Суспільство
Виробник «Байрактарів» зареєстрував компанію в Україні та придбав ділянку для заводу
Турецька компанія Baykar, що виробляє безпілотники Bayraktar, вже зареєструвалась в Україні та придбала ділянку для будівництва заводу.
Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю «РБК-Україна».
«Власник компанії “Байкар” створив свою українську компанію в Україні, ця компанія вже придбала земельну ділянку, вони розробили проєкт самого заводу та мають намір реалізувати його до кінця, оскільки це було майже особисте зобов’язання власників компанії зробити це виробництво в Україні», – зазначив посол.
За його словами, буквально тиждень тому уряд затвердив двосторонню угоду про будівництво заводу й надіслав її до парламенту на ратифікацію.
«На значній частині моделей, які будуть вироблятися на цьому заводі, будуть стояти комплектуючі українського виробництва. Це можуть бути двигуни, інші запасні частини, колеса, багато чого різного, що є високотехнологічне у нас, і може бути використане для цих літальних апаратів», – додав Василь Боднар.
Про будівництво заводу
3 лютого 2022 року Україна і Туреччина підписали рамкову угоду про розширення спільного виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Тоді ж прем’єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що будівництво спільного підприємства має розпочатися найближчим часом.
«Насамперед це буде станція обслуговування вже наявних безпілотних літальних апаратів, що перебувають на озброєнні в Україні, і далі вже будемо розвиватися в напрямку виробництва. Ми очікуємо, що це буде найближчим часом», – зазначив тоді Шмигаль.
Угода також передбачала створення центру, де українських операторів навчатимуть керувати дронами різних категорій. Наприкінці червня 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна не відмовилася від планів щодо будівництва спільного з Туреччиною заводу з виробництва безпілотників Bayraktar.
Нагадаємо, Україна планує придбати ще десятки безпілотників Bayraktar, тож незабаром практично всі потужності турецької компанії Baykar будуть зосереджені на потребах ЗСУ.
Також ми повідомляли, що фонд «Повернись живим» та турецька компанія Baykar підписали меморандум про партнерство.
Фото: twitter.com/politi_juan.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі