Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як доглядати за пораненими ветеранами?

Опубліковано

Всеукраїнська програма ментального здоровʼя “Як ти?” створила добірку порад про те, як правильно доглядати за пораненими, а правозахисний центр для військових та їхніх родин “Принцип” пригадав, де і яку допомогу можуть отримати рідні ветеранів.

Про це повідомляється в Telegram-каналі “Як ти?”.

фото: телеграм “Як ти?”

Перші кроки

Якщо ви дізналися про поранення близької людини і не знаєте, за що хапатися, на сайті “Правовий навігатор” є вся необхідна інформація про шлях пораненого – від евакуації до оформлення інвалідності: як отримати довідку про обставини травми, як оформити грошову допомогу, де взяти зразки заяв і рапортів. navigator.pryncyp.com → розділ Військові з пораненнями чат-бот в Telegram → @pryncyp_bot.

Якщо вам бракує юридичної інформації, зверніться на гарячу лінію ГО «Юридична сотня» 0 800 308 100 або на гарячу лінію Міноборони 15-12, щоби отримати безкоштовну юридичну консультацію.

Практична допомога

Навчайтеся доглядати
ГО INgenius спільно з IREX переклали та адаптували практичні рекомендації щодо медичного супроводу ветеранів і ветеранок. Тексти доступні на ingeniusua.org, а відео – на каналі INgenius в YouTube. Навчальні курси для доглядальників також проводять обласні департаменти соціального захисту населення. Дізнайтеся, чи проходять такі заходи у вашому регіоні. Контакти обласних департаментів є на сайті Мінсоцполітики (msp.gov.ua).

Щоб отримати протез чи інші допоміжні засоби, подайте заявку через ЦНАП або управління соцзахисту у вашому регіоні. Більше інформації про протезування є у «Правовому навігаторі» та на сайті Protez Hub. Скористайтеся державними послугами для підтримки піклувальників – “Догляд вдома” та “Персональний асистент”. Знаходьте надавачів соцпослуг у вашому регіоні на сайті Мінсоцполітики: msp.gov.ua → Громадянам → Соціальні послуги → Реєстр надавачів соціальних послуг (внизу є мапа)

Що варто знати про виплати?
Їх можуть призначати людині, яка доглядає за пораненим і не веде цю діяльність на професійній основі. Виплати можливі, якщо ветеран має І групу інвалідності або не може самостійно пересуватись. А також якщо доглядальник і поранений проживають разом і повʼязані спільним побутом. Ветеран, який отримав інвалідність внаслідок бойового поранення, може оформити пенсію. Більше інформації дізнавайтеся у ЦНАПі або на гарячій лінії управління соцзахисту – 15-39.

Читати також: Запустився грант на 5 млн грн для підприємців, які працюють на прифронтових територіях

Психологічна допомога

Якщо ветеранам чи їхнім близьким потрібна психологічна допомога: Національна лінія підтримки Veteran Hub для воїнів та їхніх близьких +38 (067) 348 2868. На сайті хабу є перелік просторів “Плюс Плюс”, у яких психологи проводять офлайн- консультаці. Гаряча лінія кризової підтримки Українського ветеранського фонду для ветеранів і їхніх родин 0 800 33 20 29.

Мобільний додаток для психологічної підтримки ветеранів “База”. Містить вправи для самодопомоги, матеріали про психічне здоровʼя, корисні контакти. Безоплатна психологічна допомога дітям та їхнім батькам від фонду “Голоси дітей” у 15 містах та через лінію підтримки 0 800 210 106.

Нагадаємо, що “Будинок москви” у Латвії продадуть, а гроші віддадуть Україні.

Також ми повідомляли про добірку речей, які можна придбати та підримати ЗСУ.

Фото: PhotoDune

Суспільство

Данські партнери збудували перші будинки для соціальних груп на Миколаївщині (ФОТО)

Опубліковано

Житловий комплекс із восьми будинків для соціально вразливих груп будують у Доманівській громаді. Наразі відкрили два будинки, іще шість — готують до будівництва.

Про це повідомили в Миколаївській ОВА.

Що відомо про житло

Будинки представили 24 січня. Житловий комплекс будують за сприяння фондів GAUFonden і Ramboll та за підтримки посольства Данії в Україні.

У будинках зможуть жити:

  • медики;
  • поліціянти;
  • люди, які не мають власного житла;
  • люди, які переїхали в громаду з інших населених пунктів.

Читайте також: «Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує українську мозаїку

«Ці будинки дуже високої якості, результат чудовий. Цей проєкт дозволяє залишити людей у громаді, зберегти лікарів, поліцейських та інших фахівців, які переїхали з інших областей на Миколаївщину. Дякую партнерам за такий вагомий внесок», — зазначив начальник ОВА Віталій Кім.

Ключі від житла посол Данії передав голові громади Віктору Власюку. Загалом партнери з Данії планують створити 25 подібних будинків на Миколаївщині.

Нагадаємо, що в Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім.

Також ми писали, що у Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Миколаївської ОВА

Читати далі

Суспільство

У Чернігові можна охрестити дитину онлайн

Опубліковано

У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє ресурс Cheline.

Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.

Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Чому такий підхід зараз важливий

«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.

Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.

Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: Valerii Sorokin.

Читати далі

Суспільство

Україна планує відкрити декілька аеропортів у 2025-му році

Опубліковано

Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.

Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»

Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни

Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.

«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта

Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.

Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.

Фото: ЗУАП.

Читати далі

Шопочитати