Суспільство
Як фундація DEJURE реформує українське правосуддя: результати за липень
Юридичний відділ Фундації DEJURE за липень домігся покарання для кількох недоброчесних суддів.
Про це Фундація повідомила на своєму сайті.
Зокрема, юристи DEJURE у липні 2021 року підготували та внесли на розгляд Вищої ради правосуддя 21 скаргу на суддів, 5 з яких лягли в основу дисциплінарних проваджень.
Крім цього, трьох суддів було покарано за дисциплінарні проступки за скаргами нашого юридичного відділу.
Так, серед покараних суддів:
- Усатов Дмитро Дмитрович, суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області. Суддя скоїв ДТП у нетверезому стані та тікав від правоохоронців. ВРП прийняла рішення звільнити суддю з посади.
- Грищенко Ірина Олексіївна, суддя Дзержинського районного суду міста Харкова. Була затримана за одержання хабара. ВРП вирішила звільнити суддю з посади.
- Бакай Іванна Анатоліївна, суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області. Суддя закривала справи за 130 статтею КУпАП (водіння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) через малозначність. Тобто, зазначала, що таке водіння не несло небезпеки для суспільства, і звільняла водіїв-п’яниць від відповідальності. ВРП застосувала щодо судді догану з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.
Читайте також: Old Khata Project: як дві містянки подорожують селами у пошуках давніх хат
Також юристи DEJURE подали до НАЗК заяву про конфлікт інтересів Павла Вовка під час розгляду ним судової справи, а також виграли 5 позовів, серед яких три судові справи у Великій Палаті Верховного Суду проти ВРП:
- Суд визнав протиправною відмову ВРП надати протокол засідання ВРП та перелік документів, які ВРП отримала при перевірці кандидатури Ступак.
- Суд визнав протиправним те, що ВРП не оприлюднила свої рішення у формі відкритих даних на офіційному вебсайті та Єдиному державному вебпорталі відкритих даних в строк, визначений законодавством.
- Суд визнав протиправною відмову ВРП надати список її нормативно-правових актів на запит.
Окрім того, юристи виграли судову справу проти Конституційного Суду України. Апеляційний суд визнав незаконною відмову КСУ надати інформацію на запит, яка містилася у протоколах зборів суддів.
Також виграли судову справу проти Пенсійного Фонду України, який відмовився надавати інформацію про розмір довічного утримання суддів.
Довідка
За 2020-2021 роки юристи Фундації DEJURE подали 241 дисциплінарну скаргу на суддів, за якими наразі відкрито 39 дисциплінарних проваджень і покарано 12 суддів. Окрім того, наша команда подала 38 позовів до ВРП, ОАСКу, Конституційного Суду України щодо порушення доступу до публічної інформації, з яких наразі виграно 21 справу. Верховний Суд двічі визнавав незаконними окремі норми Регламенту ВРП, які обмежували доступ до дисциплінарних проваджень.
Про Фундіцію
Фундація DEJURE — це аналітичний центр прямої дії, створений у 2016 році для сприяння розвитку правовладдя (верховенства права) та реформ у сфері правосуддя в Україні.
У назві організації — перші літери слів DEMOCRACY, JUSTICE, REFORMS, з яких складається поняття DE JURE, латиною — «згідно з правом». Це відображає нашу філософію: справжня демократія в Україні можлива тільки з дієвим правосуддям, шлях до якого лежить через структурні реформи.
Місією організації є доброчесна, незалежна та професійна судова влада, якій довіряє суспільство.
Нагадаємо, в Україні оголосили конкурс грантів «Розвиток діалогу з владою».
Як ми повідомляли раніше, українські COVID-сертифікати в «Дії» пройшли технічне оцінювання в Євросоюзі.
Головне фото: dejure.foundation.
Коментарі