Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як доглядати за пораненими ветеранами?

Опубліковано

Всеукраїнська програма ментального здоровʼя “Як ти?” створила добірку порад про те, як правильно доглядати за пораненими, а правозахисний центр для військових та їхніх родин “Принцип” пригадав, де і яку допомогу можуть отримати рідні ветеранів.

Про це повідомляється в Telegram-каналі “Як ти?”.

фото: телеграм “Як ти?”

Перші кроки

Якщо ви дізналися про поранення близької людини і не знаєте, за що хапатися, на сайті “Правовий навігатор” є вся необхідна інформація про шлях пораненого – від евакуації до оформлення інвалідності: як отримати довідку про обставини травми, як оформити грошову допомогу, де взяти зразки заяв і рапортів. navigator.pryncyp.com → розділ Військові з пораненнями чат-бот в Telegram → @pryncyp_bot.

Якщо вам бракує юридичної інформації, зверніться на гарячу лінію ГО «Юридична сотня» 0 800 308 100 або на гарячу лінію Міноборони 15-12, щоби отримати безкоштовну юридичну консультацію.

Практична допомога

Навчайтеся доглядати
ГО INgenius спільно з IREX переклали та адаптували практичні рекомендації щодо медичного супроводу ветеранів і ветеранок. Тексти доступні на ingeniusua.org, а відео – на каналі INgenius в YouTube. Навчальні курси для доглядальників також проводять обласні департаменти соціального захисту населення. Дізнайтеся, чи проходять такі заходи у вашому регіоні. Контакти обласних департаментів є на сайті Мінсоцполітики (msp.gov.ua).

Щоб отримати протез чи інші допоміжні засоби, подайте заявку через ЦНАП або управління соцзахисту у вашому регіоні. Більше інформації про протезування є у «Правовому навігаторі» та на сайті Protez Hub. Скористайтеся державними послугами для підтримки піклувальників – “Догляд вдома” та “Персональний асистент”. Знаходьте надавачів соцпослуг у вашому регіоні на сайті Мінсоцполітики: msp.gov.ua → Громадянам → Соціальні послуги → Реєстр надавачів соціальних послуг (внизу є мапа)

Що варто знати про виплати?
Їх можуть призначати людині, яка доглядає за пораненим і не веде цю діяльність на професійній основі. Виплати можливі, якщо ветеран має І групу інвалідності або не може самостійно пересуватись. А також якщо доглядальник і поранений проживають разом і повʼязані спільним побутом. Ветеран, який отримав інвалідність внаслідок бойового поранення, може оформити пенсію. Більше інформації дізнавайтеся у ЦНАПі або на гарячій лінії управління соцзахисту – 15-39.

Читати також: Запустився грант на 5 млн грн для підприємців, які працюють на прифронтових територіях

Психологічна допомога

Якщо ветеранам чи їхнім близьким потрібна психологічна допомога: Національна лінія підтримки Veteran Hub для воїнів та їхніх близьких +38 (067) 348 2868. На сайті хабу є перелік просторів “Плюс Плюс”, у яких психологи проводять офлайн- консультаці. Гаряча лінія кризової підтримки Українського ветеранського фонду для ветеранів і їхніх родин 0 800 33 20 29.

Мобільний додаток для психологічної підтримки ветеранів “База”. Містить вправи для самодопомоги, матеріали про психічне здоровʼя, корисні контакти. Безоплатна психологічна допомога дітям та їхнім батькам від фонду “Голоси дітей” у 15 містах та через лінію підтримки 0 800 210 106.

Нагадаємо, що “Будинок москви” у Латвії продадуть, а гроші віддадуть Україні.

Також ми повідомляли про добірку речей, які можна придбати та підримати ЗСУ.

Фото: PhotoDune

Суспільство

На книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд

Опубліковано

Відбулося офіційне відкриття Українського національного стенда у рамках 48-го Міжнародного книжкового ярмарку в Буенос-Айресі. Також під час 48-го Міжнародного книжкового ярмарку в Буенос-Айресі, проходить низка заходів присвячених Україні.

Про це  повідомляє  посольство України в Аргентині.

Посол Юрій Клименко, звертаючись до гостей, з приємністю відзначив, що присутність України на такому престижному міжнародному заході є чудовою нагодою у черговий раз продемонструвати Латинській Америці багатство української мови, літератури, культури та традицій.

Також під час 48-го Міжнародного книжкового ярмарку в Буенос-Айресі, проходитимуть такі заходи, присвячені Україні:

Читайте також: Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

28 квітня о 16:00 – презентація книжок: «Повернення України: про державу та національну ідентичність» авторства Поля Роберта Магочі та «Соломія Крушельницька: українка, що завоювала серце Аргентини» авторства Роксолани Гнатюк;

4 травня о 16:30 – захід для дітей «Пізнай українську культуру очима дітей»;

10 травня о 16:00 – конференція на тему «Культура як символ опору і стійкості в Україні»;

12 травня о 17:30 – «День України».

Нагадаємо, Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ.

Фото: Посольство України в Аргентині

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів

Опубліковано

Депутат Естонського Парламенту Крісто Енн Вага, розпочав велопробіг із Таллінна до Києва, маючи намір пройти приблизно 1700 кілометрів за 6 днів. Депутат закликає світ надавати допомогу Україні.

Про це Крісто Енн Вага розповів на своїй сторінці в Іnstagram.

У віці 27 років Крісто Енн Вага став депутатом лише минулого року, проте він вже відомий як естонський спортсмен. Його проєкт публічної дипломатії “Ride for Victory! Tallinn to Kyiv” має три основні мети.

По-перше, він бажає підкреслити, що російська агресія проти України відбувається зовсім поруч від Таллінна, на відстані, яку можна пройти на велосипеді. Це нагадує, що війна не є віддаленою подією.

Читайте також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

По-друге, він закликає естонське суспільство та інші європейські країни продовжувати надавати  підтримку Україні (фінансову та гуманітарну).

По-третє, потрібно зібрати кошти для закупівлі позашляховиків і безпілотників для підрозділу ССО та 79-ї бригади ЗСУ.

“Я глибоко вдячний Крісто та його друзям, які їдуть разом із ним, за цей вчинок. Сприймаємо його як вияв солідарності усього естонського народу, який є надзвичайно дружнім до українського. З такими друзями маємо віру в швидшу перемогу”, —  написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

З онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок

Опубліковано

700 російських книжок було вилучено з продажу в інтернет-магазинах. Держкомтелерадіо продовжує здійснювати моніторинг вітчизняного ринку видавничої продукції.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

За результатами Держкомтелерадіо у квітні 2024 року Держкомтелерадіо встановив факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі вебсайтах 17 українськими інтернет-магазинами комерційних пропозицій щодо продажу майже 700 найменувань книжкових видань.

Завдяки співпраці з адміністрацією маркетплейсу знайдені товарні пропозиції видалили з інформаційних ресурсів, а суб’єктам електронної комерції надіслали попередження щодо неприпустимості провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства України.

Читайте також: Мінкульт розпочав короткотривалі гранти: як вони працюють та як подати заявку

Також адміністрація маркетплейсу внесла зміни у правила розміщення інформації на Prom.ua.

Крім того, Держкомтелерадіо вжив заходи для припинення протиправної діяльності щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора чотирма стаціонарними книгарнями – «Ера Водолія», «Країна казок», «Відьмин Котел» у м. Києві та «Буквиця» в м. Миколаєві.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото Мінкульт

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: