Економіка і бізнес
Виробник бронеавтомобілів «Цітіус» двічі релокувався через війну і відновив потужності
Виробник бронеавтомобілів «Цітіус» двічі релокувався через війну: спочатку з Криму до Запоріжжя, а потім — на захід України.
Історію підприємства розповіли у Міністерстві економіки України.
«Цітіус С» – підприємство з виробництва бронескла та капсул бронеавтомобілів, яке змушене було двічі релокуватись через війну. У 2014 році через російську окупацію компанія разом із працівниками та обладнанням залишила рідний Крим та переїхала в Запорізьку область.
Коли почалося повномасштабне вторгнення, підприємство релокувалося вдруге — з Мелітополя на захід України. Місто було одразу захоплено, тож цього разу вивезти нічого не вдалося — обладнання занадто важке, розібрати його неможливо, а часу організувати перевезення не було, тому із собою брали лише найцінніше — працівників. Виїхали всі головні майстри — всього 8 родин.
Читайте також: Кав’ярня-шоурум з роботами переселенців. Як «Просто кава» з Донеччини підкорила Івано-Франківськ
Частину своїх автомобілів на початку вторгнення передали Київській ТРО – на них евакуювали цивільних з окупованих районів Київщини. Один із рейсів попав під кулеметний вогонь, але всі пасажири вижили — бронекапсула витримала.
На новому місці відновлювати промислові потужності компанії довелося з нуля. «На щастя, наші партнери нам довіряють, бо ми вже раз довели, що вистоїмо за будь-яких обставин. В нас не сумнівалися», — розповідає Анастасія Серова, менеджерка підприємства.
Частину нового обладнання вдалося закупити за допомогою грантової програми «Власна справа». Вже в жовтні 2022 року підприємство відновило виробництво скла, пізніше — запустили другий цех, вдалося навіть покращити показники ефективності. Зараз тут збирають не лише автомобілі інкасації, а й техніку для гуманітарного розмінування.
Про грант
Урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.
Окрім того, на Житомирщині на грант підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.
Також ми повідомляли, що українська компанія Beehive також експортує мед до країн Близького Сходу.
Фото: me.gov.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі