Суспільство
Як Ася Прядко рятує сама собі життя плетінням пледів (ВІДЕО)
Ася Прядко 4 роки бореться з раком, а українці їй в цьому допомагають спонтанними проявами доброти! Ася плете пледи, аби заробити на лікування.
“Кожен замовлений пледик це шанс для мене жити” – розповідає Ася Прядко.
Ася Прядко була звичайною дівчиною – вчилася в аспірантурі та викладала. Аж 2017-го дізналася свій діагноз.
У 2017 році мені поставили діагноз – колоректальний рак. Протягом 4 років я борюсь з онкологією.
За цей період Ася пройшла 4 операції та понад 60 хімій. Попри постійне лікування, дівчина не полишала активне життя. Навіть з волоссям попрощалася як на святі.
Але і рак так просто не здається. Минулого тижня я пройшла обстеження, і воно показало прогресію.
“Мій онколог підібрала нову схему лікування для мене”, – каже Ася.
Загалом це коштує біля 70 тисяч гривень щомісяця, це без обстежень та аналізів.
Таких величезних грошей у Асі та її мами немає. Тому дівчина вирішила їх заробити на плетінні пледів разом з мамою. А купити їх захотіла шалена кількість українців!
Наприкінці січня я опублікувала пост з фото з пледами. І в той же день отримала шалений відгук людей – репости, коментарі, замовлення.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
“Мене дуже підтримали такі люди як Анна Анастасьєва. Вона написала Сашку Положинському, а він замовив плед і на своїй сторінці про мене написав”, – згадує Ася.
Після цього пішло ще більше замовлень. Ще більше людей згуртувалось і підтримало її. Асю дуже підтримують засновниці благодійного фонду Inspiration family. Завдяки ним дівчину запросили на телебачення, а історія набула розголосу.
Зараз Ася плете пледи кожен день та проходить чергову “хімію”. Мене це настільки морально заряджало, що навіть після хімії я виснажена, але тим не менш я беру моточок.
“У нас навіть є девіз – ні дня без мотка, ні тижня без пледа. І я в’яжу. Це мене надихає, і в кожну петелечку я вкладаю свою любов і вдячність. Усім людям, які підтримують мене і замовляють.”, – каже Ася
Хочете допомогти Асі?
Замовити їх ви можете на її сторінці, а допомогти за цими рахунками:
- 💳 monobank: 5375 4141 0750 1693 Анастасія Прядко
- 💳ПриватБанк: 5168 7453 0136 5307 Прядко Анастасія
Нагадаємо, реперка Alyona Alyona підтримала людей з орфанними захворюваннями.
Як ми повідомляли раніше, на Тернопільщині волонтери ремонтують Центр культури.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: