти започаткували проєкт «Вірте в ЗСУ»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Курсанти факультету телекомунікаційних систем Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут започаткували проєкт «Вірте в ЗСУ», приурочивши його до 30-ї річниці Збройних Сил України.

Про це повідомили в пресслужбі військового вишу.

Курсанти у рамках проєкту «Вірте в ЗСУ» відвідали київську спеціалізовану школу «Еллада», де зустрілися з учнями 2, 5 та 8 класів.

Мета – популяризація професії військового, служби в ЗС України, аби молодь більше знала та поважала тих, хто захищає Батьківщину та мирне небо України.

Читайте також: #ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Учні із задоволенням поспілкувалися з курсантами Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут та залюбки приміряли засоби індивідуального захисту, які носять військові.

Нагадаємо, в Україну випускають пам’ятну монету на честь Гарнізонного храму у Львові.

Як ми повідомляли раніше, Морські піхотинці здали кров задля порятунку людського життя.

Фото: viti.edu.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

1 грудня Музей Ханенків у Києві запрошує на день відкритих дверей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Киян і гостей міста Музей Ханенків запрошує на день відкритих дверей у середу, 1 грудня.

Про це повідомляють на сторінці музею у соцмережі.

Упродовж дня вхід буде вільний і безкоштовний для всіх охочих.

Музей працює з 10:30 до 17:30.

Як потрапити?

У музеї нагадують, що можна завітати за наявності:

  • сертифікату про повну вакцинацію (паперового з мокрою печаткою лікарні чи у додатку Дія);
  • негативного ПЛР-тесту (дійсний 72 години) або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;
  • довідки про одужання від Covid-19 (дійсна 180 діб з моменту отримання позитивного ПЛР-тесту).

Дотримання маскового режиму для всіх є обов’язковим. Правила щодо наявності документів поширюються лише на повнолітніх.

Про музей

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків — музей світового мистецтва, що презентує найзначніші в Україні колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. Музей засновано в 1919 році відповідно до заповіту колекціонера Богдана Ханенка (1917) та дарчої його дружини Варвари на ім’я Всеукраїнської академії наук (1918).

Читайте також: #ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Основою колекції музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків — українських колекціонерів та благодійників кінця 19 — початку 20 століття. Фонди музею налічують понад 25 тисяч предметів. Близько 1000 вибраних артефактів експонується постійно.

Нагадаємо, у трьох львівських музеях запустили українськомовні аудіогіди.

Фото: facebook.com/khanenkomuseum.

Підтримай ШоТам

Читати далі