Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вистава про боротьбу із внутрішнім ворогом: у театрі Золоті Ворота покажуть “Величне століття. Веселе”

Опубліковано

1 і 2 червня в київському академічному театрі “Золоті Ворота” відбудеться прем’єра вистави «Величне століття. Веселе» режисера Олексія Гладушевського за однойменним твором Сергія Кулибишева.

За сюжетом, дія відбувається у селищі із вигаданою назвою Веселе після перемоги України. Мешканці села вважають своє життя щасливим і безтурботним, при цьому не звертаючи уваги на проблеми суспільства, які, на жаль, нікуди не зникли. Тут і корупція, і сваволя представників влади й церкви і «стара-добра» стигматизація за різними ознаками.

Ілюзія безтурботного життя весельчан вочевидь, продовжувалась би роками, якби не сенсаційна заява голови села. На зборах Толік – одружений чоловік і багатодітний батько – заявляє, що він – гей. Попри те, що односельці не сприймають повідомлення голови всерйоз (і, можливо, не даремно) – спокійному життю Веселого настає край. Від цього дня старі гріхи й нерозказані таємниці почнуть сипатись на голови героїв, як із скриньки Пандори, і жоден не зможе приховати свого справжнього обличчя – без маски.

«Головний меседж вистави: після закінчення воєнних дій війна в головах і серцях українців може ще не закінчитись. І нам потрібно багато сил і сміливості, щоби боротись із внутрішніми страхами, комплексами», – каже режисер Олексій Гладушевський. Наголошує, що зацікавився матеріалом через актуальність питань, які у п’єсі піднімає Сергій Кулибишев.

«Вистава про сміливість говорити, робити вчинки як під час повномасштабної війни, так і після. Вона про повагу до тих людей, які живуть поруч і можуть відрізнятись світоглядом, мати відмінні бажання. Ми як нація маємо усвідомити свою ідентичність, ті моменти, якими ми суттєво відрізняємось від русні», – наголошує режисер. Розповідає, що у виставі розмірковує над витоками засудження «іншого», агресії. Так з’явився образ нездійснених мрій, які породжують страх і заздрість.

«Хочу поговорити з глядачем про те, звідки береться зло, агресія, які засліплюють. Часто вони будуються на комплексах, нездійснених мріях. У виставі малюю образи, в яких герої могли би постати в іншому житті, якби мали сміливість здійснити свої мрії», – каже Олексій Гладушевський. 

Художниця-постановниця Ольга Троян

Актори: Анастасія Бабій, Богдан Буйлук, Вероніка Верещака, Ірина Гришак, Роман Кучерявенко, Христя Люба, Роман Муленко, Артем Пльондер, Андрій Поліщук, Наталя Телли, Роб Фельдман.

Директорка-художня керівниця театру Маріанна Розстальна.

тривалість: 120 хв. (з антрактом)

обмеження за віком: 16+

прем’єра: 01 червня 2024

У виставі використовується ненормативна лексика.

П’єса Сергія Кулибишева «Величне століття. Веселе» 2023 потрапила у шорт-лист 14-го Тижня Актуальної П’єси і у лонг-листи IX Конкурсу п’єс Драма.UA та “Липневий мед”. Із листопада 2023 – вистава за режисурою Сергія Кулибишева – в репертуарі сцени-майстерні Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської. Відзначена нагородою фестивалю комедії “Золоті Оплески Буковини” 30 листопада 2023 року.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: